Güney Kore - Japonya

Seul - Osaka - Kyoto - Tokyo

Dostluğa mesafelerin engel olmadığını kanıtlayan Güney Kore ve doğan güneşin ülkesi Japonya’ya yaptığımız gezimizde hem geleneksel yaşam hem de modernizmin muhteşem kombinasyonuna şahit olacaksınız. Gyeongbokgung  Sarayı'yla başladığımız turumuz, Seul’deki Özgürlük Köprüsü ve Kuzey Kore sınırındaki sızma tünelleri ile sizi çok etkileyecek. Japonya’daki görsel şölen ise Osaka kalesinden Fuji dağına kadar uzanacak.

Turun Artıları

 • Türk Havayolları ile direkt uçuş.
 • Programda yazan tüm turlar ve tüm müze girişleri fiyata dahildir
 • Kişiye özel planlama ile tur programında esneklik ve değişiklik yapma şansı.
 • Siamtur tarafından uzun yıllardır test edilen merkezi otellerde konaklama fırsatı.
 • Seul'deki en görkemli ve en güzel yapı olan Gyeongbokgung Sarayı'nı gezerek tarihe şahitlik edebilirsiniz.
 • Tarafsız Bölge Turu ile Dünyada ikiye bölünmüş tek ülke olan Kore’yi, Güney ve Kuzey sınırından görme imkanı bulabilirsiniz.
 • Kore Şehir Turuyla geçmişe ait Kore Halk Köyünü, evlerini ve eşyalarını görerek o zamanlara ait ufkunuzu geliştirecek fikirler elde edebilirsiniz.
 • Osaka'nın en güzel manzaralarına sahip olan Okawa nehri üzerinde 1,5 saatlik tekne turu ile masalsı anlar yaşayabilirsiniz.
 • Japonya'nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji dağına en yakın yerde durarak muhteşem doğa manzarasına karşı öğle yemeği yemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Gezi Programı

1. Gün / İstanbul

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde, en geç 23:00'da Türk Havayolları kontuarında olmanız gerekmektedir. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Türk Havayolları tarifeli seferi ile Seul uçuşu.

2. Gün / İstanbul - Seul

01:20 - 16:55 İstanbul – Seul uçuşu 

Havalimanında bizi bekleyen araçlarımızla otelimize doğru harekete geçiyoruz. Odalara yerleşme işlemi sonrası, misafirlerimizin otel imkanlarından yararlanarak dinlenebilmeleri ya da şehri gezerek dilediğince zaman geçirebilmeleri için serbest zaman ayrılıyor.


3. Gün / Seul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, tüm gün sürecek şehir turumuz için otelden ayrılıyoruz. 1395'te inşa edilen Kuzey Sarayı olarak da anılan Seul'deki 5 saray içerisinde en görkemlisi ve en güzeli olan Gyeongbokgung Sarayı'yla turumuza başlıyoruz. Sonrasında Mavi Saray diye anılan başkanlık ofisini ve Ulusal Halk Müzesi'ni görme fırsatı bulacağız. Sonrasında Kore Halk Köyü'ne gideceğiz. Halk köyü, atalarının kültürünü tecrübe etmek ve öğrenmek için Koreli çocuklara bir fırsat sağlamakta ve Korece kültürel eserlerin sayısız koleksiyonlarına ev sahipliği yapmaktadır. Gezimize Aşk Kilidi Duvarı ile devam ediyoruz. Burada aşıklar, kilitlerin üzerine isimlerini yazarak kilitler ve daha sonra anahtarları Namsam Dağı’nın yamacından aşağıya atarak aşklarını ölümsüzleştirdiklerine inanırlar. Son durağımız olarak etkileyici şehir manzarasını görmek için Namsan Kulesi’ne gidiyoruz. Pek çokları Seul Kulesi’ni Asya’nın en iyi kulesi olarak kabul eder. Burada misafirlerimize fotoğraf çekmeleri için vakit tanıyoruz. Turumuz sonrasında otelimize transfer ediliyoruz. Geceleme otelimizde.  

4. Gün / Seul

Sabah kahvaltısının ardından Kuzey Kore sınırında bulunan Tarafsız Bölge / DMZ turu için hareket ediyoruz. Dünyada ikiye bölünmüş tek ülke olan Kore’yi bir başka açıdan, Güney ve Kuzey sınırından görme imkanı buluyoruz. (Pasaportunuzu yanınızda bulundurmayı unutmayın.) Öğle yemekli turumuzda, Özgürlük Köprüsü, 1978 yılında bulunan Kuzey Korelilerin iki sınır arasında yaptığı 1.7 km uzunluğundaki Üçüncü Sızma Tüneli, Dorasan İstasyonu, Gözetleme Merkezi, Imjingak Anıtı ve Birleşme Köyünü ziyaret ediyoruz. Gezinin bitiminde gecelemek üzere otele transfer oluyoruz.

