Hindistan Altın Üçgen

Jaipur - Agra - Delhi

20 yıldır keyif ve güvenle gerçekleştirdiğimiz ve bir klasik haline gelen Hindistan Altın üçgen turlarımızı Siamtur'un uzmanlığı ile deneyimleyebilirsiniz. Pembe şehir Jaipur’dan başlayıp Tac Mahal, Agra Kalesi ve Delhi ile devam eden turumuzda Hindistan’ın olmazsa olmazlarını göreceksiniz.

Turun Artıları

 • Programda yazan tüm turlar ve tüm müze girişleri fiyata dahildir.
 • Kişiye özel planlama ile tur programında esneklik ve değişiklik yapma şansı.
 • Siamtur'un uzun yıllardır test ettiği otellerde konaklama fırsatı.
 • Hindistan'ın en tanınmış üç şehrini bir arada keşfetme imkanı.
 • Filler eşliğinde Amber Kalesi'ne masalsı bir yolculuk yapma fırsatı.
 • Unesco tarafından Dünya Mirası kabul edilen hüzünlü hikayesiyle merak uyandıran Agra Kalesi'ni ziyaret etme şansı.
 • Büyük bir aşkın eseri olan Hindistan'ın en ihtişamlı yapıtları arasında bulunan Unesco tarafından Dünya Mirası kabul edilen Tac Mahal'i gezme fırsatı.
 • Gezi Programı

  1. Gün / İstanbul - Delhi

  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde 16:00'da Qatar Havayolları Kontuarı'nda buluşma, bilet ve pasaport işlemlerini takiben Qatar Havayolları tarifeli seferiyle Doha aktarmalı Delhi uçuşu;

  18:40 - 23:45      İstanbul - Doha Uçuşu
  01:35 - 07:30 +1 Doha - Delhi Uçuşu

  2. Gün / Delhi - Jaipur

  Delhi Havalimanı'ndan alınarak 4-5 saatlik araç yolculuğumuzun ardından ‘Pembe Şehir’ olarak bilinen, Rajasthan Eyaletinin başkenti Jaipur’a varıyoruz. Çok iyi planlanmış ve oturtulmuş olan bu şehir 1853 de Prens Albert’ın ziyareti şerefine geleneksel karşılama ve hoşgeldin rengi olan pembeye boyatılmış ve o günden günümüze aynı şekilde korunmuştur. Otele yerleşmemizin ardından tüm öğleden sonra dinlenmeniz ve bu pembe şehirde keyifli bir alışveriş turuna çıkmanız için serbest bırakılmıştır. Dolaştığınız çarşılarda mücevher, gümüş, halı ve kıyafetten tutun da deve derisi ayakkabı ve hediyelik eşyalara kadar çok zengin alışveriş seçeneklerinin tadını çıkartma şansını bulacaksınız. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  3. Gün / Jaipur

  Kahvaltıdan sonra Jaipur’un yaklaşık 11 km dışında bulunan ilham kaynağı Amber Kalesi’ni görmek üzere yola çıkıyoruz. Amber Kalesi, hemen altındaki Maota Gölü'nün üzerine akseden teras ve surları ile Rajput mimarisinin müthiş bir örneğidir. Kalenin bulunduğu tepeye fillerin sırtında çıkılıyor. (Eğer filler müsait değilse alternatif olarak jiple de çıkılabiliyor). Kalenin içerisinde aynalı salon olarak bilinen Sheesh Mahal, Jai Mahal ve diğer saraylar geziliyor. Bu olağanüstü yapıya sahip odalar arasında dolaştıkça hiç fethedilmemiş bir krallığın görkem ve azametini hissedip gözünüzde canlandırabileceksiniz.

  Öğleden sonra muhteşem bir minyatür resim ve el yazması kitap koleksiyonuna sahip Şehir Sarayı Müzesi gezilecek. Ayrıca müzenin kostüm ve silah deposu bölümleri de görülmeye değerdir. Sonrasında hemen yakında bulunan ve 18. Yüzyılda Raja Jai Singh tarafından yaptırılan ve doğru tahmin ve gözlemler yapmaya yarayan araçlar içeren Jantar Mantar Rasathanesi'ni ziyaret ediyoruz. Turumuzu, fotoğraf çekimi için duracağımız ‘Rüzgarlı Saray’ olarak bilinen Hawa Mahal’den geçerek sonlandırıyoruz, ki burası saray hanımlarının geçit törenlerini izlemek için kullandığı yaklaşık 1000 pencereli detaylı bir ön cepheye sahip 5 katlı görülmeğe değer bir yapıdır. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  4. Gün / Jaipur - Agra

