Singapur - Bali

İstanbul - Singapur - Bali - İstanbul

Endonezya’nın binlerce adası var ama tartışmasız en renklisi Bali’dir. Hem denize girebilir, sörf yapabilir, hem de pirinç tarlalarını ve aktif yanardağları görebilirsiniz ayrıca gerçek yağmur ormanları içinde size özel havuzlu villalarda kalabilirsiniz desek Bali’nin sadece yarısını anlatmış oluruz. Yol üstünde bir de Singapur’u keşfetmek isterseniz sizin için en uygun tur budur!

Turun Artıları

 • Singapur Havayolları ile direkt uçuş.
 • Kişiye özel planlama ile tur programında esneklik ve değişiklik yapma şansı.
 • Paketlerimize; uçak biletleri, otel konaklamaları, havalimanı transferleri, tüm vergiler ve yerel rehberlik hizmeti dahildir. 
 • Siamtur'un uzun yıllardır test ettiği otellerde konaklama fırsatı.
 • Teleferik ile düzenlenen Sentosa Adası Turu’na katılarak yukarıdan adanın manzarasına doyamayacağınız gibi su altı dünyasını ve akvaryumlarını da keşfedebilirsiniz.  
 • Hem deniz, kum ve güneşin tadını çıkartabileceğiniz, hem de kültür turu yaparak yeni kültürler tanıma şansını yakalayabileceğiniz iki destinasyonun harika kombinasyonu.
 • Sizlere özel organize edilecek olan denizin tam ortasında olan ve Bali’nin simgelerinden biri olarak sayılan Tanah Lot Tapınağı’nı ziyaret edebilirsiniz.
 • Kintamani Turunda, Bali'nin dünyaca ünlü pirinç teraslarını görebilir ve Maymunlar Ormanında maymunlarla keyifli zaman geçirip fotoğraf çekebilirsiniz.
 • Ubud Bölgesinde, Fil Safari Turuna katılarak alacağınız mini eğitimden sonra 20 dakikalık safariye katılıp eşsiz bir deneyim kazanabilirsiniz.
 • Rafting Turu ile Ayung Nehri'nde heyecanın doruk noktasına ulaşıp şelalelerde kendinizi serin sulara bırakabilirsiniz.
 • Dünyanın en etkili masajlarından olan Bali masajını işin ehli olan kişilerden deneyimleme fırsatı.

      Gezi Programı

      1. Gün / İstanbul - Singapur

      İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminalinde, en geç 11.00'de Singapur Havayolları Kontuarında olmanız gerekmektedir. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Singapur Havayolları tarifeli seferi ile Singapur uçuşu;   

      13.30 - 05.00 +1 İstanbul - Singapur uçuşu

      2. Gün / Singapur

      Havalimanında bizi bekleyen özel aracımızla otelimize doğru harekete geçiyoruz. Otele gelerek odalara yerleştikten sonra dilerseniz ekstra olarak düzenlediğimiz Singapur Şehir Turu’yla güne başlayabilirsiniz. 1800lerde İngiliz sömürgesine girerek Çin ve Hindistan arasında ticari bir merkez haline gelen bu şehirde; Parlamento Binası, Merlion Anıtı, Sri Mariamman Hindu Tapınağı, Çin Mahallesi gibi şehrin önemli noktalarını ziyaret ediyoruz. Ardından arzu ederseniz ekstra olan Sentosa Adası Turu‘na katılabilirsiniz. Singapur’a bir köprüyle bağlı olan bu adaya, akıllarda kalacak teleferik yolculuğumuz sonunda ulaşmış oluyoruz. İngilizlerin askeri üs olarak kullandığı bu ada, bugünlerde Singapur’un en büyük eğlence merkezlerinin başında geliyor. İçinde tematik parklar, plajlar, spor alanları, doğal parklar, su altı akvaryumları ve eğlence merkezleri bulunan bu ada, size huzur, eğlence ve adrenalini bir arada sunuyor. Kelebek parkı & Böcek Krallığı, 250’den fazla tür barındıran Su Altı Dünyası Akvaryumu, Pembe Yunus Gösterileri gözden kaçırılmaması gereken önemli aktivitelerden. Sentosa Adası’nın bize sunduğu güzellikleri yaşadıktan sonra toplanıp otelimize doğru dönüyoruz.

