Güney Hindistan - Sri Lanka

Kochi - Kumarakom - Periyar - Madurai - Colombo - Kandy - Habarana - Negombo

10 yıldır keyif ve güvenle gerçekleştirdiğimiz Güney Hindistan Sri Lanka gezimizde akıllara kazınandan daha modern, daha temiz bir Hindistan ile henüz çok bakir olan Sri Lanka’nın eşsiz doğasına, tepelerine ve çay tarlalarına hayran kalacaksınız. Kochi’den Periyar’a, Madurai’den Colombo’ya uzanan bu yolculukta tartışmasız bölgelerin en iyi 5 yıldızlı otellerinde gündüz yapılan gezilerin tatlı yorgunluğunu atarken, sonraki sabaha daha enerjik ve meraklı uyanacaksınız.

Turun Artıları

 • Kişiye özel planlama ile tur programında esneklik ve değişiklik yapma şansı.
 • Programda yazan tüm turlar ve tüm müze girişleri fiyata dahildir.
 • Siamtur'un uzun yıllardır test ettiği otellerde konaklama fırsatı.
 • Tüm baharatları yetiştikleri bitkilerin dalında görebileceğiniz, kokularına ve yeşil hallerine hayran kalacağınız Baharat Bahçelerini gezme fırsatı.
 • Fil Safarisi Turu ile eğitimli fillerle doğanın içinde sessiz, sakin, huzurlu ve aynı zamanda heyecan veren eğlenceli bir tur keyfi yapabilirsiniz. 
 • Doğunun Venedik'i olarak adlandırılan Alleppey’de egzotik bir görsel şölen sunan su kanalları arasında tüm gün tekne turu
 • Sri Lanka'da dünyanın en iyi çayını, üretildiği fabrikanın önünde yemyeşil çay tarlalarını seyrederek yudumlama keyfi. 
 • Vadiden 180 metre yükseklikte olan Sigiriya Kayalığı'na merdivenlerle çıkarken gizemli bir tarihe yolculuk yapma şansı.
 • Tropik plajıyla meşhur Negombo’da denizin, güneşin ve muhteşem kumsalların tadına varırken zihninizi dinlendirebilirsiniz.

         

 • Gezi Programı

  1. Gün / İstanbul - Kochi

  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde, en geç 17.00' da Emirates Havayolları Kontuarı'nda buluşma, bilet ve pasaport işlemlerini takiben Emirates Havayolları tarifeli seferi ile Dubai aktarmalı Kochi uçuşu;  

  19:25 - 00:45    İstanbul - Dubai Uçuşu


  2. Gün / Kochi

  03:20 - 09:00    Dubai - Kochi Uçuşu

  Havalimanından alınarak otelimize transferimiz yapılıyor. Kısa bir dinlenmenin ardından Kochi şehir turumuza başlıyoruz. Kochi, Hindistan Yarımadası'nın güneybatı kıyısında bulunan ve nefes kesici, zengin manzaralarıyla “Tanrıların Ülkesi” olarak bilinen Kerala Eyaleti'nin enerjik ve canlı bir şehridir. Mattanchery Sarayı veya diğer adıyla Dutch Sarayı, Yahudi Mahallesi ve Yahudi Sinagogu, St Francis Kilisesi, Kochi Kalesi ve buradaki Çin’e özgü balık ağı tesisleri görülmesi gereken yerler arasındadır. Akşam üzeri, büyüleyici Kathakali Klasik Dans Gösterisi'ni izlemek üzere yerel tiyatroya gidilecek ve sonrasında akşam yemeği ve geceleme otelimizde olacaktır.

  3. Gün / Kochi - Alleppey - Kumarakom

  Kahvaltıdan sonra doğunun Venedik'i olarak adlandırılan Alleppey’e doğru yola çıkıyoruz ve oradan bizi beklemekte olan özel teknemize binerek kanallar,nehirler ve göllerle dolu durgun sulardaki muhteşem turumuza başlıyoruz . Teknede alacağımız öğle yemeği sonrasında hem teknenin salon ve güvertesinde dinlenme, hem de yerel halkın bu sulardaki yolculuğu, yüzmesi, balık tutması, yıkanması ve benzeri günlük yaşamlarını gözlemleme deneyiminin tadını çıkartma şansına sahip oluyoruz.  Akşamüstü karaya ayak bastıktan sonra otelimize transferimiz yapılıyor ve akşam yemeği ve geceleme Kumarakom’da.

