Malezya - Borneo

İstanbul - Kuala Lumpur - Kota Kinabalu - İstanbul

Kültür, doğa ve modernliği kapsayan bir üçleme için doğru tercihlerden biri Malezya Borneo turumuz olacaktır. Bölgenin uzmanları ile faaliyetlerin ve ilgi çekici yerlerin en iyi kombinasyonu dikkatlice planlanmıştır. Kuala Lumpur'un kozmopolit manzaralarından, Borneo yağmur ormanlarının engin zenginliğine ve Sabah’ın başkenti Kota Kinabalu’nun kültürel mirasına değinen bu turların sizi büyüleyip şaşırtması garanti!

Turun Artıları

 • Kişiye özel planlama ile tur programında esneklik ve değişiklik yapma şansı.
 • Siamtur tarafından uzun yıllardır test edilen merkezi otellerde konaklama fırsatı.
 • Dünyanın en yüksek kulelerinden biri olan Minare of Kuala Lumpur'a çıkarak tüm şehrin ayaklarınızın altında olma şansını yakalayıp, nefes kesici manzaraya şahit olabilirsiniz.
 • Kabileler Turu ile farklı etnik grupları tanıyarak yerel el sanatlarının nasıl yapıldığına sahit olabilirsiniz.
 • Kinabalu Ulusal Parkı ve Poring Kaplıcaları Turu ile müthiş güzelliklere sahip ormanlarda gezerken eşssiz manzaralarla karşılaşabilir ve Poring Kaplıcalarında kükürt banyolarında vücudunuzu dinlendirme şansını yakalayabilirsiniz.

Gezi Programı

1. Gün / İstanbul - Kuala Lumpur

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde, en geç 10.30'da Qatar Havayolları kontuarında olmanız gerekmektedir. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Qatar Havayolları tarifeli seferi ile Kuala Lumpur uçuşu;

13:35 - 17:45 İstanbul - Doha uçuşu
19:40 - 08:05 Doha - Kuala Lumpur uçuşu

2. Gün / Kuala Lumpur

Havalimanında bizi bekleyen araçlarımızla otele doğru harekete geçiyoruz. Odalara yerleşme işleminden sonra, isteyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlediğimiz Kuala Lumpur Şehir Turu için otelden ayrılıyoruz. Gombak ve Klang nehirlerinin kesişim noktasına küçük bir madenci köyü olarak kurulan bu şehir zengin tropik bitki örtüsü, kauçuk üretim potansiyelleri, yöresel soslu baharatlı yemekleri, dünyaca ünlü etnik-modern yapılarıyla size hem modern bir şehir, hem de etnik bir kasaba havasını sunacaktır. Bu turumuzda, Ulusal Camii, Kral Sarayı, Çin Mahallesi, Merdeka Meydanı, Sultan Abdul Samad Binası, Bağımsızlık Meydanı ve Kahramanlar Anıtı ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Bu gezinin ardından son durak olarak dünyanın en yüksek kulelerinden biri olan Minare of Kuala Lumpur’a geçiyoruz. Burada tüm şehrin ayaklarınızın altında olacağı muhteşem Kuala Lumpur manzarasının etkisi altında kalacaksınız.

Öğleden sonra dileyen katılımcılarla ekstra olan Kırsal Bölge Turu için harekete geçiyoruz. Bu turda Kuala Lumpur’un hemen dışındaki Malay köylerini ziyarete gidiyoruz. Öncelikle yüksek kalitedeki el işçiliği ile meşhur bir kalay ürünleri fabrikasına gidiyoruz. Burada kalıba dökme, törpüleme, parlatma, lehimleme, çekiçleme ve gravür işleme safhalarını gözlemleme şansına sahip olacaksınız. Bunlardan sonra ise bir Batik Fabrikası’na uğrayarak batiğin nasıl tasarlanıp basıldığını görüyorsunuz. Son durağımız 3 büyük ve birkaç küçük mağaradan oluşan kireçtaşı tepelerindeki Batu Mağaralarıdır. İlk olarak 272 basamak çıkarak bir Hint tanrısı olan Lord Murugah’nın mabedi olarak bilinen mağara tapınağına çıkıyoruz. Ardından müze mağarası olarak adlandırılan diğer bir mağarayı ziyaret ediyoruz. Bu mağarada birçok tanrı imajı ve Hint literatüründen sahnelerin resmedildiği duvar resimlerini göreceksiniz. Bu turumuzun sonrasında konaklama için otelimize dönüşü gerçekleştiriyoruz.