      3. Gün / Singapur - Bali

      Sabah kahvaltısının ardından, Bali'ye gitmek üzere havalimanına transferimiz gerçekleşiyor.

      09.25 - 12.05 Singapur - Bali uçuşu

      Bali'ye varışımızın ardından havalimanında bizi bekleyen aracımızla otelimize doğru hareket ediyoruz. Odalara yerleşmeler gerçekleştikten sonra arzu ederseniz Bali’nin simgelerinden biri olan ekstra Tanah Lot Tapınağı Turu’na katılabilirsiniz. Bali Adası önemli tarihi kalıntılarıyla birçok turistin ilgisini çeken turistik adalardan biridir. Buradaki önemli tapınaklardan biri olan Tanah Lot, denizin ortasında tüm görkemiyle sizi karşılıyor. Kayaların üzerinde kurulu bir tapınak olan Tanah Lot, dalgaların çarpması sonucu kayaların hareket etmesiyle her gün farklı bir görüntüye sahip oluyor. Uçsuz bucaksız okyanusla çevrelenmiş, gören herkesi etkisi altına alan mistik havasıyla bu tapınağın gün batımı manzarasının etkisinden kurtulamayacaksınız. Aynı zamanda fotoğraflamak için size muhteşem kareler sunuyor olacak. Buradaki unutulmaz turumuzun ardından konaklamak için otelimize dönüyoruz.

      4. Gün / Bali

      Sabah kahvaltımızı tamamladıktan sonra, dilerseniz marin hayatı keşfetmek, denizin tadına varmak için ekstra olarak düzenlenecek Katamaran Turu’nu tercih edebilirsiniz. Katamaranımıza atlayarak Bali yakınlarındaki bu bakir adanın tadını çıkarmak, kalabalıktan kaçmak için yola koyuluyoruz. Yol boyunca katamaranın güvertesinde yapılan ikramlar eşiğinde kendimizi güneşe teslim ediyoruz. Adaya vardığımızda tahmin edemeyeceğiniz güzellikte bir sahil ve denizle karşılaşacaksınız. Adada isterseniz şnorkel yaparak deniz altı hayatıyla tanışabilir, isterseniz altı cam tekne gezileriyle suya girmeden tekneden yer altını gözlemleyebilirsiniz. Bunun yanında deniz ve kumun tadını çıkararak, deniz kenarında hamaklarda kendimizi dinlenmeye bırakıyoruz. Öğle yemeğinde ise adada barbekü keyfi bizleri bekliyor. Denizin tüm olanaklarından faydalandığımız huzur dolu bu turumuzun ardından otelimize dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz.

      5. Gün / Bali

      Bugün oteldeki kahvaltımızdan sonra dilerseniz ekstra olarak düzenlediğimiz Kintamani Turu için hazırlanabilirsiniz. Kintamani Turu, Bali’yi yakından tanımanızı sağlayacak, sahil şeridinden ayrılıp gerçek ada halkı ve kültürünü keşfetmenizi sağlayacak, bu adanın olmazsa olmaz turlarından biri. Tam günlük bu tur için otelden ayrılarak ilk olarak Batu Bulan’da Barong dansını izliyoruz. Bu yöresel dans gösterisinden sonra UNESCO’nun onayladığı Batik el işçiliği atölyelerini gezerek bu şahane ürünlerin nasıl ortaya çıktığını öğreniyoruz. Buradan Kintamani bölgesine doğru harekete geçiyoruz. Yolda ahşap el sanatlarıyla ünlü Mas Köyü, gümüş el sanatlarıyla ünlü Celuk Köyü’nü ziyaret ederek bu ürünleri ve yapımlarını yakından tanıyor, bu ünlü el yapımı ürünleri satın alma şansı buluyoruz. Kintamani bölgesine vardığımızda, Volkanik Batur Dağı ve Gölü manzarasında açık büfe öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeklerimizin ardından dönüş yoluna koyularak, Bali’ye özgü tropik meyvelerin, baharatların ve özellikle ilginizi çekecek olan Luwak kahvesinin yetiştirildiği bahçeleri ziyaret ediyoruz. Burada farklı yerel tatları barındıran çay ve kahvelerden tatma imkânımız oluyor. Daha sonrasında yol üzerinde geleneksel bir Bali evi ziyaretiyle turumuzu sonlandırıyoruz. Tur sonrası konaklamak amaçlı otelimize dönüş için yola koyuluyoruz.

