Nepal - Hindistan

Kathmandu - Varanasi - Agra - Jaipur - Delhi

TURUMUZ DOLMUŞTUR

20 yıldır keyif ve güvenle gerçekleştirdiğimiz Nepal Hindistan gezimizde göreceğiniz muhteşem manzaralar ve mimari zenginliklerin yanı sıra milyonca tanrı ve tanrıçayı, doğu felsefesini ve yaşam biçimlerini de keşfedeceksiniz. Unesco tarafından bir Dünya Mirası olarak kabul edilen Agra Kalesi, İslam Türbe mimarisinin en önemli eserlerinden birisi olan Tac Mahal, Amber kalesi ve Durbar Meydanını ise seyre doyamayacaksınız.

Turun Artıları

 • Türk Havayolları ile direkt uçuş.
 • Programda yazan tüm turlar fiyata dahildir.
 • 5 yıldızlı ve şehir merkezlerinde yer alan otellerde konaklama.
 • Nepal'den Hindistan'a baştan başa hinduizmin her detayının nasıl yaşatıldığını görebilir ve hissedebilirsiniz.
 • Ölü Yakma Ayinleri'ni çok yakından izleme şansına sahip olacağınız Pashupatinath Hindu Tapınağı'nı gezme fırsatı yakalayabilirsiniz. 
 • Hindistan’ın 7 kutsal şehrinden biri olan Varanasi şehrinde Ganj Nehri üzerinde etkisinde kalacağınız tekne turu yapma fırsatı. 
 • İnsanlığa armağan olmuş büyük bir aşkın eseri olan Tac Mahali gezebilir ve unutulmayacak fotoğraflar çekebilirsiniz.
 • Agra Kalesi ziyaretimizle sarayın hüzünlü hikayesinin verdiği hisle sarayı apayrı bir bakış açısıyla gezebilirsiniz.
 • Siamtur'un uzun yıllardır test ettiği gurme restorantlarda alınacak öğle ve akşam yemekleri. Hindistan mutfağının nefis ve doyurucu yemeklerini tadarken, Türk damak tadına da uygunluğuna şahit olacaksınız.

Gezi Programı

1. Gün / 15 Kasım / İstanbul

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminal'inde 22:00’da Türk Hava Yolları kontuarında buluşma, bilet ve pasaport işlemlerini takiben THY tarifeli seferiyle Kathmandu uçuşu.

2. Gün / 16 Kasım / İstanbul - Kathmandu

01.10 - 10.55 İstanbul - Kathmandu (Nepal) uçuşu

Havalimanından direkt hareketle Kathmandu şehir turumuza başlıyoruz. Mistik bir havası olan görkemli Himalaya dağları ile çevrili Nepal, daima gülümseyen insanlarıyla bilinir. Gezeceğiniz tüm tapınak ve manastırların da size hissettireceği üzere son derece dindar bir ülkedir Nepal. Himalayaların bütün bilge krallıklarının kurulup yıkıldığı, Nepal sanat ve kültürünün geliştiği, dağlarla çevrili Kathmandu Vadisi Nepal’in kalbini oluşturmaktadır. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Durbar Meydanı ve maymun tanrı Hanumanın heykellerinin bulunduğu Hanuman Dhoka Sarayı, Yaşayan tanrıça Kumari’nin balkonundan halkı selamladığı bina ve Kathmandu isminin kaynağı olan ve tek bir ağacın kerestesinden yapıldığı söylenen Kashtamandap tapınağı, gezi esnasında göreceklerimizden sadece bazıları. Sonrasında gezimizi en popüler turist destinasyonu olan Thamel bölgesinde vereceğimiz mola ile tamamlıyoruz. Burada ara sokaklarda bulunan bir çok küçük dükkandan alış verişin tadını çıkarabilirsiniz. Gezinin ardından otelimize check in yapıyoruz ve kısa bir dinlenme sonrası akşam yemeği ve geceleme otelde.


