Tayland

Phuket - Chiang Mai - Chiang Rai - Bangkok

20 yıldır keyifle yaptığımız bu turumuzda Tayland’ın sadece güzel koylar ve plajlardan ibaret olmadığını anlayacaksınız. Uzun boyunlular olarak bilinen Karen etnik kabile köyünün yer aldığı Chiang Rai, eşi benzeri olmayan Beyaz Tapınak ve Chiang Mai şehri ile Tayland’ın bambaşka kültürünü tanıyacaksınız. Eskiden Doğu'nun Venedik’i olarak bilinen Bangkok'un tapınakları ve yüzen çarşılarını keşfedip, Phuket’in muhteşem adalarında deniz, kum, güneş tatilinizin keyfini çıkaracaksınız.

Turun Artıları

 • Programda yazan tüm turlar fiyata dahildir.
 • Siamtur'un uzun yıllardır test ettiği otellerde konaklama fırsatı.
 • Hem kültür turu hem de deniz-kum-güneş tatili yapabileceğiniz iki farklı destinasyonun muhteşem kombinasyonu.
 • Phuket'te mavinin ve yeşilin eşsiz tonlarına hayran kalacağınız Phi Phi Adaları Turunun tadını çıkartabilir, James Bond Adası Turu ile irili ufaklı mağaraların içlerinden geçerken yarasaları görebilir, Tayland kültürü ve doğasını konu alan Fantasea Show Turu ile kendinizi bambaşka bir gezegende hissedebilirsiniz. 
 • Altın Üçgen; Tayland, Myanmar ve Laos'nun ortak sınırının muhteşem manzarasını seyredebileceksiniz. Chiang Mai'de uzun boyunlular etnik grubu Karenlerin köyünü gezecek ve kültürlerine tanıklık edeceksiniz.
 • Bangkok sokaklarında yerel halkın yaşamına tanıklık edip, Yüzen Çarşı Turu ile renkler cümbüşünde alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca meşhur Kwai Köprüsü'nü bu turumuzda gezebileceksiniz.
 • Gezi Programı

  1. Gün / 05 Ekim / İstanbul - Phuket

  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde, en geç 10.30'da Qatar Havayolları Kontuarı'nda olmanız gerekmektedir. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Qatar Havayolları tarifeli seferi ile Doha aktarmalı Phuket uçuşu;  

  13.45 - 17.55 İstanbul - Doha

  20.30 - 07.35 Doha - Phuket uçuşu


  2. Gün / 06 Ekim / Phuket

  Phuket havalimanına varışımızın ardından Phuket tanıtım turuna çıkıyoruz. Turumuzun ardından otelimize giriş yapıyoruz. Öğleden sonra deniz ve güneşin tadını çıkarabilir veya çevreyi keşfedebilirsiniz. Dinlenmeniz için ayrılan süre sonrası 'Hoşgeldiniz' akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  3. Gün / 07 Ekim / Phuket

  Kahvaltı sonrasında sürat teknesi ile dünyanın en güzel adalarından kabul edilen Phi Phi Adaları Turu'na çıkıyoruz. Tur esnasında dolaştığımız sular hayal edebileceğiniz en nefis turkuaz rengine sahip ve içerisinde binlerce egzotik renkli balığın dolaştığı muhteşem bir denizi tecrübe etmenizi olanak sağlayacaktır. Ada üzerinde alacağımız açık büfe ögle yemeği sonrası meşhur ''The Beach'' filminin çekildiği Maya Plajı'nda yüzüp, şnorkel ile dalış yaptıktan sonra Phuket'e dönerek gecelemek üzere otelimize doğru yola çıkıyoruz.

  4. Gün / 08 Ekim / Phuket

  Otelde alınan kahvaltı sonrası Phuket'in 25 km kuzey doğusunda bulunan James Bond Adası Turu'nu yapmak üzere yola çıkıyoruz. Gezilen bölgenin özelliği suyun içinden yükselen çok sayıda kireçtaşı kayalığına sahip olması. Bu kayalıkların en meşhur olanı ise James Bond'un 'Altın Tabancalı Adam' filminde kullanılan ve adını buradan alan kayalıktır. Öğle yemeği sonrası bölgedeki Müslüman balıkçı köyünü ziyaret ettikten sonra ise nefes kesici kireç taşı mağaraları ve Mangrove Ormanları arasında keyifli bir kano yolculuğuna çıkıyoruz. Gezi sonrası otelimize dönüyoruz.