      6. Gün / Bali

      Bali’de yeni bir günle beraber, otel kahvaltımızın ardından dilerseniz ekstra olarak düzenlediğimiz Fil Safari Turu’na katılabilirsiniz. Bu turumuz için otelimizden ayrılarak Taro Köyü’nde koruma altına alınmış 27 Sumatra Fili’nin bulunduğu parka doğru harekete geçiyoruz. Burada bulunan eğitimli fillerle, doğanın içinden kopan bu parkın içinde fillerin üzerinde yaklaşık 20 dakikalık safari yolculuğuyla akıllardan silinmeyen bir deneyim yaşıyoruz. Bu etkileyici gezinin ardından isterseniz buradaki filleri besleyebilir, onlarla yakından fotoğraf çekilerek, bu tatlı anılarınızı taze tutabilirsiniz. Fillerle olan bu eğlenceli turun ardından dilerseniz hediyelik eşya fuarından buradaki yavru filin doğumunu anlatan DVD’ye sahip olabilirsiniz. Tabi ki bölgeye, parka ve fillere dair daha birçok şeyi satın alabilme şansımız var. Bu turun ardından öğle yemeğimizi yiyoruz.

      Fil Safari Turundan sonra dileyenler için ekstra olan Rafting Turu’na katılarak 9 km uzunluğundaki Ayung Nehri’nde raftingle, bu etkileyici doğaya sahip bölgede maceranın tadına varabilirsiniz. Rafting noktasına geldikten sonra, ön bilgilendirmenin ardından eğitimli kaptanımız eşliğinde Rafting’e başlıyor, bu tur sırasında şelalelerde molalar veriyoruz. Bu molalar sırasında, Ubud ormanlarını, Ayung nehri eteklerinden seyretme şansı yaşarken, kendimizi serin sulara teslim etme şansımız da bulunuyor. Bu eğlence ve macera dolu rafting turunda Bali’ye neden Cennet Adası denildiğini anlıyorsunuz. Tur bitiminde otelimize dönüyoruz.


      7. Gün / Bali - İstanbul

      Sabah kahvaltısının ardından tüm gününüz deniz ve güneşin tadını çıkarabilmeniz veya rahatlatıcı Bali masajını deneyimleyebilmeniz için serbest zaman olarak ayrılmıştır. Akşam üzeri ise otelden ayrılarak, havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Singapur aktarmalı İstanbul uçuşu;

      21.45 - 00.20 +1 Bali - Singapur  uçuşu

      01.45 - 07.45 Singapur - İstanbul uçuşu

      Galeri

      • Etrafı yeil olmuş ve üstüne yapraklar düşmüş küçük bir bir havuz arkasında yemyeşil bir doğa, Bali
      • Yeşil dağların önünde sahile dalga köpükleri vurmuş ve güneşten parlayan bir deniz
      • Beyaz sarı geleneksel kıyafetleri ile arka arkaya dizilmiş el sallayan Bali'li kızlar
      • Taş ve oldukça eski görünen boynuna boncuk kolye asılmış bağdaş kurup oturmuş buda heykeli
      • Meyveler ve tütsülerin olduğu bir tezgah önünde arkası dönük beyazlar giyinmiş dua eden adam
      • Yandan yarısı görünen fil
      • Denizin ortasındaki tanah lot tapınağı
      • Gece sarı ışıklar ile aydınlatılmış nehir kenarındaki gökdelenler ve ağzından su fışkırtan merlion anıtı, Singapur

