Kuzey Tayland

Bangkok - Chiang Rai- Chiang Mai-Bangkok

20 yıldır keyifle yaptığımız bu turumuzda Tayland’ın sadece güzel koylar ve plajlardan ibaret olmadığını anlayacaksınız. Eskiden Doğunun Venedik’i olarak bilinen Bangkok, Uzun boyunlular olarak bilinen Karen etnik kabile köyünün yer aldığı Chiang Rai ve eşi benzeri olmayan Beyaz tapınağı görebileceğiniz Chiang Mai ile Tayland’ın bambaşka kültürünü tanıyacaksınız.

Turun Artıları

 • Programda yazan tüm turlar ve tüm müze girişleri fiyata dahildir.
 • Türk Havayolları ile direkt uçuş.
 • Siamtur'un uzun yıllardır test ettiği otellerde konaklama fırsatı.
 • Kişiye özel planlama ile tur programında esneklik ve değişiklik yapma şansı.
 • Eşsiz bir kültür turu  yapabileceğiniz Kuzey Tayland ve Başkenti doyasıya gezebileceğiniz iki farklı bölgenin muhteşem kombinasyonu.
 • Bangkok'ta Kanal Turu ile yerel halkın yaşamına tanıklık edip, Yüzen Çarşı Turu ile renkler cümbüşünde alışveriş yapabilirsiniz.
 • Altın Üçgen; Tayland, Myanmar ve Laos'un ortak sınırının muhteşem manzarasını seyredebileceksiniz. Chiang Rai'de uzun boyunlular etnik grubu Karenlerin köyünü gezecek ve kültürlerine tanıklık edeceksiniz.
 • Chiang Mai yolu üzerinde muhteşem mimarisi ve tasarımı ile Beyaz Tapınak ziyaret noktalarımızdan olacak.

Gezi Programı

1. Gün / İstanbul - Bangkok

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde, en geç 15.00'da Türk  Havayolları Kontuarı'nda olmanız gerekmektedir. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Türk  Havayolları tarifeli seferi ile Bangkok uçuşu; 

17.55 - 07.30 İstanbul- Bangkok uçuşu


2. Gün / Bangkok

Havalimanından direkt hareketle çıkacağımız Bangkok Panoramik Şehir Turu’na doğru yola çıkıyoruz. Şehir içinden geçen Chao Phraya Nehri ve kanallar nedeniyle “Doğu’nun Venedik’i” olarak anılıyor. Bu gezide şehrin en büyük anıtı olan; Yatan Buda (Wat Pho), Altın Buda (Wat Traimit), Demokrasi Meydanı, Parlamento Binası gibi şehirde görülmesi gereken yerleri tanıyoruz.

Bangkok Panaromik Şehir Turu'nun ardından düzenlenecek olan Bangkok Kanal Turu için yola çıkıyoruz. Bangkok’un merkezindeki hareketli hayattan ayrılıp, sessiz, sakin ve farklı bir dünyaya adım atmış gibi hissedeceğiniz turumuzda tekne ile kanal boyunca geziyoruz. Su üzerine kurulmuş evleri, balkonlarda asılı kıyafetleri, leğende çocuklarını yıkayan anneleri, beton zeminde oyun oynayan çocukları, balık tutan adamları, sofralarını kurmuş yemek yiyen aileleri yakından görebileceğiniz ve fotoğraf çekmeye doyamayacağınıza eminiz. Bu turun ardından misafirlerimizle dinlenmek için otelimize dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz.

