Sri Lanka

Colombo - Kandalama - Kandy - Nuwara Eliya - Ella - Yala - Galle - Colombo

TURUMUZ DOLMUŞTUR

10 yıldır keyif ve güvenle gerçekleştirdiğimiz Sri Lanka gezimizde doğaya, yeşile ve maviye doyacaksınız. Her mevsim yemyeşil ormanları, kilometrelerce uzanan sahilleri, Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Sigiriya kayalıkları, Kandy şehri, tadabileceğiniz en kaliteli çaylardan olan meşhur Seylan çayının yetiştiği tepelerden ayrılmak istemeyeceksiniz.

Turun Artıları

 • Programda yazan tüm turlar ve tüm müze girişleri fiyata dahildir.
 • 5 yıldızlı ve Siamtur'un uzun yıllardır test ettiği otellerde konaklama.
 • Pinnawala Fil Yetimhanesi'ni ziyaret ederek çok sayıda fili yakından görme şansını yakalayacaksınız.
 • Vadiden 180 metre yükseklikte olan Sigiriya Kayalığı'na merdivenlerle çıkarken gizemli bir yolculuk yapma şansı.
 • Eski başkent Kandy'de seyredeceğimiz gösteride adaya özgü yerel dansların muhteşem ahenginden etkileneceksiniz.
 • Sri Lanka'da dünyanın en iyi çayını, üretildiği fabrikanın önünde yemyeşil çay tarlalarını seyrederek yudumlama keyfi.
 • Son derece zengin vahşi hayvan çeşitliliğine sahip olan Yala Milli Parkında yaban hayatı gözlemleme heyecanı.
 • Galle'de geleneksel Sırık Balıkçılarını fotoğraflama şansı.

Gezi Programı

1. Gün / 18 Eylül / İstanbul - Colombo

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminal'inde 17:00’da Qatar Hava Yolları kontuarında buluşma, bilet ve pasaport işlemlerini takiben Qatar Havayolu tarifeli seferiyle Colombo uçuşu.

20:05 - 00:15   İstanbul - Doha

01:25 - 09:00   Doha - Colombo Uçuşu

2. Gün / 19 Eylül / Colombo - Pinnawala - Kandalama

Colombo'ya varış sonrası havalimanında karşılanarak Kandalama’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde çok sayıda filin yakından görülmesini sağlayacak olan Pinnawala Fil Yetimhanesi'ni ziyarete gidiliyor. 1975'te terk edilmiş ve yaralanmış fillerin bakımı için kurulan tesisteki fil sayısı bugün 65'in üzerinde. Burada nehir manzarası eşliğinde filleri izleyerek öğle yemeğimizi yiyoruz. 

Öğle yemeği sonrası tekrar yola çıkarak muhteşem bir doğanın içerisinde Kandalama'ya doğru devam ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik bir yolculuk sonrası otelimize geldiğimizde bizi bekleyen sonsuzluk havuzunda son derece bakir bir manzara eşliğinde günün yorgunluğunu atabileceksiniz. Otelde yenecek Akşam yemeğinin ardından geceleme otelimizde.

3. Gün / 20 Eylül / Kandalama - Sigiriya - Polonnaruwa - Kandalama

Otelde kahvaltımızın ardından, dünyaca meşhur Sigiriya Kayalığı'nı keşfe çıkılıyor. 5. yüzyılda inşa edilen "Gökyüzündeki Şato"ya zemin olmuş bu kaya parçası Sri Lanka Adası'ndaki en inanılmaz doğa güzelliğini oluşturuyor. Şatoya çıkan merdivenlerde Sinhala Etniği'nin tarih öncesinden kalma çizimlerinden günümüze ulaşan son örneklerini görmek mümkün.