      Fiyatlar


      Paketİki Kişilik
      Odada Kişi
      Başı Tur Fiyat
      3.Kişi/Ek
      Yatak
      Tek Kişilik
      Oda Farkı
      2-12 Yaş
      Çocuk Fiyatı
      Tur Bedeli (USD)1473 $1473 $683 $1273 $

      Belirtilen fiyatlar en uygun dönem ve müsaitlikte hazırlanmış taban fiyatlardır.

      Genel Şartlar

      Fiyata Dahil Olan Hizmetler

      • Singapur Havayolları ile istanbul - Singapur - Bali - istanbul ekonomi sınıfı uçuşlar
      • Singapur’da 1 gece, Bali'de 4 gece iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
      • Tüm kahvaltılar
      • Havalimanı vergileri
      • Acente mesleki sorumluluk sigortası
      • Klimalı araçlarda tüm transferler
      • Profesyonel yerel rehberlik hizmeti

      Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

      • Yurt dışı çıkış harcı
      • Kişisel harcamalar
      • Ekstra turlar
      • Fazla bagaj ücretleri
      • Yerel rehber ve şoför bahşişleri
      • Seyahat Güvence Paketi (Seyahat sağlık ve tur iptali sigortalarını kapsar)

      Önemli

      • Yurt dışı gezilerinde gezinin bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir. Pasaportta en az ziyaret edilecek ülke sayısı kadar boş vize sayfası bulunması, yırtık ve hasar görmüş olmaması gerekmektedir.
      • Tüm turlarımızda gidilecek ülkeleri de kapsayan seyahat sağlık sigortası mecburidir. Bu sigorta Siamtur aracılılığıya alınabileceği gibi misafirlerimiz tarafından ayrıca yaptırılabilir. Bu durumda seyahat öncesi bir sureti firmamıza gönderilmelidir. Türkiye cumhuriyeti kanunlarına göre turizm firmaları sigorta acentalığı yapamazlar. Oluşacak hasarlarda misafirlerimiz direkt sigorta şirketi ile muhataptır.
      • Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şekilde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur.
      • Tur firmamız, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havalimanına erken gitmeleri önerilmektedir.
      • Bazı grup turlarının içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mil ile sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır.
      • Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir.
      • Tur programı, ekstra turlar (varsa) ve geziler örnek programlardır. Uçak firmasından kaynaklanan uçuş saatleri ve parkur değişikliği sebebiyle veya öngörülemez diğer gelişmeler nedeniyle program içeriği aynı kalmak suretiyle değişebilir. Yolcu tura programda yazan gezilecek yer nedeniyle katıldığını öne süremez.
      • Tur programında belirtilen ekstra turlarımız (eğer varsa), araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir.
      • Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
      • Yolcu talepleriyle bazı turlarımızda iki veya daha fazla ayrı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu turlarda oteller dışında tur rehberi, araçlar ve turlar aynıdır.
      • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
      • Siamtur tura katılacak misafirlerimizle gidilecek ülke konsoloslukları arasında aracı konumundadır. Yolcularımıza vize verilmemesi sınır kapılarında herhangi bir sebeple ülkeye alınmaması halinde sorumlu tutulamaz.
      • Tüm dünya otellerinde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı oteller bu saatleri farklı kullanırlar ve bu durumda otelin saat uygulaması geçerlidir.
      • 2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir. Bu indirimden iki yetişkin yanında kalacak bir çocuk yararlanabilir.
      • Tur bedeli tur sözleşmesinde yazan şartlarla ödenir ve tüm bakiye tur hareket tarihine bir ay kala kapatılır.
      • 3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
      • İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.

      Ekstra Turlar