3. Gün / Bangkok

Kahvaltımızı yaptıktan sonra  Yüzen Çarşı Turu için harekete geçiyoruz. Teknelerle ulaşacağımız bu ünlü çarşı, sabah saatlerinden öğleye kadar açık olduğundan hemen harekete geçiyoruz. Su kanalları arasına kurulan farklı ve etkileyici köylerin içinden teknemizle geçerek Çarşı’nın bulunduğu bölgeye geliyoruz. Burada kendi kanolarına ve nehir kenarına konumlanmış her çeşit ürünü bulabileceğiniz satıcılar sizi farklı bir kültürle tanışacak. Nehir üzerinde yüzen bu renk cümbüşünü fotoğraf çekmek için fazlasıyla ilgi gören bir bölge. Aynı zamanda yöresel yiyeceklerden, tay sanatını yansıtan hediyelik eşyalara kadar alışveriş için aradığımız her ürüne ulaşabiliyoruz. Tur bitiminde Bangkok'a dönüş ve alışveriş için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4. Gün /Bangkok- Chiang Rai

Sabah Kahvaltısının ardından Chiang Rai uçuşu için havalimanına transfer ve yerel hava yolları ile Chiang Rai uçuşu ;

 07.00 - 08.30 Bangkok - Chiang Rai Uçuşu 

Chiang Rai'ya varışın ardından boyunlarına taktıkları halkalarla dünya çapında üne kavuşmuş Karen Etnik Grubu'nun Köyü'nü gezeceğiz.  Akha, Lahu ve Yao Etnik Grupları’nı da burada görebilirsiniz. Sonrasında eskiden başlıca yasadışı haşhaş üretim alanı olan ve dünyada ‘Altın Üçgen’ diye bilinen Tayland Myanmar ve Laos'un ortak sınırı olan bölgeye gidiyoruz. Tepe üzerindeki yüksek seyir noktasından Mekong ve Ruak Nehirleri’nin kesişmesiyle oluşan muhteşem manzarayı seyrediyor ve açık büfe öğle yemeğimizin ardından Mekong Nehri üzerinde çıkacağımız tekne turunda Myanmar ve Laos sınırlarından geçiyoruz. Daha sonra Myanmar sınırındaki Mae Sai Kasabası’na giderek sınır pazarını ziyaret ettikten sonra gecelemek üzere otelimize transfer ediliyoruz.

5. Gün / Chiang Rai - Chiang Mai

Kahvaltıdan sonra otelimizden check-out yaparak uçsuz bucaksız tarla manzarası eşliğinde Chiang Mai’ye gidiyoruz. Yol üzerinde Beyaz Tapınak'ı ziyaret edeceğiz. Sonrasında Sankampaeng el işçiliği merkezinde şemsiye fabrikası ve Bor Sarng’da renkli kağıt imalatına tanık olacağız. Tik ağacı, Lake ve Tay İpeği’de buralardaki fabrikalarda görülebilmektedir.  Sonrasında otelimize transfer ediliyoruz. Geceleme otelde.

6. Gün / Chiang Mai

Kahvaltıdan sonra kuzeye doğru giderek Mae Taeng Fil Kampı'nı ziyaret edeceğiz. Fil gösterisini izledikten sonra 45 dakikalık bir fil safarisine çıkacağız. Fillerin sırtından indikten sonra kısa ama eğlenceli bir kağnı gezintisi ile kampa dönerek öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Sonrasında bambu sallarla rafting yapacağız. Bir sonraki durağımız yakınlardaki bir Orkide & Kelebek Bahçesi. Burada şişeye ve saksıya nasıl orkide ekildiğini öğreneceğiz. Bu inanılmaz bahçede fotoğraf için serbest zaman verdikten sonra otelimize transfer ediliyoruz. Geceleme otelde.

7. Gün / Chiang Mai - Bangkok

Sabah Kahvaltısının ardından alışveriş için serbest zaman ve öğle saatinde odaları boşaltma. 

Bangkok uçuşu için havalimanına transfer ve Chiang Mai Bangkok uçuşu ;

18.30 19.50 Chiang Mai - Bangkok Uçuşu 

8. Gün/ Bangkok- İstanbul

Bangkok havalimanına varışın ardından gece yarısı kalkacak olan Türk hava yolları tarifeli seferi ile İstanbul uçuşu için bilet ve pasaport işlemleri. Ardından İstanbula uçuş ve turumuzun sonu.