  Kahvaltıdan sonra Agra’ya doğru yaklaşık 5 saat sürecek olan bir yolculuğa çıkıyoruz. Yol üzerinde Agra’ya 1 saatlik mesafede bulunan Fatehpur Sikri şehrini ziyaret edeceğiz. Şehir Babür imparatoru Akbar tarafından inşa ettirilmiş fakat su sıkıntısı sebebiyle 12 yıl gibi kısa bir süre içerisinde terk edilmek zorunda kalmıştır. Şehrin içerisindeki Jama mescidi, Salim Chisti kabri, Panch Mahal ve daha nice zarif binalar va saraylar görülmeye değer yapılardır. Yolculuğumuz sonrası Agra’ya varıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  5. Gün / Agra

  Yeni günle birlikte kahvaltı öncesi gün doğumunda muhteşem bir aşk abidesi olarak bilinen meşhur Tac Mahal’i gezmeye gidiyoruz. Yapımı 1631 yılında başlamış ve tam 22 yıl sürmüştür. Babür İmparatoru Şah Cihan’ın çok sevdiği eşi kraliçe Mümtaz Mahal’e olan aşkının anısına yaptırdığı bu anıt muhteşem orantısı, farklı dişiliği, yapım ve süsleme ortamı ile eşsiz bir eserdir. Gezinin sonrasında kahvaltı için otele dönüyoruz.

  Kahvaltı sonrasında 16. ve 17. yüzyıllarda hüküm sürmüş olan büyük Babür İmparatorluğu'nun başkenti Agra’daki gezimize devam ederek Unesco tarafından bir Dünya Mirası olarak kabul edilen Agra Kalesini ziyaret ediyoruz. Burada pek çok sarayı görecek, yerel yaşama ve pazarlardaki günlük koşuşturmaya tanıklık etme şansı bulacaksınız. Bu kale Hindistan’ın en önemli kalesidir ve duvarlarla çevrili muhteşem bir şehir olarak tanımlanabilir. Gezinin ardından dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz. Serbest zaman sonrası akşam yemeği ve geceleme otelde.

  6. Gün / Agra - Delhi

  Kahvaltıdan sonra Delhi’ye doğru yaklaşık 4-5 saat sürecek olan bir yolculuğa çıkıyoruz. Delhi’ye varış sonrası otele yerleşiyor ve tüm öğleden sonrayı Yeni Delhi’yi keşfetmekle geçiriyoruz. Lutyen’in Delhi’si olarak da bilinen Yeni Delhi, 1920 lerde İngilizler tarafından tasarlanıp inşa edilmiş olan geniş bulvarları, etkileyici hükümet binaları, yeşil parkları ve bahçeleri ile Eski Delhi’den tamamen farklı bir görüntü sergilemektedir. 1199 yılında yapılan ve Hindistan’ın en yüksek taş kulesi olarak bilinen Qutub Minar, savaş anıtı kemeri olan Hint Kapısı, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve Parlamento Binası, diplomatik yerleşim bölgesi ve Delhi’nin ana ticari merkezi görülmesi gereken yerlerdendir. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  7. Gün / Delhi

  Kahvaltı sonrası Eski Delhi’yi keşfe çıkıyoruz. Eski Delhi, 17. Yüzyıl başlarında Babür İmparatoru Şah Cihan tarafından Yamuna nehri kıyısında inşa edilip, başkent ilan edilen, surlarla çevrili tarihi bir şehirdir. Burada ilk olarak Babür İmparatorluğunun en gösterişli kale ve sarayı olan Kızıl Kale’yi ziyaret edeceğiz. Kale, kırmızı kumtaşından yapılmış duvarlarıyla Şah Cihan’ın güç ve zerafetinin sembolüdür. Daha sonra büyük Babür İmparatorluğunun son büyük eseri olan Hindistan’ın en büyük camisi Jama Mescidi'ni gezerek turumuza devam ediyoruz. Akabinde Eski Delhi’nin alışveriş merkezi olan Chandni Chowk’un kalabalık dar sokaklarında yürüdükten sonra, son olarak Mahatma Gandhi’nin naaşının törenle yakıldığı ve şimdi anısına park haline getirilmis olan alanı ziyaret ederek turumuzu sonlandırıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  8. Gün / Delhi - İstanbul

  Otelde alınan kahvaltı sonrası Qatar Havayolları tarifeli seferimizle Doha aktarmalı olarak Istanbul’a dönmek için havalimanına transfer ediliyoruz.