3. Gün / 17 Kasım / Kathmandu

Kahvaltıdan sonra Lord Shiva’ya adanmış en kutsal tapınaklardan biri olan ve Nepal’in Veranasi’si diye de adlandırılan Hindu Ölü Yakma alanı Pashupatinath Hindu Tapınağı'nı gezmeye gidiyoruz. Tapınak, Bagmati Nehri'nin kenarında tamamen yeşil bir alan üzerinde kurulmuştur ve içerisine Hindu dininden olmayanların girmesi kesinlikle yasaktır. Ziyaretçiler tapınağı nehrin doğu kıyısından seyretmeye izin verilirler ve tapınağın arkasındaki alanda yapılan Ölü Yakma Ayinleri'ni çok yakından izleme şansına sahip olurlar. Bir sonraki durağımız UNESCO Kültür Mirası Listesi'nde yer alan ve ülkenin en büyük şehirlerinden Bhaktapur (Bhadgoan) şehridir ve zaman el verirse burada Thanka resimlerinin sergilendiği bir müzeyi de gezeceğiz. Öğle yemeğinden sonra ise Tibetli göçmenlerin kurduğu Budist hac merkezi Bodhnath’ı gezeceğiz. Gezi sonrası akşam yemeği ve gecelemek üzere otele dönülüyor.

4. Gün / 18 Kasım / Kathmandu - Varanasi

07:15 - 08:05  Kathmandu - Varanasi (Hindistan) uçuşu

Varanasi Havalimanında karşılandıktan sonra özel aracımızla turumuza başlıyoruz. Hinduların hacı oldukları en popular noktalardan biri olan Varanasi şehri, Hindistan'ın 7 kutsal şehrinden biridir. Hinduizm inanışına göre burada ölerek külleri yakılan bir kişi, doğum-ölüm döngüsünden çıkarak kurtuluşa ermektedir. İlk olarak ülkedeki Budistler için çok önemli bir Hac bölgesi olan Sarnath'ı geziyoruz. Burası Buddha'nın aydınlanma sonrası ilk vaazını verdiği kutsal bir alandır. Geyiklerin serbestçe dolaştığı ve Budist mimarisinin güzel örneklerini görebileceğiniz bu alandaki gezimiz sonrası şehre dönerek öğle yemeğimizi alıyoruz.

Öğle yemeğinden sonra otelimize check in yapıyoruz. Otelde dinlenmeniz için verilen serbest zaman sonrası akşamüstü gün batımında yüzlerce insanın seyretmeye geldiği Ganj Nehri kıyısındaki ruhani ve etkileyici Aarti Gösterisi'ni izlemeye gidiyoruz. Bu çok özel gösteri esnasında çiçekler, kumaş ve pirinç lambalar ile son derece canlı bir şekilde dekore edilmiş bir sahne üzerinde müzikal enstrümanlar eşliğindeki kutsal adak ve sunma ritüellerini hayretler içerisinde izleyeceksiniz. Gösteri sonrası akşam yemeği ve geceleme otelde.

5. Gün / 19 Kasım / Varanasi - Delhi - Agra

Sabah erken kahvaltı öncesi Ganj Nehri üzerinde yapılan bir tekne turu sonrası büyüleyici Varanasi şehrinin keşfine çıkılıyor. Kenarındaki yüksek evleri ile resmedilmeye değer dar sokaklarda yapacağınız yürüyüş ve göreceğiniz tapınaklarıyla bu şehirden fazlasıyla etkileneceğinize eminiz. Şehir turu bitiminde otelde yapılan kahvaltının ardından Delhi uçuşumuz için havalimanına transfer ediliyoruz.

12:35 - 14:20 Varanasi - Delhi uçuşu

Delhi Havalimanında karşılandıktan sonra 16. ve 17. yüzyıllarda hüküm sürmüş olan büyük Babür İmparatorluğu'nun başkenti Agra’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde paket şeklinde alacağımız öğle yemeği ile birlikte yaklaşık 4 saatlik araç yolculuğunun ardından şehre varış sonrası otelimize check in yapıyoruz ve kısa bir dinlenme sonrası akşam yemeği ve geceleme otelde.