23.00 - 05.00 Bangkok - İstanbul Uçuşu 

Galeri

Fiyatlar


Paketİki Kişilik
Odada Kişi
Başı Tur Fiyat
3.Kişi/Ek
Yatak
Tek Kişilik
Oda Farkı
2-12 Yaş
Çocuk Fiyatı
Tur Bedeli1990 $1990 $690 $1790 $

Belirtilen fiyatlar en uygun dönem ve müsaitlikte hazırlanmış taban fiyatlardır.

Genel Şartlar

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • ​​​​​Türk Havayolları ile İstanbul -Bangkok - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçuşlar
 • Yerel havayollarıyla Bangkok - Chiang Rai , Chiang Mai-Bangkok arası ekonomi sınıfı uçuşlar
 • Bangkok'da 2  gece, Chiang Rai'de 1 gece ve Chiang Mai'de 2 gece iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
 • Tüm kahvaltılar
 • Havalimanı vergileri
 • Klimalı araçlarda tüm transferler
 • Programda yazan tüm geziler ve müze girişleri
 • Acente mesleki sorumluluk sigortası
 • Profesyonel yerel rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış harcı 
 • Kişisel harcamalar
 • Ekstra turlar
 • Tayland zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Seyahat Güvence Paketi 
 • Yerel rehber ve şoför bahşişleri
 • Fazla bagaj ücretleri

Önemli

 • Yurt dışı gezilerinde gezinin bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir. Pasaportta en az ziyaret edilecek ülke sayısı kadar boş vize sayfası bulunması, yırtık ve hasar görmüş olmaması gerekmektedir.
 • Tüm turlarımızda gidilecek ülkeleri de kapsayan seyahat sağlık sigortası mecburidir. Bu sigorta Siamtur aracılılığıya alınabileceği gibi misafirlerimiz tarafından ayrıca yaptırılabilir. Bu durumda seyahat öncesi bir sureti firmamıza gönderilmelidir. Türkiye cumhuriyeti kanunlarına göre turizm firmaları sigorta acentalığı yapamazlar. Oluşacak hasarlarda misafirlerimiz direkt sigorta şirketi ile muhataptır.
 • Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şekilde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur.
 • Tur firmamız, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havalimanına erken gitmeleri önerilmektedir.
 • Bazı grup turlarının içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mil ile sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır.
 • Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir.
 • Tur programı, ekstra turlar (varsa) ve geziler örnek programlardır. Uçak firmasından kaynaklanan uçuş saatleri ve parkur değişikliği sebebiyle veya öngörülemez diğer gelişmeler nedeniyle program içeriği aynı kalmak suretiyle değişebilir. Yolcu tura programda yazan gezilecek yer nedeniyle katıldığını öne süremez.
 • Tur programında belirtilen ekstra turlarımız (eğer varsa), araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir.
 • Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Yolcu talepleriyle bazı turlarımızda iki veya daha fazla ayrı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu turlarda oteller dışında tur rehberi, araçlar ve turlar aynıdır.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
 • Siamtur tura katılacak misafirlerimizle gidilecek ülke konsoloslukları arasında aracı konumundadır. Yolcularımıza vize verilmemesi sınır kapılarında herhangi bir sebeple ülkeye alınmaması halinde sorumlu tutulamaz.
 • Tüm dünya otellerinde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı oteller bu saatleri farklı kullanırlar ve bu durumda otelin saat uygulaması geçerlidir.
 • 2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir. Bu indirimden iki yetişkin yanında kalacak bir çocuk yararlanabilir.
 • Tur bedeli tur sözleşmesinde yazan şartlarla ödenir ve tüm bakiye tur hareket tarihine bir ay kala kapatılır.
 • 3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
 • İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.

Ekstra Turlar

Bu turumuzdaki tüm turlar fiyata dahildir. Ekstra tur yoktur.