  08:45 - 10:35    Delhi - Doha Uçuşu
  13:00 - 16:50    Doha - İstanbul Uçuşu

  Galeri

  Fiyatlar


  Paketİki Kişilik
  Odada Kişi
  Başı Tur Fiyat
  3.Kişi/Ek
  Yatak
  Tek Kişilik
  Oda Farkı
  2-12 Yaş
  Çocuk Fiyatı
  Tur Bedeli (USD)1990 $1990 $490 $1790 $

  Belirtilen fiyatlar en uygun dönem ve müsaitlikte hazırlanmış taban fiyatlardır.

  Genel Şartlar

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Qatar Havayolları ile İstanbul - Delhi - İstanbul ekonomi sınıfı uçuşlar
  • Jaipur’da 2 gece, Agra'da 2 gece, Delhi’de 2 gece iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
  • Havalimanı vergileri
  • Acente mesleki sorumluluk sigortası
  • Klimalı araçlarda tüm transferler
  • Programda yazan tüm yemekler (Tüm kahvaltılar, 6 akşam yemeği)
  • Programda yazan tüm müze girişleri
  • Programda yazan tüm geziler
  • Profesyonel yerel rehberlik hizmeti

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yurt dışı çıkış harcı
  • Kişisel harcamalar
  • Yemeklerde alınan içecekler
  • Seyahat Güvence Paketi (Seyahat sağlık ve tur iptali sigortalarını kapsar)
  • Hindistan vize ücreti 
  • Yerel rehber ve şoför bahşişleri
  • Fazla bagaj ücretleri

  Önemli

  • Yurt dışı gezilerinde gezinin bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir. Pasaportta en az ziyaret edilecek ülke sayısı kadar boş vize sayfası bulunması, yırtık ve hasar görmüş olmaması gerekmektedir.
  • Tüm turlarımızda gidilecek ülkeleri de kapsayan seyahat sağlık sigortası mecburidir. Bu sigorta Siamtur aracılılığıya alınabileceği gibi misafirlerimiz tarafından ayrıca yaptırılabilir. Bu durumda seyahat öncesi bir sureti firmamıza gönderilmelidir. Türkiye cumhuriyeti kanunlarına göre turizm firmaları sigorta acentalığı yapamazlar. Oluşacak hasarlarda misafirlerimiz direkt sigorta şirketi ile muhataptır.
  • Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şekilde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur.
  • Tur firmamız, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havalimanına erken gitmeleri önerilmektedir.
  • Bazı grup turlarının içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mil ile sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır.
  • Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir.
  • Tur programı, ekstra turlar (varsa) ve geziler örnek programlardır. Uçak firmasından kaynaklanan uçuş saatleri ve parkur değişikliği sebebiyle veya öngörülemez diğer gelişmeler nedeniyle program içeriği aynı kalmak suretiyle değişebilir. Yolcu tura programda yazan gezilecek yer nedeniyle katıldığını öne süremez.
  • Tur programında belirtilen ekstra turlarımız (eğer varsa), araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir.
  • Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
  • Yolcu talepleriyle bazı turlarımızda iki veya daha fazla ayrı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu turlarda oteller dışında tur rehberi, araçlar ve turlar aynıdır.
  • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
  • Siamtur tura katılacak misafirlerimizle gidilecek ülke konsoloslukları arasında aracı konumundadır. Yolcularımıza vize verilmemesi sınır kapılarında herhangi bir sebeple ülkeye alınmaması halinde sorumlu tutulamaz.
  • Tüm dünya otellerinde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı oteller bu saatleri farklı kullanırlar ve bu durumda otelin saat uygulaması geçerlidir.
  • 2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir. Bu indirimden iki yetişkin yanında kalacak bir çocuk yararlanabilir.
  • Tur bedeli tur sözleşmesinde yazan şartlarla ödenir ve tüm bakiye tur hareket tarihine bir ay kala kapatılır.
  • 3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
  • İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.

  Ekstra Turlar

  Bu turumuzdaki tüm turlar fiyata dahildir. Ekstra tur yoktur.