6. Gün / 20 Kasım / Agra - Fatehpur Sikri - Jaipur

Yeni günle birlikte kahvaltı öncesi gün doğumunda muhteşem bir aşk abidesi olarak bilinen meşhur Tac Mahal’i gezmeye gidiyoruz. Yapımı 1631 yılında başlamış ve tam 22 yıl sürmüştür. Babür İmparatoru Şah Cihan’ın çok sevdiği eşi kraliçe Mümtaz Mahal’e olan aşkının anısına yaptırdığı bu anıt muhteşem orantısı, farklı dişiliği, yapım ve süsleme ortamı ile eşsiz bir eserdir. Gezinin sonrasında kahvaltı için otele dönüyoruz.

Kahvaltıdan sonra Unesco tarafından bir Dünya Mirası olarak kabul edilen Agra Kalesi'ni ziyaret ediyoruz. Burada pek çok sarayı görecek, yerel yaşama ve pazarlardaki günlük koşuşturmaya tanıklık etme şansı bulacaksınız. Bu kale Hindistan’ın en önemli kalesidir ve duvarlarla çevrili muhteşem bir şehir olarak tanımlanabilir. Gezinin ardından Jaipur şehrine doğru yola koyuluyoruz.

Yol üzerinde  Agra'ya yaklaşık 1 saat mesafede bulunan Fatehpur Sikri şehrini ziyaret ediyoruz. Şehir Babür İmparatoru Akbar tarafından inşa ettirilmiş fakat su sıkıntısı sebebiyle 12 yıl gibi kısa bir süre içerisinde terk edilmek zorunda kalmıştır. Şehrin içerisindeki Jama Mescidi, Salim Christi Kabri, Panch Mahal ve daha nice zarif binalar ve saraylar görülmeye değer yapılardır. Burada alacağımız öğle yemeği sonrası ‘Pembe Şehir’ olarak bilinen, Rajasthan Eyaleti'nin başkenti Jaipur’a doğru yola çıkıyoruz. Çok iyi planlanmış ve oturtulmuş olan bu şehir 1853’de Prens Albert’ın ziyareti şerefine geleneksel karşılama ve hoş geldin rengi olan pembeye boyatılmış ve o günden günümüze aynı şekilde korunmuştur. Şehre varış sonrası yiyeceğimiz akşam yemeğinin ardından geceleme otelimizde.

7. Gün / 21 Kasım / Jaipur

Kahvaltıdan sonra Jaipur’un yaklaşık 11 km dışında bulunan ilham kaynağı Amber Kalesi’ni görmek üzere yola çıkılıyor. Amber Kalesi, hemen altındaki Maota Gölünün üzerine akseden teras ve surları ile Rajput mimarisinin müthiş bir örneğidir. Kalenin bulunduğu tepeye fillerin sırtında çıkılıyor (Eğer filler müsait değilse alternatif olarak jiple de çıkılabiliyor). Kalenin içerisinde aynalı salon olarak bilinen Sheesh Mahal, Jai Mahal ve diğer saraylar geziliyor. Bu olağanüstü yapıya sahip odalar arasında dolaştıkça hiç fethedilmemiş bir krallığın görkem ve azametini hissedip gözünüzde canlandırabileceksiniz.

Öğle yemeğinden sonra muhteşem bir minyatür resim ve el yazması kitap koleksiyonuna sahip Şehir Sarayı Müzesi gezilecek. Ayrıca müzenin kostüm ve silah deposu bölümleri de görülmeye değerdir. Sonrasında hemen yakında bulunan ve 18. yüzyılda Raja Jai Singh tarafından yaptırılan ve doğru tahmin ve gözlemler yapmaya yarayan araçlar içeren Jantar Mantar Rasathanesi'ni ziyaret ediyoruz. Turumuzu, fotoğraf çekimi için duracağımız ‘Rüzgarlı Saray’ olarak bilinen Hawa Mahal’den geçerek sonlandırıyoruz, ki burası saray hanımlarının geçit törenlerini izlemek için kullandığı yaklaşık 1000 pencereli bir ön cepheye sahip 5 katlı görülmeye değer bir yapıdır. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