  4. Gün / Kumarakom - Periyar

  Kahvaltı sonrasında Periyar’a doğru yaklaşık 5 saat sürecek olan yolculuğumuza çıkıyoruz. Varışımızın akabinde otelimize check-in yaparak, öğleden sonra Periyar Gölü üzerinde yaklaşık 800 kilometre karelik bir alan üzerindeki vahşi filler, kaplan, leopar, maymunlar, yaban domuzu ve yaban köpeği gibi ceşitli hayvanların vahşi yaşamının korunduğu ve bunları fotoğraflama şansı bulacağımız Periyar Milli Parkı'nın içinde etkileyici ve unutulmaz bir tekne turu yapıyoruz. Sonrasında dileyen müşterilerimiz günün yorgunluğunu otelimizin sunduğu ayurveda masajlarının rahatlatıcı etkisiyle üzerlerinden atabilirler. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  5. Gün / Periyar - Madurai

  Kahvaltının ardından Madurai’a doğru yola çıkmadan önce Anakkara Köyü ve civarındaki baharat bahçelerini gezmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Bu köy Hint Hükümeti ve Birleşmiş Milletler Gelişim Programı dahilinde Baharat Turizmi Projesinde yer almakta ve turistlere baharat yetiştirilmesi ve toplanmasını gözlemleme açısından ilk elden bir deneyim sunmaktadır. Periyar Baharat Vadisi olarak bilinen bu baharat çiftlikleri, bölgenin hazinesi şeklindedir ve görülmeye değer güzelliktedir. Daha sonra Madurai’a doğru, yaklaşık 4 saat sürecek olan yolculuğumuza çıkıyor ve varış sonrası gecelemek üzere otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  6. Gün / Madurai

  Otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra Madurai şehrini gezmek üzere yola koyuluyoruz. Madurai Şehri'ni gezmek üzere yola koyuluyoruz. Madurai, Tamil Nadu Eyaleti'nin 3. büyük kenti olmakla birlikte önemli bir endüstri ve eğitim merkezidir. 17. yüzyılda Kral Thirumalai Nayak tarafından yaptırılmış olan ve Dravidian ile İslam Mimarisi'nin bir karışımı şeklindeki Thirumalai Nayak Sarayı ve bir Hindu Tapınağı olan Meenakshi Amman Tapınağı görülmesi gereken yerlerdendir. Turdan sonra alışveriş için de yeterli zaman ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  7. Gün / Madurai - Colombo

  Otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra yolumuz üzerinde olan ve son derece renkli görüntülere tanıklık edebileceğimiz yerel çiçek pazarını ziyaret edip ardından Colombo’ya gitmek üzere havaalanına transfer edileceğiz.

  12:50 - 13:50 Madurai-Colombo uçuşu

  Sri Lanka’ya varış sonrası havalimanından alınarak 1 saatlik araç yolculuğunun ardından Sri Lanka'nın en büyük şehri ve eski başkenti Colombo'ya varıyoruz. 16. yüzyıla kadar küçük bir liman kenti olan bölge 1505'te Portekizlilerin ulaşmasıyla ve İngiliz İdaresi sırasında önemli limanlardan birine dönüşmesiyle gitgide büyüyerek bugünkü halini almış. Şehrin her yerinde koloni dönemlerinden kalma Portekiz, Hollanda ve İngiliz mimarisiyle karşılaşmak mümkün. Colombo Kalesi, Sea Sokağı, Pettah Çarşısı, Kayman Kapısı ve Bandaranaike Anıtı Uluslararası Konferans Salonu görülmesi gereken yerler arasında. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

