Uzak Doğu Asya’nın incisi olarak bilinen Singapur; tropikal iklimi, muhteşem güzellikteki doğa parkları, sualtı yaşamı ve modern yüzüyle masal gibi bir ülke. Gökdelenleri ve mimari eserleriyle eşsiz ve benzersiz. Eğer Uzakdoğu tutkunuysanız, Singapur'u atlamamalısınız. Singapur Şehir Turuyla kültürel doygunluğa ulaşıp Singapur’un en büyük adası olan Sentosa Adası’nın maviliklerine doyamayacağınıza eminiz.

Singapore Havayolları HER GÜN HAREKETLİ 1473 $ dan Başlayan Fiyatlarla

Singapur - Bali

Dünyanın en zengin 2. ülkesinde başlayan unutulmaz seyahatinizi mavinin ve yeşilin eşsiz uyumuna sahip Bali Adasında bitirin!
Detayları İncele

Singapur Nasıl Bir Ülke?

Singapur, temelde bir büyük adadır, ama ülke ana adayı çevreleyen, çoğu ıssız 62 küçük adadan oluşur. Aynı zamanda, Malezya ve Endonezya arasında yer alan küçük bir ada ülkesidir ve şehir devletidir. Singapur’un en büyük adası Sentosa’dır. Monorayla hızlı bir şekilde ulaşabileceğiniz adaya, aynı zamanda Cable Car yani teleferik sistemi ve yürüyerek gidebilirsiniz.

Singapur Nerede?

Türkiye’ye göre Uzak Doğu’da, Güney Doğu Asya’da yer alıyor. Malay Yarımadası’nın güneyindeki ada ülke, 1 km’lik Johor Boğazı’yla Malezya ana karasından ayrılıyor. Güneydoğu Asya’nın en küçük ve en refah ülkesi Singapur, doğudan batıya 42 km eninde ve kuzeyden güneye 23 km uzunluğundadır.

Singapura Ne Zaman Gidilir?

Singapur uçak bileti, almadan önce bölgenin iklim tipine, özelliklerine ve mevsimine bir göz atmakta yarar var. Gideceğiniz bölgenin hava durumu araştırmasını yapmadığınız zaman, şehrin kötü hava koşullarına sahip olduğu mevsimde uçak bileti almış olabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşmamak için gitmek istediğiniz bölgenin iklim tipine, mevsimlerine ve hava durumuna bir göz atmanız, tatilinizin hayal ettiğiniz bir şekilde ilerlemesini sağlayacaktır.

Gitmek istediğiniz, tatil geçirmek istediğiniz bölge Singapur’sa bölgede iklim tipi araştırmasına gerek yoktur. Singapur’un Ekvator’a olan yakınlığı nedeniyse Singapur’da tek mevsim görülmektedir. Yani Singapur havaalanı na iniş yaptığınız her dönemde sizleri sıcak bir iklim bekliyor olacaktır. Singapur’da görülen iklim tipi tropikal iklim tipidir. Yılın her dönemi oldukça sıcak ve nemlidir. Aylar arasında sıcaklık farklılıkları oldukça azdır. Ancak bu sıcaklık sizleri korkutmasın. Singapur’da yağışlar da oldukça sık görülebilmektedir. Bunun nedeniyse Muson rüzgârlarının beraberinde getirdiği yağmurlardır. Bu yağmur, döneme göre çok fazla değişiklik göstermemektedir. Ancak Ekim’le Mayıs ayları arasında yağmur şiddetini arttırabilmektedir. Singapur hava durumu, Kasım ayından Ocak ayına kadar muson rüzgârlarının şiddetini arttırması nedeniyle şiddetli yağış durumu görülmektedir.

Singapur’a Uçuş Kaç Saat?

Türkiye’den Singapur’a uçuş üresi yaklaşık 10 saat 50 dakika sürmektedir. Bu süre uçak ile direkt olarak aktarmasız ortalama uçuş süresidir.