8. Gün / 22 Kasım / Jaipur - Delhi

Kahvaltının ardından Delhi şehrine doğru yola çıkıyoruz. Şehre varış sonrası yenen öğle yemeğinin ardından alışveriş için serbest zamanımız olacak. Dolaştığınız çarşılarda mücevher, gümüş, halı ve kıyafetten tutun da deve derisi ayakkabı ve hediyelik eşyalara kadar çok zengin alışveriş seçeneklerinin tadını çıkartma şansını bulacaksınız. 


Alışverişin ardından eşsiz güzellikteki Akshardam Tapınağını ziyarete gidiyoruz. Yapımı 5 yıl süren ve ülkenin en güzel tapınaklarından biri olan bu tapınağın etkileyici detaylarla dolu mimarisine tanıklık ettikten sonra bahçesinde bulunan havuzun etrafında dinlenebilir ve huzur bulabilirsiniz.  Akabinde yiyeceğimiz akşam yemeği sonrası geceleme otelimizde.

9. Gün / 23 Kasım / Delhi

Kahvaltıdan sonra Eski ve Yeni Delhi’yi kapsayan tüm günlük şehir turumuza çıkıyoruz. Eski Delhi, 17. yüzyıl başlarında Babür İmparatoru Şah Cihan tarafından Yamuna Nehri kıyısında inşa edilip, başkent ilan edilen, surlarla çevrili tarihi bir şehirdir. Burada ilk olarak Babür İmparatorluğu'nun en gösterişli kale ve sarayı olan Kızıl Kale’yi ziyaret ediyoruz. Kale, kırmızı kumtaşından yapılmış duvarlarıyla Şah Cihan’ın güç ve zerafetinin sembolüdür. Daha sonra büyük Babür İmparatorluğu'nun son büyük eseri olan Hindistan’ın en büyük camisi Jama Mescidini gezerek turumuza devam ediyoruz. Akabinde Eski Delhi’nin alış-veriş merkezi olan Chandni Chowk’un kalabalık dar sokaklarında yürüdükten sonra, son olarak Mahatma Gandhi’nin naaşının törenle yakıldığı ve şimdi anısına park haline getirilmis olan alanı geziyoruz.

Öğle yemeğinden sonra gezimize Yeni Delhi’yi keşfederek devam ediyoruz. Lutyen’in Delhi’si olarak da bilinen Yeni Delhi, 1920 lerde İngilizler tarafından tasarlanıp inşa edilmiş olan geniş bulvarları, etkileyici hükümet binaları, yeşil parkları ve bahçeleri ile Eski Delhi’den tamamen farklı bir görüntü sergilemektedir. 1199 yılında yapılan ve Hindistan’ın en yüksek taş kulesi olarak bilinen Qutub Minar, savaş anıtı kemeri olan Hint Kapısı, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve Parlamento Binası, diplomatik yerleşim bölgesi ve Delhi’nin ana ticari merkezi görülmesi gereken yerlerdendir. Turumuz sonrası akşam yemeği ve gecelemek üzere otele dönülüyor.

10. Gün / 24 Kasım / Delhi - İstanbul

Erken saatte otelden alınan paket kahvaltı sonrası Türk Hava Yolları tarifeli seferimizle Istanbul’a dönmek için havalimanına transfer ediliyoruz.