3. Gün / Kuala Lumpur

Sabah kahvaltının ardından, dileyen misafirlerimizle ekstra olan Putrajaya Turu için otelden ayrılıyoruz. Kuala Lumpur’un güneyinde yer alan, Malezya’nın ikinci başkenti diyebileceğimiz Putrajaya şehri birçok idari yapıya ev sahipliği yapan modern şehirlerinden biri. Şehrin kalbine yerleşmiş gölü çevreleyen birçok etkileyici idare binası bulunmaktadır. Motorlar ile gezilen bu gölde çevrede yer alan Putrajaya Camii, Putrajaya Köprüsü ve farklı mimarisiyle hükümet binasının göz kamaştırıcı manzaralarına tanık olacaksınız. Bu şehir gezimizin ardından otelimize dönüş için yola koyuluyoruz.

4. Gün / Kuala Lumpur - Kota Kinabalu

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra, yerel havayolları ile Kota Kinabalu uçuşu için havalimanına transfer ediliyoruz;

13:55 - 16:35  Kuala Lumpur - Kota Kinabalu uçuşu

Kota Kinabalu'ya varışımızın ardından havalimanında bizi bekleyen araçlarımızla otele doğru harekete geçiyoruz. Odalara yerleşme işleminin ardından misafirlerimizin dilediğince vakit geçirebilmeleri için serbest zaman.

5. Gün / Kota Kinabalu

Sabah kahvaltısının ardından, dileyen misafirlerimizle farklı hayatlara tanık olmak için ekstra olarak düzenlediğimiz Kabileler Turu için otelden ayrılıyoruz. Bu turumuzda kültürel mirasını bugüne kadar korumuş en ünlü kültür köylerinden birine doğru yola koyuluyoruz. Tropik bitki örtüsü içinde farklı etnik grupların yaşatıldığı bu köyde, farklı etnik kabilelerden yerlilerin, birbirinden farklı günlük yaşam tarzlarını yakından izleyerek, bu yerlilerin birbirinden değişik kültürlerini tanıma fırsatınız olacak. Aynı zamanda bu birbirinden ayrı kabilelerin her birine özgü, daha önce görmediğiniz yerel el sanatlarının yapılışını öğrenme şansına sahipsiniz. Ayrıca doğal ortamında kültürel performanslar, dans gösterileri gezinize farklı bir renk katacak. Bu etkileyici turumuzun ardından otelimize dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz.

6. Gün / Kota Kinabalu

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından, dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlediğimiz doğayla iç içe olabileceğimiz öğle yemekli Kinabalu Ulusal Parkı ve Poring Kaplıcaları Turu için otelden ayrılıyoruz. Günatı Asya’nın en yüksek dağı olan Kinabolu Dağı deniz seviyesinden 1585 m yüksekliğinde konumlanmış ve UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesinde yer alan Kinabalu Ulusal Parkı içinde yer almaktadır. Kinabalu Ulusal parkı yolculuğumuz boyunca  Crocker Sıradağları’nın balta girmemiş ormanlarında eşsiz manzaralara tanık olacaksınız.  Yaklaşık 750 kilometrelik park alanı, sahip olduğu yüzlerce canlı çeşidi ve eşsiz manzarasıyla sizi büyüsü altına alacak. Keyifli bir öğle yemeğinin ardından park merkezine yaklaşık 35 km uzaklıktaki Poring Kaplıcalarına geçiyoruz. İkinci Dünya Savaşı’nda bölgeyi işgal eden Japonlar tarafından yapılan bu kaplıca merkezinde, kükürt banyolarında vücudunuzu dinlendirme şansına sahip olacaksınız. Bu macera dolu gezimizin sonunda konaklama için otelimize dönüyoruz.    

7. Gün / Kota Kinabalu - Kuala Lumpur - İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası, misafirlerimizin dönüş vaktine kadar dilediğince vakit geçirebilmeleri için serbest zaman olarak ayrılıyor. Sonrasında havaalanına transfer ve yerel havayolları ile Kuala Lumpur uçuşu.

