Bali

İstanbul - Bali - İstanbul

TURUMUZ DOLMUŞTUR

Endonezya’nın binlerce adası var ama tartışmasız en renklisi Bali’dir. Tanrılar adasında pastoral plajların, teraslı pirinç tarlalarının, yemyeşil yağmur ormanlarının ve çarpıcı gün batımlarının her biri dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz kontrastlar sunacak. Adanın büyüklüğü küçük olabilir ancak liste burada bitmiyor. Üstelik bölgenin benzersiz tekliflerini bilen uzmanlar sayesinde daha verimli bir Bali gezisi yapabileceksiniz.

Turun Artıları

 • Siamtur'un uzun yıllardır test ettiği otellerde konaklama fırsatı.
 • Hem kültür turu yaparak hem de deniz-kum-güneşin tadını çıkartabilirsiniz. 
 • Denizin ortasındaki konumuyla ve kendine özgü mistik havasıyla, Bali'nin simgelerinden biri olan Tanah Lot Tapınağı'nı gün batımında seyredebilir ve harika fotoğraflar yakalayabilirsiniz.
 • Fil Safarisi Turu ile eğitimli fillerle doğanın içinde sessiz sakin ve huzurlu aynı zaman da heyecan veren eğlenceli bir tur keyfi yapabilirsiniz.
 • Rafting Turu ile Ayung Nehri'nde heyecanın doruk noktasına ulaşıp şelalerde kendinizi serin sulara bırakabilirsiniz.

Gezi Programı

1. Gün / 16 Haziran / İstanbul - Bali

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde, en geç 10.30'da Singapur Havayolları kontuarında olmanız gerekmektedir. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Singapur Havayolları tarifeli seferi ile Denpasar (Bali) uçuşu; 

13.30 - 05.00  İstanbul - Singapur

08.20 - 11.00  Singapur - Denpasar (Bali) uçuşu 

2. Gün / 17 Haziran / Bali

Bali Havalimanı’na varışımızın ardından, havalimanında bulunan araçlarımızla buradan ayrılarak otelimize doğru yola çıkıyoruz. Odalara yerleşmeler gerçekleştikten sonra günümüzün kalanını yol yorgunluğunu atmak üzere dinlenme ve serbest zaman olarak geçirebiliyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün / 18 Haziran / Bali

Sabah kahvaltımızı tamamladıktan sonra, öğle saatlerinden sonra arzu ederseniz Bali’nin simgelerinden biri olan ekstra Tanah Lot Tapınağı Turu’na katılabilirsiniz. Bali Adası önemli tarihi kalıntılarıyla birçok turistin ilgisini çeken adalardan biridir. Buradaki önemli tapınaklardan biri olan Tanah Lot, denizin ortasında tüm görkemiyle sizi karşılıyor. Kayaların üzerinde kurulu bir tapınak olan Tanah Lot, dalgaların çarpması sonucu kayaların hareket etmesiyle her gün farklı bir görüntüye sahip oluyor. Uçsuz bucaksız okyanusla çevrelenmiş, gören herkesi etkisi altına alan mistik havasıyla bu tapınağın gün batımı manzarasının etkisinden kurtulamayacaksınız. Aynı zamanda fotoğraflamak için size muhteşem kareler sunuyor olacak. Tur sonrası konaklamak üzere otelimize dönüş için yola koyuluyoruz.

4. Gün / 19 Haziran / Bali

Sabah kahvaltımızı tamamladıktan sonra, dilerseniz marin hayatı keşfetmek, denizin tadına varmak için ekstra olarak düzenlenecek Katamaran Turu’nu tercih edebilirsiniz. Katamaranımıza atlayarak Bali yakınlarındaki bu bakir adanın tadını çıkarmak, kalabalıktan kaçmak için yola koyuluyoruz. Yol boyunca katamaranın güvertesinde yapılan ikramlar eşliğinde kendimizi güneşe teslim ediyoruz. Adaya vardığımızda tahmin edemeyeceğimiz güzellikte bir sahil ve denizle karşılaşacaksınız. Adada isterseniz şnorkel yaparak deniz altı hayatıyla tanışmaya katılabilir, isterseniz altı cam tekne gezileriyle suya girmeden tekneden yer altını gözlemleyebilirsiniz. Bunun yanında deniz ve kumun tadını çıkararak, deniz kenarında hamaklarda kendinizi dinlenmeye bırakıyoruz. Öğle yemeğinde ise adada barbekü keyfi sizi bekliyor. Denizin tüm olanaklarından faydalandığımız huzur dolu bu turumuzun ardından otelimize dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz.