06:55 - 11:35 Delhi - İstanbul uçuşu

Galeri

 • Tac Mahal'in uzaktan tam görüntüsü
 • Uzaktan Agra Kalesi
 • Ganj nehrinin kenarında kalabalık
 • Hawa Mahal'in alttan yukarıya doğru görüntüsü
 • Holi festivalinde elleri renkli boyalar ile boyanmış insanlar ellerini gösteriyor
 • Jama Camii önünde çok büyük bir kalabalık namaz kılarken
 • Kathmandu Durbar Meydanının yukardan görünümü
 • Kathmandu Pashupatinath tapınağından hindu üç adam

Fiyatlar


Paketİki Kişilik
Odada Kişi
Başı Tur Fiyat
3.Kişi/Ek
Yatak
Tek Kişilik
Oda Farkı
2-12 Yaş
Çocuk Fiyatı
Tur Bedeli (USD)3290 $3290 $759 $3090 $

Genel Şartlar

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları ile Istanbul - Kathmandu, Delhi - Istanbul ve yerel havayolları ile Kathmandu - Varanasi - Delhi ekonomi sınıfı uçuşlar
 • 5* Radisson Hotel Kathmandu’da 2 gece, 5* Radisson Hotel Varanasi'de 1 gece, 5* Jaypee Palace Agra'da 1 gece, 5* Holiday Inn City Center Jaipur’da 2 gece ve 5* Le Meridien Hotel Delhi’de 2 gece iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
 • Havalimanı vergileri
 • Acente mesleki sorumluluk sigortası
 • Klimalı araçlarda tüm transferler
 • Programda yazan tüm yemekler (Tüm kahvaltılar, 7 öğle yemeği ve 8 akşam yemeği)
 • Programda yazan tüm müze girişleri
 • Programda yazan tüm geziler
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yerel rehber ve şoför bahşişleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Kişisel harcamalar
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Seyahat Güvence Paketi (Seyahat sağlık ve tur iptali sigortalarını kapsar)
 • Hindistan vize ücreti 
 • Nepal giriş ücreti
 • Fazla bagaj ücretleri

Önemli

 • Yurt dışı gezilerinde gezinin bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir. Pasaportta en az ziyaret edilecek ülke sayısı kadar boş vize sayfası bulunması, yırtık ve hasar görmüş olmaması gerekmektedir.
 • Tüm turlarımızda gidilecek ülkeleri de kapsayan seyahat sağlık sigortası mecburidir. Bu sigorta Siamtur aracılılığıya alınabileceği gibi misafirlerimiz tarafından ayrıca yaptırılabilir. Bu durumda seyahat öncesi bir sureti firmamıza gönderilmelidir. Türkiye cumhuriyeti kanunlarına göre turizm firmaları sigorta acentalığı yapamazlar. Oluşacak hasarlarda misafirlerimiz direkt sigorta şirketi ile muhataptır.
 • Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şekilde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur.
 • Tur firmamız, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havalimanına erken gitmeleri önerilmektedir.
 • Bazı grup turlarının içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mil ile sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır.
 • Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir.
 • Tur programı, ekstra turlar (varsa) ve geziler örnek programlardır. Uçak firmasından kaynaklanan uçuş saatleri ve parkur değişikliği sebebiyle veya öngörülemez diğer gelişmeler nedeniyle program içeriği aynı kalmak suretiyle değişebilir. Yolcu tura programda yazan gezilecek yer nedeniyle katıldığını öne süremez.
 • Tur programında belirtilen ekstra turlarımız (eğer varsa), araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir.
 • Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Yolcu talepleriyle bazı turlarımızda iki veya daha fazla ayrı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu turlarda oteller dışında tur rehberi, araçlar ve turlar aynıdır.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
 • Siamtur tura katılacak misafirlerimizle gidilecek ülke konsoloslukları arasında aracı konumundadır. Yolcularımıza vize verilmemesi sınır kapılarında herhangi bir sebeple ülkeye alınmaması halinde sorumlu tutulamaz.
 • Tüm dünya otellerinde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı oteller bu saatleri farklı kullanırlar ve bu durumda otelin saat uygulaması geçerlidir.
 • 2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir. Bu indirimden iki yetişkin yanında kalacak bir çocuk yararlanabilir.
 • Tur bedeli tur sözleşmesinde yazan şartlarla ödenir ve tüm bakiye tur hareket tarihine bir ay kala kapatılır.
 • 3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
 • İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.

Ekstra Turlar

Bu turumuzdaki tüm turlar fiyata dahildir. Ekstra tur yoktur.