Öğle yemeği sonrası bir başka Unesco Dünya Mirası olan Sri Lanka’nın 2. başkenti Polonnaruwa'ya gidiyoruz. 11 ila 13. yüzyıllar arasında Sri Lanka'nın başkentliğini yapan kent'te bu yıllardan kalma Kraliyet Sarayı kalıntılarını, Budha’nın Sinhala taş oymacılığının en iyi örneklerinden olan değişik duruşlardaki harikulade 4 heykelini, kabul holünü, nilüfer havuzunu, Kral Parakramabahu’nun heykelini ve kendisinin yaptırdığı gölü göreceğiz. Shiva Tapınağı, Lankathilake, Watadage, Galoptha ve Kiri Vehera Tapınak Kalıntıları'nı gezeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4. Gün / 21 Eylül / Kandalama - Dambulla - Matale - Kandy

Kahvaltıdan sonra milattan önce 1. yüzyıldan kalan Dambulla Mağara Tapınakları'nı görmeye gidilecek. Kral Walagamba'nın 14 yıllık sürgünü esnasında yaşadığı mağara, kral tahtına kavuştuktan sonra burayı olağanüstü güzellikte bir tapınağa çevirmiş. Budizm imgeleriyle dolu tapınaklarda 150 adet budist tanrısına ait gerçek boyutta heykeli de görmek mümkün.

Tapınak turunun ardından Sri Lanka’nın eski başkenti Kandy’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Matale Baharat Bahçeleri'ni gezerek çok iyi bildiğimiz bir çok baharatı dalında görme fırsatını yakalıyoruz. Bu baharatlardan elde edilen yararlı bir çok ürünü tanıyıp satın alabileceksiniz. Gezi sonrası yenen öğle yemeğinin ardından yolumuza devam ederek Kandy'deki otelimize check in yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5. Gün / 22 Eylül / Kandy

Kahvaltıdan sonra inanılmaz çeşitlilikte ağaç, bitki ve çiçeklere sahip Peradeniya Kraliyet Botanik Bahçeleri'ni dolaşmaya gidiyoruz. Toplam 147 hektar alana yayılmış ve yıllık 2 milyon ziyaretçi çeken bu bahçenin içerisinde 4000 den fazla çeşit orkide, baharat, ilaç özelliği olan bitki, Palmiye ağaçları ve ulusal Sri lanka bitki müzesi bulunur.

Botanik bahçesi sonrası bir vadinin içinde bulunan Kandy Şehri'ni araştıracağız. Kandy şehri 1815 yılında İngiliz idaresine alınmadan önce Sinhala Kralları'nın son başkentidir. Burada Kandy Çarşısı, göl kenarı gezilip, bir mücevher işleme ve el sanatları merkezi ziyaret edildikten sonra, hep birlikte yenen öğle yemeğinin ardından Kandy Şehri'ni budistler için kutsal kılan "Buda'nın dişi" kutsal emanetinin içinde tutulduğu "Dalada Maligawa" tapınağını gezeceğiz. Tur bitiminde Sri Lanka kültürünü yansıtan bir kültürel show seyretmeye gidiyoruz. Şovun ardından otele transferimiz gerçekleşiyor. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6. Gün / 23 Eylül / Kandy - Nuwara Eliya

Kahvaltının ardından canlandırıcı dağ havası ve manzaralarıyla Sri Lanka’nın en popüler tatil beldesi olan  Nuwara Eliya’ya doğru yola çıkılıyor. Yol üzerinde çay plantasyonları ve dünyanın en iyi çayının üretildiği bir çay fabrikası ziyaret ediliyor. Burada çay üretiminin bütün safhalarını gözlemleyip, çayın nasıl sınıflandırıldığına tanık olunacak. Fabrikada saf Ceylon Çayı'nın tadına da baktıktan sonra muhteşem güzellikte bir şelalenin kenarında öğle yemeği yiyoruz. Yemeğin ardından Nuwara Eliya’ya varış sonrası şehir turuna başlanıyor. Nuwara Eliya, dünyanın en iyi kalitedeki çay üretiminin yapıldığı Sri Lanka’nın kalbi durumundadır. Sri Lanka’nın en yüksek dağı Pidurutalagala Dağı (8282 feet) buradadır. Ayrıca Nuwara Eliya, Güney Asya'nın en güzel golf alanlarına sahiptir. Gezinin ardından gecelemek üzere otele yerleşiliyor. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7. Gün / 24 Eylül / Nuwara Eliya - Ella - Yala