  8. Gün / Colombo - Pinnawala - Kandy

  Kahvaltıdan sonra Pinnawala Fil Yetimhanesi'ne doğru yola çıkıyoruz. 1975'te terk edilmiş ve yaralanmış fillerin bakımı için kurulan tesisteki fil sayısı bugün 65'in üzerinde. Sonrasında bir vadinin içinde bulunan Kandy şehrini araştıracağız. Kandy şehri 1815 yılında İngiliz idaresine alınmadan önce Sinhala Krallarının son başkentidir. Burada Kandy çarşısı, göl kenarı gezilip, bir mücevher işleme ve el sanatları merkezini ziyaret edeceğiz

  Kandy şehir turumuzun ardından, inanılmaz çeşitlilikte ağaç, bitki ve çiçeklere sahip Peradeniya Botanik Bahçeleri'ni dolaşma imkanı bulacağız. Sonrasında Kandy şehrini budistler için kutsal kılan "Buda'nın dişi" kutsal emanetinin içinde tutulduğu "Dalada Maligawa" tapınağını gezeceğiz ve akabinde keyifli bir kültürel şova tanıklık edeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme Kandy'de.

  9. Gün / Kandy - Matale - Dambulla - Habarana

  Kahvaltı sonrasında yolunuzun üzerindeki Matale Baharat Bahçeleri'ni gezdikten sonra, milattan önce 1. yüzyıldan kalan Dambulla Mağara Tapınakları'nı görmeye gidilecek. Kral Walagamba'nın 14 yıllık sürgünü esnasında yaşadığı mağara, kral tahtına kavuştuktan sonra burayı olağanüstü güzellikte bir tapınağa çevirmiş. Budizm imgeleriyle dolu tapınaklarda 150 adet budist tanrısına ait gerçek boyutta heykeli de görmek mümkün. Etkileyici bu turumuzun ardından Habarana'da otelimize doğru harekete geçiyoruz. Odalara yerleşme işlemlerinden sonra, misafirlerimizin otel imkanlarından yararlanarak dinlenebilmeleri ya da bölgeyi keşfe çıkarak dileğince zaman geçirebilmeleri için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

  10. Gün / Habarana - Sigiriya - Polonnaruwa - Habarana

  Otelde kahvaltımızın ardından, dünyaca meşhur Sigiriya Kayalığı'nı keşfe çıkılıyoruz. 5. Yüzyıl'da inşa edilen "Gökyüzündeki Şato"ya zemin olmuş bu kaya parçası Sri Lanka adasındaki en inanılmaz doğa güzelliğini oluşturuyor. Şatoya çıkan merdivenlerde Sinhala Etniği'nin tarih öncesinden kalma çizimlerinden günümüze ulaşan son örnekleri görmek mümkün. 

  Sigiriya Kayalığı turumuzun ardından öğleden sonra bir başka Unesco Dünya Mirası olan Sri Lanka’nın 2.büyük kenti Polonnaruwa'ya gidiyoruz. 11 ila 13. yüzyıllar arasında Sri Lanka'nın başkentliğini yapan kent'te bu yıllardan kalma Kraliyet Sarayı kalıntılarını, Budha’nın Sinhala taş oymacılığının en iyi örneklerinden olan değişik duruşlardaki harikulade 4 heykelini, kabul holünü, nilüfer havuzunu, Kral Parakramabahu’nun heykelini ve kendisinin yaptırdığı gölü göreceğiz. Shiva Tapınağı, Lankathilake, Watadage, Galoptha ve Kiri Vehera tapınak kalıntılarını gezeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  11. Gün / Habarana - Negombo

  Otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra tropik plajlarıyla meşhur Negombo'ya doğru yola çıkıyoruz. Öğleden sonra varacağımız Negombo'daki günümüz denizin, güneşin ve muhteşem kumsalın tadını çıkarabilmek için serbest bırakılmıştır. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

  12. Gün / Negombo - İstanbul

  Otelde alınan kahvaltı sonrası Emirates Havayolları tarifeli seferimizle Dubai aktarmalı olarak Istanbul’a dönmek için havalimanına transfer ediliyoruz.