Singapur Turu

Singapur turu denilince akla ilk gelenlerden biri de kuşkusuz ki botanik bahçeleridir. Singapur hakkında bilgi haznemize eklenmesi gereken en önemli notlardan biri de ülkede 1859 yılında kurulan Singapur Botanik Bahçelerinin 2015 yılından itibaren UNESCO tarafından koruma altına alındığıdır. Singapur’da gezilecek yerler listenizin başına alabileceğiniz bahçelerin en popüler bölümü ise binlerce orkide türüne ev sahipliği yapan Ulusal Orkide Bahçesidir. Singapur’un bilindik bir diğer noktası ise Gardens by the Bay olarak geçen 250 dönümlük bir arazi üzerine yayılmış yapay bir doğa parkıdır. İçerisinde; insan yapımı dünyanın en yüksek kapalı şelalesine ve 3 kattan oluşan ve aklınıza gelebilecek her türden bitkinin yetiştiği Cloud Mountain’e ev sahipliği yapan Cloud Forest, tamamı yapay olan ancak bahçedeki bitkilere gölge sağlamak amaçlı yapılan harikulade Supertrees olarak adlandırılan ağaçlar ve 2015 Guinness World Records’a giren devasa cam sera Flower Dome yer alır.

Yasaklar Ülkesi Singapur

Yasaklar ülkesi denilince herkesin aklına ilk olarak Singapur gelecektir. Aslında bazıları için yasak değil de, toplum olarak yaşamanın gerektirdiği kurallar diyebiliriz bunlara. Zira ülkede sakız çiğnemekten çöp atmaya, asansöre işemekten çıplaklığa, yere tükürmekten sokakta su dışında bir içecek içilmesine, gece yarısından sonra duş almaktan arabaları kirli bırakmaya uygulanan cezalar vardır. Örneğin; yere çöp atmanın bin dolara kadar, yere tükürmenin beş yüz dolara kadar cezası vardır.

Singapur Turu 2023

Siamtur, hazırlamış olduğu çeşitli tur seçenekleri ile Singapur'un eşsiz güzelliklerini sizlerle buluşturuyor. Farklı tarih seçenekleri ile size uygun olan zaman dilimini belirleyerek bu küçük ama büyüleyici ülkede eşsiz bir tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. Üstelik, Singapur ekvatora yakın olduğu için bu bölgede her mevsim, sıcak geçiyor. Bu sayede kış aylarında bile güneşlenerek eşsiz okyanus manzarasına kendinizi kaptırabilirsiniz. Aşağıda yer alan tur seçenekleri arasından size uygun olan tarih ve fiyat seçeneklerini inceleyebilir; dilediğinizi seçerek renkli bir seyahate adım atabilirsiniz.

Singapur Hakkında İlginç Bilgiler

• Ülkede günde 8 saatten fazla çalışmak ve 20 dakikadan fazla trafikte olmamak hükümet desteğiyle sağlanmaktadır.
• Vanda Miss Joaquim olarak bilinen orkide çiçeği Singapur’un ulusal sembolüdür.
• Singapur’da üzerinde Hug Me, bana sarıl yazan Coca-Cola makinesini kucaklayıp sarıldığınızda size bedava kola sunan otamat vardır. 
• Bir mimari şaheser görmek isterseniz, sizi Marina Bay Sands otelinin 57. katında yer alan gemi şeklindeki teras Skypark'a davet edebiliriz. Terasında yer alan sonsuzluk havuzu görülmeye değer.
• Dünya mutfaklarının her çeşidini bulabileceğiniz ülkede halkın çoğunluğu dışarıda yemek yer. Her bütçeye uygun seçenekler bulabileceğiniz Singapur’da fiyat ve hijyen kontrolü hükümet tarafından sağlanmaktadır.
• Singapur’da sahip olacağınız araç sayısı sınırlıdır. Çevre bilincini arttırmak amacıyla her ailenin bir araba sahibi olabileceği ülkede ev fiyatları ile neredeyse eş değer olan araba fiyatları oldukça yüksektir.
• Bir ilginç Singapur hakkında bilgi daha, binalar 280 metreden yüksek olamaz.
• Asya ülkeleri arasında yaşam standartları en yüksek olanıdır ve ortalama aylık asgari ücret 880$ civarındadır.
• Singapur ulusal marşı, 1.000 dolarlık banknotlarının arkasında yer alır.