20.05 - 22:30 Kota Kinabalu - Kuala Lumpur

Sonrasında Qatar Havayolları ile Doha aktarmalı İstanbul uçuşunuz için havalimanına transferlerinizi gerçekleştiriyoruz. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Doha aktarmalı İstanbul uçuşu;

02:00 - 04:15 Kuala Lumpur - Doha uçuşu
07:35 - 12:20 Doha - İstanbul uçuşu


Galeri

Fiyatlar


Paketİki Kişilik
Odada Kişi
Başı Tur Fiyat
3.Kişi/Ek
Yatak
Tek Kişilik
Oda Farkı
2-12 Yaş
Çocuk Fiyatı
Tur Bedeli1690 $1690 $490 $1490 $

Belirtilen fiyatlar en uygun dönem ve müsaitlikte hazırlanmış taban fiyatlardır.

Genel Şartlar

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Qatar Havayolları ile Istanbul - Kuala Lumpur - Istanbul ve yerel havayolları ile Kuala Lumpur - Kota Kinabalu arası ekonomi sınıfı uçuşlar
 • Kuala Lumpur'da 2 gece, Kota Kinabalu'da 3 gece  4* otellerde iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
 • Tüm kahvaltılar 
 • Havalimanı vergileri
 • Acente mesleki sorumluluk sigortası
 • Klimalı araçlarda tüm transferler
 • Profesyonel yerel rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Kişisel harcamalar
 • Yerel rehber ve şoför bahşişleri
 • Ekstra turlar
 • Seyahat Güvence Paketi (Seyahat sağlık ve tur iptali sigortalarını kapsar)
 • Fazla bagaj ücretleri

Önemli

 • Yurt dışı gezilerinde gezinin bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir. Pasaportta en az ziyaret edilecek ülke sayısı kadar boş vize sayfası bulunması, yırtık ve hasar görmüş olmaması gerekmektedir.
 • Tüm turlarımızda gidilecek ülkeleri de kapsayan seyahat sağlık sigortası mecburidir. Bu sigorta Siamtur aracılılığıya alınabileceği gibi misafirlerimiz tarafından ayrıca yaptırılabilir. Bu durumda seyahat öncesi bir sureti firmamıza gönderilmelidir. Türkiye cumhuriyeti kanunlarına göre turizm firmaları sigorta acentalığı yapamazlar. Oluşacak hasarlarda misafirlerimiz direkt sigorta şirketi ile muhataptır.
 • Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şekilde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur.
 • Tur firmamız, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havalimanına erken gitmeleri önerilmektedir.
 • Bazı grup turlarının içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mil ile sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır.
 • Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir.
 • Tur programı, ekstra turlar (varsa) ve geziler örnek programlardır. Uçak firmasından kaynaklanan uçuş saatleri ve parkur değişikliği sebebiyle veya öngörülemez diğer gelişmeler nedeniyle program içeriği aynı kalmak suretiyle değişebilir. Yolcu tura programda yazan gezilecek yer nedeniyle katıldığını öne süremez.
 • Tur programında belirtilen ekstra turlarımız (eğer varsa), araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir.
 • Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Yolcu talepleriyle bazı turlarımızda iki veya daha fazla ayrı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu turlarda oteller dışında tur rehberi, araçlar ve turlar aynıdır.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
 • Siamtur tura katılacak misafirlerimizle gidilecek ülke konsoloslukları arasında aracı konumundadır. Yolcularımıza vize verilmemesi sınır kapılarında herhangi bir sebeple ülkeye alınmaması halinde sorumlu tutulamaz.
 • Tüm dünya otellerinde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı oteller bu saatleri farklı kullanırlar ve bu durumda otelin saat uygulaması geçerlidir.
 • 2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir. Bu indirimden iki yetişkin yanında kalacak bir çocuk yararlanabilir.
 • Tur bedeli tur sözleşmesinde yazan şartlarla ödenir ve tüm bakiye tur hareket tarihine bir ay kala kapatılır.
 • 3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
 • İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.

Ekstra Turlar