  10:05 - 12:55   Colombo - Dubai uçuşu
  14:20 - 17:55   Dubai - Istanbul uçuşu

  Galeri

  Fiyatlar


  Paketİki Kişilik
  Odada Kişi
  Başı Tur Fiyat
  3.Kişi/Ek
  Yatak
  Tek Kişilik
  Oda Farkı
  2-12 Yaş
  Çocuk Fiyatı
  Tur Bedeli (USD)3290 $3290 $890 $3090 $

  Belirtilen fiyatlar en uygun dönem ve müsaitlikte hazırlanmış taban fiyatlardır.

  Genel Şartlar

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Emirates Havayolları ile İstanbul - Kochi, Colombo - İstanbul ekonomi sınıfı uçuşlar
  • Yerel Havayolları ile Madurai - Colombo ekonomi sınıf uçuş
  • Kochi'de 1 gece, Kumarakom'da 1 gece, Periyar'da 1 gece, Madurai'de 2 gece, Colombo'da 1 gece, Kandy'de 1 gece, Habarana'da 2 gece, Negombo'da 1 gece iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
  • Havalimanı vergileri
  • Acente mesleki sorumluluk sigortası
  • Klimalı araçlarda tüm transferler
  • Programda yazan tüm yemekler (Tüm kahvaltılar, 10 akşam yemeği)
  • Programda yazan tüm müze girişleri
  • Programda yazan tüm geziler
  • Profesyonel yerel rehberlik hizmeti

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yurt dışı çıkış harcı
  • Kişisel harcamalar
  • Yemeklerde alınan içecekler
  • Seyahat Güvence Paketi (Seyahat sağlık ve tur iptali sigortalarını kapsar)
  • Hindistan vize ücreti
  • Sri Lanka giriş ücreti 
  • Yerel rehber ve şoför bahşişleri
  • Fazla bagaj ücretleri

  Önemli

  • Yurt dışı gezilerinde gezinin bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir. Pasaportta en az ziyaret edilecek ülke sayısı kadar boş vize sayfası bulunması, yırtık ve hasar görmüş olmaması gerekmektedir.
  • Tüm turlarımızda gidilecek ülkeleri de kapsayan seyahat sağlık sigortası mecburidir. Bu sigorta Siamtur aracılılığıya alınabileceği gibi misafirlerimiz tarafından ayrıca yaptırılabilir. Bu durumda seyahat öncesi bir sureti firmamıza gönderilmelidir. Türkiye cumhuriyeti kanunlarına göre turizm firmaları sigorta acentalığı yapamazlar. Oluşacak hasarlarda misafirlerimiz direkt sigorta şirketi ile muhataptır.
  • Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şekilde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur.
  • Tur firmamız, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havalimanına erken gitmeleri önerilmektedir.
  • Bazı grup turlarının içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mil ile sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır.
  • Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir.
  • Tur programı, ekstra turlar (varsa) ve geziler örnek programlardır. Uçak firmasından kaynaklanan uçuş saatleri ve parkur değişikliği sebebiyle veya öngörülemez diğer gelişmeler nedeniyle program içeriği aynı kalmak suretiyle değişebilir. Yolcu tura programda yazan gezilecek yer nedeniyle katıldığını öne süremez.
  • Tur programında belirtilen ekstra turlarımız (eğer varsa), araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir.
  • Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
  • Yolcu talepleriyle bazı turlarımızda iki veya daha fazla ayrı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu turlarda oteller dışında tur rehberi, araçlar ve turlar aynıdır.
  • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
  • Siamtur tura katılacak misafirlerimizle gidilecek ülke konsoloslukları arasında aracı konumundadır. Yolcularımıza vize verilmemesi sınır kapılarında herhangi bir sebeple ülkeye alınmaması halinde sorumlu tutulamaz.
  • Tüm dünya otellerinde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı oteller bu saatleri farklı kullanırlar ve bu durumda otelin saat uygulaması geçerlidir.
  • 2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir. Bu indirimden iki yetişkin yanında kalacak bir çocuk yararlanabilir.
  • Tur bedeli tur sözleşmesinde yazan şartlarla ödenir ve tüm bakiye tur hareket tarihine bir ay kala kapatılır.
  • 3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
  • İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.

  Ekstra Turlar

  Bu turumuzdaki tüm turlar fiyata dahildir. Ekstra tur yoktur.