Kahvaltının ardından yaklaşık 2 saat sürecek bir yolculuk ile yemyeşil çay tarlalarının arasına gizlenmiş, etkileyici mimari yapısıyla turistlerin odak noktası olan Demodara Dokuz Kemerli köprüyü görmeye gidiyoruz. Bir diğer adı ‘’Gökyüzündeki Köprü’’ olan bu viyadük köprü çevresindeki bitki örtüsü ile bir tablo görüntüsünde olup size muhteşem fotoğraf kareleri sunacaktır.

Dokuz Kemerli Köprüyü gördükten sonra hem yerli hem de yabancı turistler için çok popüler ve son derece sevimli bir tatil beldesi olan Ella Kasabasına gidiyoruz. Burada yerel bir restoranda hep birlikte yiyeceğimiz öğle yemeği sonrası bu kasabanın sokaklarını gezerek keyifli zaman geçirip sakinliğin tadını çıkarabileceğiz. Küçük turistik dükkanlarda alışveriş yapabilmeniz için de yeterli süreniz olacak. Gezinin ardından 2 saat civarı bir yolculuk ile milli park statüsündeki Yala bölgesine geliyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

8. Gün / 25 Eylül / Yala - Galle

Sabah erken yaban hayatı gözlemlemek üzere Yala milli parkında Jeep Safari’ye çıkıyoruz. Park, vahşi hayvan çeşitliliği ve özellikle dünyadaki en yüksek leopar yoğunluğuna sahip olması sebebiyle turistler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Yala Milli Parkı 215 adet kuş türüne ev sahipliği yapıyor, bunlardan yedi tanesi ise sadece Sri Lanka’da bulunan endemik türler. Parkta bulunan memeli türlerinin sayısı ise 44 adet. 

Safari sonrası yiyeceğimiz öğle yemeğinin ardından Sri Lanka’nın ana liman kenti olarak kullanılan ve Unesco kültür mirası listesindeki tarihi şehir Galle’ye doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde denizin içinde tahta direklere tünemiş ve Sri Lanka'nın ikonik bir manzarası haline gelen balıkçıları gözlemlemek üzere sevimli bir sahil kasabasını ziyaret ediyoruz. Günümüzde artık eskisi kadar revaçta olmayan bu şekilde avlanmayı sadece parası olmadığı için tekne alamayan balıkçılar tercih ediyor. Gezi bitiminde akşam yemeği ve gecelemek üzere otelimize transferimiz gerçekleştiriliyor.

9. Gün / 26 Eylül / Galle - Colombo

Kahvaltının ardından çıkacağımız Galle şehir turunda Portekiz ve Hollandalılardan kalma koloniyal binaları, Galle kalesini ve şehrin simgesi durumundaki deniz fenerini görüyoruz.  Doğal bir liman kenti olan Galle Avrupalılar tarafından bir çok kez işgale uğramıştır.  Liman bölgesindeki bir çok kafe, restoran ve hediyelik eşya dükkanı size keyifli bir gezi sunacaktır. Sonrasında öğle yemeğimizi alıyoruz.

Yemekten sonra Sri Lanka'nın en büyük şehri ve başkenti Colombo’ya doğru yola çıkıyoruz. 16. yüzyıla kadar küçük bir liman kenti olan bölge 1505'te Portekizlilerin ulaşmasıyla ve İngiliz İdaresi sırasında önemli limanlardan birine dönüşmesiyle gitgide büyüyerek bugünkü halini almış. Şehrin her yerinde koloni dönemlerinden kalma Portekiz, Hollanda ve İngiliz mimarisiyle karşılaşmak mümkün. 100 yıllık saat kulesi, Pettah çarşısı, Bandaranaike Anıtı Uluslararası Konferans Salonu görülmesi gereken yerler arasında. Şehir turu sonrası otelimize check in yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

10. Gün / 27 Eylül / Colombo - İstanbul

Otelde alınan kahvaltı sonrası Istanbul’a dönüş için havalimanına transfer ediliyoruz.