  Akşam dünyanın en büyük sahne prodüksiyonlarından birine sahip ve 150 den fazla kişinin performanslarıyla gerçekleşen muhteşem bir görsel şölene tanıklık edeceğiniz Fantasea Show'u izlemeye gidiyoruz. Akşam yemeğimizi de burada alarak, sürprizlerle dolu ve her anından müthiş keyif alacağınız şovun ardından otelimize transferiniz gerçekleştiriliyor. Geceleme Otelde.

  5. Gün / 09 Ekim / Phuket - Chiang Mai

  Otelde alınan erken kahvaltı sonrası Chiang Mai uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transfer ediliyoruz.

  08.00 - 10.10  Phuket - Chiang Mai uçuşu


  Havalimanına varışın ardından direkt olarak çıkacağımız Chiang Mai Şehir turumuzda ilk olarak şehre 15 km mesafede bir dağın tepesinde bulunan Doi Suthep Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Muhteşem bir Chiang Mai manzarasına sahip bu dağın tepesine tramvay ile çıktıktan sonra burada budizmin önemli tapınaklarından biri olan Doi Suthep Tapınağı'nı keşfediyoruz. Ardından şehre dönerek  yerel bir restoranda öğle yemeğimizi yedikten sonra Gümüş tapınak, eski şehir duvarları ve Thapae Kapısı ile panoramik şehir turumuzu tamamlayarak Chiang Mai otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenme sonrası otantik bir kültürel şov eşliğinde akşam yemeğimizi alacağımız restoranımıza transfer ediliyoruz. Yemeğin ardından konaklamak üzere otelimize dönüşümüz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.


  6. Gün / 10 Ekim / Chiang Mai

  Kahvaltıdan sonra kuzeye doğru giderek Mae Taeng Fil Kampı'nı ziyaret ediyoruz. Fil gösterisini izledikten sonra 20 dakikalık bir fil safarisine çıkılıyor. Fillerin sırtından indikten sonra kısa ama eğlenceli bir kağnı gezintisi ile kampa dönerek bu sefer de 30-40 dakika nehirde bambu sallarla rafting yapıyoruz. Kamp alanında yiyeceğimiz açık büfe öğle yemeği sonrası boyunlarına taktıkları halkalarla dünya çapında üne kavuşmuş Karen etnik kabile köyünü geziyoruz. Akha, Lahu ve Yao etnik gruplarını da burada görebilme şansına sahip oluyoruz.

  Bir sonraki durağımız yakınlardaki bir orkide & kelebek bahçesi. Burada şişeye ve saksıya nasıl orkide ekildiğini öğreneceğiz. Bu harika bahçede fotoğraf için serbest zaman verdikten sonra Kaplan Krallığı'na geçiyoruz. Bu tesiste kaplanlara dokunup onlarla oynayabileceğiniz, bu büyük kedilerle fotoğraf çektirebileceğiniz inanılmaz bir zaman dilimi deneyimleyeceksiniz. Gezi bitiminde şehre dönerek akşam yemeğimizi alıyoruz. Ardından gecelemek üzere otelimize transfer ediliyoruz. Dileyen misafirlerimiz şehirde her gece kurulan Gece Pazarını ziyaret edebilecektir. Geceleme otelimizde.

  7. Gün / 11 Ekim / Chiang Mai - Chiang Rai

  Kahvaltıdan sonra otelden check out yapıp uçsuz bucaksız tarla manzarası eşliğinde yola koyularak Chiang Rai'ye geçiş yapıyoruz. Yol üzerinde Mae Kachan kaplıcalarında vereceğimiz mola sonrası şehre girişte son derece sıra dışı bir tapınak olan Beyaz Tapınağı geziyoruz. Şu anda aktif bir ibadethane olmayan bu tapınak aslında Budist tapınağı tarzında özel bir sanat sergisidir. Bembeyaz alçıdan yapılma ve alçının içerisindeki güneşte parıldayan cam parçacıklarıyla etkileyici bir görüntüye sahip olan bu tapınak Chiang Rai'nin sembolü haline gelmiş önemli bir turistik cazibe merkezidir. Gezi bitiminde yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz.