5. Gün / 20 Haziran / Bali

Bali’de yeni bir günle beraber, otel kahvaltımızın ardından dilerseniz ekstra olarak düzenlediğimiz Fil Safarisi Turu'na (Elephant Safari Park) katılabilirsiniz. Bu turumuz için otelimizden ayrılarak Taro Köyü’nde koruma altına alınmış 27 Sumatra Fili’nin bulunduğu parka doğru harekete geçiyoruz. Burada bulunan eğitimli fillerle, doğanın içinden kopan bu parkın içinde fillerin üzerinde yaklaşık 20 dakikalık safari yolculuğuyla akıllardan silinmeyen bir deneyim yaşıyoruz. Bu etkileyici gezinin ardından isterseniz buradaki filleri besleyebilir, onlarla yakından fotoğraf çekinerek, bu tatlı anılarınızı taze tutabilirsiniz. Buradaki fillerle olan eğlenceli turun ardından dilerseniz buradaki hediyelik eşya fuarından buradaki yavru filin doğumu anlatan DVD’ye sahip olabilirsiniz. Tabiki bölgeye, parka ve fillere dair daha birçok şeyi satın alabilme şansınız var.

Fil Safari Turu'nun ardından öğle yemeğimizi yiyerek dilerseniz ekstra olan Rafting Turu’na katılarak 9 km uzunluğundaki Ayung Nehri’nde raftingle, bu etkileyici doğaya sahip bölgede maceranın tadına varabilirsiniz. Rafting noktasına geldikten sonra, ön bilgilendirmenin ardından eğitimli kaptanınız eşliğinde Rafting’e başlıyor, Bu tur sırasında şelalelerde molalar veriyoruz. Bu molalar sırasında, Ubud ormanlarını, Ayung nehri eteklerinden seyretme şansı yaşarken, kendinizi serin sulara teslim edebilirsiniz. Bu eğlence ve macera dolu rafting turunda Bali’ye neden Cennet Adası denildiğini anlıyorsunuz. Daha sonrasında, otelimizin yolunu tutuyoruz.

6. Gün / 21 Haziran / Bali

Bugün oteldeki kahvaltımızdan sonra dilerseniz ekstra olarak düzenlediğimiz Kintamani Turu için hazırlanabilirsiniz. Kintamani Turu, Bali’yi yakından tanımanızı sağlayacak, sahil şeridinden ayrılıp gerçek ada halkı ve kültürünü keşfetmenizi sağlayacak, bu adanın olmazsa olmaz turlarından biri. Tam günlük bu tur için otelden ayrılarak ilk olarak dünyanın en iyi kalitedeki incileri olduğu kabul edilen Endonezya incilerinin olduğu mağazaya gidiyoruz. Buradan Kintamani bölgesine doğru devam ediyoruz. Yol boyunca Batik, ağaç oymacılığı, resim sanatlarının geliştiği köyler gezilip, atölyelerde insanların nasıl çalıştığı görülür. İstenirse hediyelik alışverişi yapılabilir. Daha sonra Bali’ye özgü tropik meyvelerin, baharatların ve özellikle ilginizi çekecek olan Luwak kahvesinin yetiştirildiği bahçeleri ziyaret ediyoruz. Burada farklı yerel tatları barındıran çay ve kahvelerden tatma imkanımız oluyor. Kintamani bölgesine varıldığında yanardağın tam karşısında bir restoranda açık büfe öğle yemeğimizi alıyoruz. Dönüş yolunda kutsal su tapınağını ziyaret ediyoruz. Daha sonra Bali'nin dünyaca ünlü pirinç teraslarını görmeye gidiyoruz. Buradan da Ubud'daki Maymun Ormanı'na yürüyüş yapmaya geçilecek. Son olarak içinde hala insanların yaşadığı Bali köy evini ziyaret ettikten sonra otele dönüyoruz. 

7. Gün / 22 Haziran / Bali

Otelde alacağınız kahvaltı sonrası dinlenerek geçirebileceğiniz gününüzün ardından dilerseniz öğleden sonra ekstra olarak düzenlenen Uluwatu Tapınağı gezisine katılabilirsiniz. Yaklaşık yarım saatlik bir yolculuk sonrası tapınağa vardığınızda önce maymun ormanından geçiyor ve burada maymunların etrafınızda dolanarak yiyecek bekleyen halleri ile farklı deneyimler yaşıyorsunuz. Ardından tapınağa girdiğinizde 70 metre yükseklikten seyredebileceğiniz muhteşem bir Hint Okyanusu manzarasıyla karşı karşıya geliyorsunuz. Tapınağı keşfinizin ardından günbatımında Bali'ye özgü etnik Keçak Dansını izleme fırsatı bulacaksınız. Tur bitiminde Jimbaran Plajında deniz ürünlerinden oluşan enfes bir akşam yemeği ziyafeti sonrası otelinize geri dönüyorsunuz.