10:30 - 13:00   Colombo - Doha

14:20 - 18:35   Doha - Istanbul uçuşu


Galeri

Fiyatlar


Paketİki Kişilik
Odada Kişi
Başı Tur Fiyat
3.Kişi/Ek
Yatak
Tek Kişilik
Oda Farkı
2-12 Yaş
Çocuk Fiyatı
Tur Bedeli (USD)2599 $2599 $699 $2399 $

Genel Şartlar

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Qatar Havayolları ile İstanbul - Colombo - İstanbul ekonomi sınıfı uçuş
 • 5* Heritance Kandalama'da 2 gece, 5* Earl's Regency Hotel Kandy'de 2 gece, 5* Grand Hotel Nuwara Eliya'da 1 gece, 5* Cinnamon Wild Yala'da 1 gece, 5* Radisson Blu Resort Galle'de 1 gece ve 5* Cinnamon Lakeside Hotel Colombo'da 1 gece iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
 • Havalimanı vergileri
 • Acente mesleki sorumluluk sigortası
 • Klimalı araçlarda tüm transferler
 • Programda yazan tüm yemekler (Tüm kahvaltılar, 8 öğle yemeği ve 8 akşam yemeği)
 • Programda yazan tüm müze girişleri
 • Programda yazan tüm  geziler
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yerel rehber ve şoför bahşişleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Kişisel harcamalar
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Sri Lanka giriş ücreti 
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Seyahat Güvence Paketi (Seyahat sağlık ve tur iptali sigortalarını kapsar)

Önemli

 • Yurt dışı gezilerinde gezinin bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir. Pasaportta en az ziyaret edilecek ülke sayısı kadar boş vize sayfası bulunması, yırtık ve hasar görmüş olmaması gerekmektedir.
 • Tüm turlarımızda gidilecek ülkeleri de kapsayan seyahat sağlık sigortası mecburidir. Bu sigorta Siamtur aracılılığıya alınabileceği gibi misafirlerimiz tarafından ayrıca yaptırılabilir. Bu durumda seyahat öncesi bir sureti firmamıza gönderilmelidir. Türkiye cumhuriyeti kanunlarına göre turizm firmaları sigorta acentalığı yapamazlar. Oluşacak hasarlarda misafirlerimiz direkt sigorta şirketi ile muhataptır.
 • Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şekilde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur.
 • Tur firmamız, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havalimanına erken gitmeleri önerilmektedir.
 • Bazı grup turlarının içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mil ile sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır.
 • Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir.
 • Tur programı, ekstra turlar (varsa) ve geziler örnek programlardır. Uçak firmasından kaynaklanan uçuş saatleri ve parkur değişikliği sebebiyle veya öngörülemez diğer gelişmeler nedeniyle program içeriği aynı kalmak suretiyle değişebilir. Yolcu tura programda yazan gezilecek yer nedeniyle katıldığını öne süremez.
 • Tur programında belirtilen ekstra turlarımız (eğer varsa), araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir.
 • Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Yolcu talepleriyle bazı turlarımızda iki veya daha fazla ayrı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu turlarda oteller dışında tur rehberi, araçlar ve turlar aynıdır.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
 • Siamtur tura katılacak misafirlerimizle gidilecek ülke konsoloslukları arasında aracı konumundadır. Yolcularımıza vize verilmemesi sınır kapılarında herhangi bir sebeple ülkeye alınmaması halinde sorumlu tutulamaz.
 • Tüm dünya otellerinde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı oteller bu saatleri farklı kullanırlar ve bu durumda otelin saat uygulaması geçerlidir.
 • 2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir. Bu indirimden iki yetişkin yanında kalacak bir çocuk yararlanabilir.
 • Tur bedeli tur sözleşmesinde yazan şartlarla ödenir ve tüm bakiye tur hareket tarihine bir ay kala kapatılır.
 • 3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
 • İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.

Ekstra Turlar

Bu turumuzdaki tüm turlar fiyata dahildir. Ekstra tur yoktur.