  Öğleden sonra eskiden başlıca yasadışı haşhaş üretim alanı olan ve dünyada ‘Altın Üçgen’ diye bilinen Tayland Myanmar ve Laos'un ortak sınırı olan bölgeye gidiyoruz. Tepe üzerindeki yüksek seyir noktasından Mekong ve Ruak nehirlerinin kesişmesiyle oluşan muhteşem manzarayı seyrediyor ve ardından Mekong Nehri üzerinde çıkacağımız tekne turunda Myanmar ve Laos sınırlarından geçiyoruz. Myanmar sınırındaki Mae Sai Kasabası'na giderek sınır pazarını ziyaret ettikten sonra tekrar Chiang Rai şehrine dönerek gezimizi Mavi Tapınak ziyareti ile tamamlıyoruz. Otelimize check in sonrası kısa bir dinlenmenin ardından yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme otelimizde.

  8. Gün / 12 Ekim / Chiang Rai - Bangkok

  Otelde alınan erken kahvaltı sonrasında başkent Bangkok uçuşu için havaalanına transfer ediliyoruz.

  08.40 – 10.05 Chiang Rai - Bangkok uçuşu

  Havalimanında bizi bekleyen araçlarla çıkacağımız Bangkok Şehir Turu'nda Altın Buddha Tapınağı, Uyuyan Buddha Tapınağı, Çiçek Pazarı, Çin Mahallesi, Parlamento Binası ve Demokrasi Anıtı görülecek yerlerden bazılarıdır. Bu turumuz esnasında hem Bangkok’un egzotik güzelliğini hem de Tayland’ı derinden etkileyen Budizmi daha yakından tanıma fırsatımız olacaktır. Gezi sonrası birlikte yenen öğle yemeğinin ardından otelimize check in yapıyoruz.

  Otele yerleşme işlemleri sonrası tüm öğleden sonranız metropol şehir Bangkok'ta alış verişin tadını çıkarabilmeniz için serbest zaman olarak ayrılmıştır. Akşamüstü grupla tekrar buluşarak Bangkok'un meşhur Chao Phraya Nehri kenarında akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme otelimizde.

  9. Gün / 13 Ekim / Bangkok

  Kahvaltıdan sonra Yüzen Çarşı Turu'na çıkacağımız Ratchaburi Şehri'nin Damnoen Saduak Bölgesi Bangkok'a 105 km uzaklıktadır. Alanın tarihini incelediğimizde 1866 civarında Siyam Kralı Rama 4 tarafından verilen bir emirle Damnoen Saduak'a 32 kilometrelik bir kanal kazıldığını öğreniyoruz. Bu kanal'ın amacı Mae Klong Nehiri ile Tacheen Nehrini birbirine bağlamaktır. Kanal'ın etrafındaki verimli topraklar bölgede bir çok meyve ve sebzenin yetişmesine olanak sağlıyor. Malaka üzümü, Çin greyfurtu, mango, muz ve hindistan cevizi bunlardan birkaçı.

  Yüzen çarşı sonrası Kwai Turu için yola çıkıyoruz. Tayland'ın filmlere konu olan meşhur Kwai Köprüsü'nü görmek üzere Kanchanaburi'ye devam ediyoruz. Kanchanaburi'de alacağımız öğle yemeğinden sonra müthiş manzara eşliğinde Kwai Köprüsü'ne varıyoruz. Gezi bitiminde Bangkok'a dönüyoruz ve yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme otelimizde.