8. Gün / 23 Haziran / Bali - İstanbul

Bugün otelde alacağımız kahvaltıdan sonra son günümüzü uçuş saatine kadar serbest zaman olarak ayırıyoruz. Akşam saatlerinde ülkemize dönmek üzere havalimanına transfer edileceğiz.

Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Singapur Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul uçuşu;

21.45 - 00.20 Denpasar (Bali) - Singapur

01.45 - 07.45   Singapur - İstanbul uçuşu


9. Gün / 24 Haziran / 07.45 İstanbul'a Varış

Galeri

 • Bali'de meşhur üstü açık olan kapı
 • Bali'de ellerini çenesinin altında birleştirmiş heykel
 • Bali'de bir budist tapınağı
 • Bali'de gölün ortasında çatısı uzun tapınak
 • Turkuaz renkli denizin kayalıklar üzerinden görüntüsü
 • Luwak kahvesinin ateş üzerinde kavrulması
 • Bali'li genç kızların yöresel kıyafetler ile dans gösterisi
 • Bali Tanah Lot tapınağının uzaktan görüntüsü

Fiyatlar


Paketİki Kişilik
Odada Kişi
Başı Tur Fiyat
3.Kişi/Ek
Yatak
Tek Kişilik
Oda Farkı
2-12 Yaş
Çocuk Fiyatı
4* De Vins Sky Hotel1599 $1599 $499 $1399 $
5* Merusaka Hotel1899 $1899 $599 $1699 $

Genel Şartlar

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Singapur Havayolları ile İstanbul - Bali - İstanbul ekonomi sınıfı uçuşlar
 • Seçilen kategorideki otelde 6 gece iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
 • Tüm kahvaltılar
 • Havalimanı vergileri
 • Acente mesleki sorumluluk sigortası
 • Klimalı araçlarda tüm transferler
 • Profesyonel İngilizce yerel rehberlik hizmetleri 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Kişisel harcamalar
 • Ekstra turlar
 • Seyahat Güvence Paketi (Seyahat sağlık ve tur iptali sigortalarını kapsar)
 • Yerel rehber ve şoför bahşişleri
 • Fazla bagaj ücretleri

Önemli

 • Yurt dışı gezilerinde gezinin bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir. Pasaportta en az ziyaret edilecek ülke sayısı kadar boş vize sayfası bulunması, yırtık ve hasar görmüş olmaması gerekmektedir.
 • Tüm turlarımızda gidilecek ülkeleri de kapsayan seyahat sağlık sigortası mecburidir. Bu sigorta Siamtur aracılılığıya alınabileceği gibi misafirlerimiz tarafından ayrıca yaptırılabilir. Bu durumda seyahat öncesi bir sureti firmamıza gönderilmelidir. Türkiye cumhuriyeti kanunlarına göre turizm firmaları sigorta acentalığı yapamazlar. Oluşacak hasarlarda misafirlerimiz direkt sigorta şirketi ile muhataptır.
 • Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şekilde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur.
 • Tur firmamız, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havalimanına erken gitmeleri önerilmektedir.
 • Bazı grup turlarının içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mil ile sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır.
 • Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir.
 • Tur programı, ekstra turlar (varsa) ve geziler örnek programlardır. Uçak firmasından kaynaklanan uçuş saatleri ve parkur değişikliği sebebiyle veya öngörülemez diğer gelişmeler nedeniyle program içeriği aynı kalmak suretiyle değişebilir. Yolcu tura programda yazan gezilecek yer nedeniyle katıldığını öne süremez.
 • Tur programında belirtilen ekstra turlarımız (eğer varsa), araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir.
 • Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Yolcu talepleriyle bazı turlarımızda iki veya daha fazla ayrı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu turlarda oteller dışında tur rehberi, araçlar ve turlar aynıdır.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
 • Siamtur tura katılacak misafirlerimizle gidilecek ülke konsoloslukları arasında aracı konumundadır. Yolcularımıza vize verilmemesi sınır kapılarında herhangi bir sebeple ülkeye alınmaması halinde sorumlu tutulamaz.
 • Tüm dünya otellerinde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı oteller bu saatleri farklı kullanırlar ve bu durumda otelin saat uygulaması geçerlidir.
 • 2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir. Bu indirimden iki yetişkin yanında kalacak bir çocuk yararlanabilir.
 • Tur bedeli tur sözleşmesinde yazan şartlarla ödenir ve tüm bakiye tur hareket tarihine bir ay kala kapatılır.
 • 3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
 • İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.

Ekstra Turlar