Dünyanın En Temiz Denizleri

Gözlerinizi kapatın ve bir tatil hayal edin desek aklınıza ilk gelen şey şüphesiz deniz olur. Şöyle en temiz, en berraklarından! Peki hep fotoğraflarda gördüğümüz o bembeyaz kumsalları ve turkuaz renkleri olan sular nerede?

MALDİVLER

Deniz, kum ve güneş üçlüsünün harika birleşimi; Maldivler! Birbirinden güzel adaları, bembeyaz kumsalları ve turkuaz rengi suyuyla sizi kendisine hayran bırakacak. Sadece suları değil, sualtı dünyası ve mercanlarıyla da ilgi çekiyor Maldivler. Evlenecek çiftlerin balayı hayali olarak da oldukça meşhur.

Sun Chair on the Beach

SABAH / MALEZYA

Malezya adalar ülkesinin eyaletlerinden biri olan Sabah berrak sularda yüzmek isteyenlerin adresi. Özellikle dalışçılar için de ideal yerlerden biri.

sabah

TİOMAN / MALEZYA

Malezya’nın doğu kesiminde yer alan Tioman adası bir filme ev sahipliği yaptıktan sonra ünlendi dersek yanlış olmaz.

Tioman’ın tertemiz sularında yüzmek için adanın barındırdığı birbirinden güzel koyları denemek isterseniz ulaşım olarak trekking yapabilirsiniz. Çünkü bu ada su sporlarının yanında trekking için de elverişli. Aynı zamanda adayı çevreleyen suların yanında kendi içerisinde barındırdığı Asah Şelalesi de su severler için görülmeye değer.

tioman

PHİ PHİ / TAYLAND

Kumsallarıyla ünlü doğa harikalarından Phi Phi Adaları 6 adadan oluşmaktadır. Özellikle çekimlerinin burada yapıldığı bir sinema filminden sonra bugünkü ününe kavuşan adaların suları kadar kumsalları da meşhur. Bu tertemiz suların tadını çıkarmak için beyaz kumlarla kaplı birbirinden güzel plajları teknelerle gezebilirsiniz.

phiphii

PANARİ / JAPONYA

Dünya’nın Japonya’ya torpil yaptığı iddialarını kuvvetlendiren başka bir Uzak Doğu harikasıyla karşınızdayız: Panari Adası. Muhteşem doğasıyla adeta bir tabloyu andıran bu bakir ada sizi berrak sularıyla büyüleyecek cinsten.

panari

BORA BORA ADALARI / FRANSIZ POLİNEZYASI

En temiz sulara sahip olan yerlerden biri olan Bora Bora adaları adeta sessizliğin ve huzurun diğer adı. Balayı çiftlerinin de ilgi odağı olan bu egzotik adalar yeşilin ve mavinin birbirine en çok yakıştığı yerlerden.

BORABORA

PALAWAN / FİLİPİNLER

Palawan adası Linapacan adalarının en büyüğü ve en ünlüsü. Neden ünlü diye soracak olursanız Palawan adası geçmişinde Doğu ve Güney Doğu’nun en çekici adası olma özelliği barındırıyor. Tertemiz denizi ve kumsallarından bahsetmiyorum bile.

palwaannn