  10. Gün / 14 Ekim / Bangkok - İstanbul

  Sabah otelimizden ayrılarak İstanbul uçuşumuz için havalimanına transfer ediliyoruz. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Doha aktarmalı İstanbul uçuşu;

  09.05 - 12.05 Bangkok - Doha uçuşu

  14.20 - 18.35 Doha - İstanbul uçuşu


  Galeri

  Fiyatlar


  Paketİki Kişilik
  Odada Kişi
  Başı Tur Fiyat
  3.Kişi/Ek
  Yatak
  Tek Kişilik
  Oda Farkı
  2-12 Yaş
  Çocuk Fiyatı
  Tur Bedeli (USD)2599 $2599 $599 $2399 $

  Genel Şartlar

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Qatar Havayolları ile İstanbul - Phuket, Bangkok - İstanbul ekonomi sınıfı uçuş
  • Yerel Havayolları ile Phuket - Chiang Mai, Chiang Rai - Bangkok ekonomi sınıfı uçuşlar
  • 5* Duangjit Resort & Spa Phuket'de 3 gece, 5* Dusit D2 Chiang Mai'de 2 gece, 5* The Riverie by Katathani Chiang Rai’de 1 gece ve 5* Hilton Grand Asoke Bangkok'da 2 gece iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
  • Havalimanı vergileri
  • Programda yazan tüm yemekler (Tüm kahvaltılar, 7 öğle yemeği ve 7 akşam yemeği)
  • Klimalı araçlarda tüm transferler 
  • Programda yazan tüm geziler
  • Programda yazan tüm müze girişleri
  • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
  • Acente mesleki sorumluluk sigortası
  • Yerel rehber ve şoför bahşişleri

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yurt dışı çıkış harcı
  • Kişisel harcamalar
  • Yemeklerde alınan içecekler
  • Fazla bagaj ücretleri
  • Seyahat Güvence Paketi 

  Önemli

  • Yurt dışı gezilerinde gezinin bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir. Pasaportta en az ziyaret edilecek ülke sayısı kadar boş vize sayfası bulunması, yırtık ve hasar görmüş olmaması gerekmektedir.
  • Tüm turlarımızda gidilecek ülkeleri de kapsayan seyahat sağlık sigortası mecburidir. Bu sigorta Siamtur aracılılığıya alınabileceği gibi misafirlerimiz tarafından ayrıca yaptırılabilir. Bu durumda seyahat öncesi bir sureti firmamıza gönderilmelidir. Türkiye cumhuriyeti kanunlarına göre turizm firmaları sigorta acentalığı yapamazlar. Oluşacak hasarlarda misafirlerimiz direkt sigorta şirketi ile muhataptır.
  • Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şekilde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur.
  • Tur firmamız, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havalimanına erken gitmeleri önerilmektedir.
  • Bazı grup turlarının içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mil ile sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır.
  • Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir.
  • Tur programı, ekstra turlar (varsa) ve geziler örnek programlardır. Uçak firmasından kaynaklanan uçuş saatleri ve parkur değişikliği sebebiyle veya öngörülemez diğer gelişmeler nedeniyle program içeriği aynı kalmak suretiyle değişebilir. Yolcu tura programda yazan gezilecek yer nedeniyle katıldığını öne süremez.
  • Tur programında belirtilen ekstra turlarımız (eğer varsa), araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir.
  • Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
  • Yolcu talepleriyle bazı turlarımızda iki veya daha fazla ayrı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu turlarda oteller dışında tur rehberi, araçlar ve turlar aynıdır.
  • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
  • Siamtur tura katılacak misafirlerimizle gidilecek ülke konsoloslukları arasında aracı konumundadır. Yolcularımıza vize verilmemesi sınır kapılarında herhangi bir sebeple ülkeye alınmaması halinde sorumlu tutulamaz.
  • Tüm dünya otellerinde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı oteller bu saatleri farklı kullanırlar ve bu durumda otelin saat uygulaması geçerlidir.
  • 2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir. Bu indirimden iki yetişkin yanında kalacak bir çocuk yararlanabilir.
  • Tur bedeli tur sözleşmesinde yazan şartlarla ödenir ve tüm bakiye tur hareket tarihine bir ay kala kapatılır.
  • 3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
  • İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.

  Ekstra Turlar

  Bu turumuzdaki tüm turlar fiyata dahildir. Ekstra tur yoktur.