5. Gün / Seul - Osaka

07:55 - 09:40 Seul - Osaka uçuşu 

Havalimanında bizi bekleyen araçlarımızla otelimize doğru harekete geçiyoruz. Odalara yerleşme işlemi sonrası, yapacağımız yarım günlük şehir turuna, 17.yüzyılda inşa edilmiş ve Japon mimarisinin en güzel örneklerinden olan Osaka Kalesi ve iki kuleden oluşan Umeda Sky Gökdeleni ile başlayacağız. Ardından Okawa nehri üzerinde Osaka’yı mevsiminin en güzel manzarası ile seyredebileceğiniz tekne turuna çıkıyoruz. Bu tur esnasında şehrin önemli ve tarihi yapılarını da görme şansına sahip olacaksınız. Sonrasında otelimize transfer ediliyoruz. Geceleme otelde.

6. Gün / Osaka - Kyoto

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra Kyoto'ya transfer ediliyoruz. Otele yerleşmenin ardından misafirlerimizin dilediğince vakit geçirebilmeleri için serbest zaman ayırıyoruz. Geceleme otelde.

7. Gün / Kyoto - Tokyo

Sabah kahvaltımızın ardından Kyoto şehir turumuza başlıyoruz. Japonya’nın geleneklerine en bağlı olduğu güzel ve ruhani eski başkent Kyoto aynı zamanda halkın geleneksel kıyafetlerle dolaştığını görebileceğimiz ender yerlerden biri. Şehir turumuzda, altından akan suyun kutsal olduğuna inanılan Kiyomizu Tapınağı’nı, iç içe geçmiş bir kale, saray ve etraflarını saran muhteşem güzellikteki geniş Japon bahçelerini içeren Nijo Kalesi kompleksini gezdikten sonra öğle yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrası Zen inancına göre inşa edilmiş, altından yapılan Kinkakuji Tapınağını ve ana binalarını birbirine binlerce Japon kapısıyla bağlayan meşhur Fushimi Mabedini de gezerek turumuzu sonlandırıp hızlı tren ile Tokyo'ya transfer ediliyoruz. Geceleme otelde.

8. Gün / Tokyo

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra çıkacağımız Tokyo Şehir Turumuz'da ilk olarak Tokyo İmparatorluk Saray Kompleksi'ni göreceğiz. Burası Japonya İmparatoru'nun Tokyo'da bulunan resmi ikametgahıdır. Ardından öğle yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrası Asakusa Sensoji Tapınağı’nı gezeceğiz. Bu Budist tapınağı Tokyo’nun en renkli ve en popüler tapınağıdır. 2. Dünya Savaşı’nda tamamen yıkılıp yeniden inşa edilen bu tapınak hala tamamlanamamış olup, baştan aşağıya Japon Mimarisi'nin en iyi örneklerinden birini sunacaktır. Daha sonra alışveriş için Nakamise’ye geçiyoruz. Burada Kimono ve Japon yelpazesi de dahil olmak üzere her türlü hediyelik eşyayı bulabilirsiniz. Keşfedilmeyi bekleyen birçok pazar tezgahının keyfini çıkarabilirsiniz. Daha sonra 360 derece müthiş Tokyo manzarası izleme fırsatı bulacağımız Tokyo Kulesi ve Tokyo'nun en meşhur mabedi olan Meiji'yi gezerek turumuzu sonlandırıyoruz. Geceleme otelde.

9. Gün / Tokyo - İstanbul

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi yaparak ayrılıyoruz. 2 saat sürecek keyifli bir yolculukla, eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı, 3.776 metre yüksekliği ile Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye gideceğiz. Bu görkemli dağa yaklaşabileceğimiz en yakın noktaya ulaştıktan sonra 1,5 saat uzaklıktaki Hakone’ye vararak öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Sırada Ashi Gölü’nde bir tekne gezisi ve 3000 yıl önce Hakone Dağı’nın son püskürmesinde oluşan ve şuanda kükürtlü dumanı, kaplıcaları ve sıcak nehirleriyle ünlü Owakudani Krateri var. Bu doğa harikası coğrafyada fotoğraf ve dinlenme için verilen serbest zamanın ardından Tokyo’ya dönüyor ve İstanbul uçuşumuz için havalimanına transfer ediliyoruz.

22:30 - 04:40 Tokyo - İstanbul uçuşu (Varış ertesi gün)

Galeri

 • Tokyo Asukasa Sensoji tapınağının gece kırmızı ışıklandırılması
 • Kyoto Kinkakuji tapınağının göl ile birlikte görüntüsü
 • Geleneksel japon kıyafeti kimono giymiş japon kadın
 • Japonyada geleneksel çay demleme ürünleri
 • Kiraz ağacı çiçekleri arasından Osaka kalesi
 • Koyto sakura döneminde kiyomizu tapınağı
 • Seul'da kiraz ağacı çiçekleri arasından Namsan kulesi
 • Fuji dağı ve tokyo şehri

Fiyatlar


Paketİki Kişilik
Odada Kişi
Başı Tur Fiyat
3.Kişi/Ek
Yatak
Tek Kişilik
Oda Farkı
2-12 Yaş
Çocuk Fiyatı
Tur Bedeli4790 $4790 $990 $4590 $

Belirtilen fiyatlar en uygun dönem ve müsaitlikte hazırlanmış taban fiyatlardır.

Genel Şartlar

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları ile Istanbul - Seul, Tokyo - Istanbul ve yerel havayolları ile Seul - Osaka ekonomi sınıfı uçuşlar
 • Hızlı Tren (Shinkansen) ile Kyoto - Tokyo transferi
 • Seul'de 3 gece, Osaka'da 1 gece, Kyoto'da 1 gece, Tokyo'da 2 gece iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
 • Programda yazan tüm yemekler (Tüm kahvaltılar, 4 öğle yemeği)
 • Havalimanı vergileri
 • Acente mesleki sorumluluk sigortası
 • Klimalı araçlarda tüm transferler
 • Programda yazan tüm geziler
 • Profesyonel yerel rehberlik hizmeti  

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış harcı 
 • Kişisel harcamalar
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Rehber ve şöför bahşişleri
 • Seyahat Güvence Paketi (Seyahat sağlık ve tur iptali sigortalarını kapsar)
 • Fazla bagaj ücretleri

Önemli

 • Yurt dışı gezilerinde gezinin bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir. Pasaportta en az ziyaret edilecek ülke sayısı kadar boş vize sayfası bulunması, yırtık ve hasar görmüş olmaması gerekmektedir.
 • Tüm turlarımızda gidilecek ülkeleri de kapsayan seyahat sağlık sigortası mecburidir. Bu sigorta Siamtur aracılılığıya alınabileceği gibi misafirlerimiz tarafından ayrıca yaptırılabilir. Bu durumda seyahat öncesi bir sureti firmamıza gönderilmelidir. Türkiye cumhuriyeti kanunlarına göre turizm firmaları sigorta acentalığı yapamazlar. Oluşacak hasarlarda misafirlerimiz direkt sigorta şirketi ile muhataptır.
 • Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şekilde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur.
 • Tur firmamız, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havalimanına erken gitmeleri önerilmektedir.
 • Bazı grup turlarının içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mil ile sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır.
 • Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir.
 • Tur programı, ekstra turlar (varsa) ve geziler örnek programlardır. Uçak firmasından kaynaklanan uçuş saatleri ve parkur değişikliği sebebiyle veya öngörülemez diğer gelişmeler nedeniyle program içeriği aynı kalmak suretiyle değişebilir. Yolcu tura programda yazan gezilecek yer nedeniyle katıldığını öne süremez.
 • Tur programında belirtilen ekstra turlarımız (eğer varsa), araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir.
 • Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Yolcu talepleriyle bazı turlarımızda iki veya daha fazla ayrı otel kategorisi açılabilmektedir. Bu turlarda oteller dışında tur rehberi, araçlar ve turlar aynıdır.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
 • Siamtur tura katılacak misafirlerimizle gidilecek ülke konsoloslukları arasında aracı konumundadır. Yolcularımıza vize verilmemesi sınır kapılarında herhangi bir sebeple ülkeye alınmaması halinde sorumlu tutulamaz.
 • Tüm dünya otellerinde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı oteller bu saatleri farklı kullanırlar ve bu durumda otelin saat uygulaması geçerlidir.
 • 2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir. Bu indirimden iki yetişkin yanında kalacak bir çocuk yararlanabilir.
 • Tur bedeli tur sözleşmesinde yazan şartlarla ödenir ve tüm bakiye tur hareket tarihine bir ay kala kapatılır.
 • 3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
 • İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.

Ekstra Turlar

Bu turumuzdaki tüm turlar fiyata dahildir. Ekstra tur yoktur.