Kamboçya (Siem Reap)

KÜLTÜR TURU

(7 GÜN 5 GECE)
TUR KODU: 84
1199 $
Başlayan Fiyatlarla
HAREKET TARİHİ

HER GÜN HAREKETLİ

 
1.GÜN
ISTANBUL - SIEM REAP
 

İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminalinde, en geç 11.00'de Singapur Havayolları Kontuarında olmanız gerekmektedir. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Singapur Havayolları tarifeli seferi ile Singapur aktarmalı Siem Reau uçuşu;

13.30 – 05.00 İstanbul – Singapur Uçuşu

 
2.GÜN
SIEM REAP
 

08.15 – 09.25 Singapur – Siem Reap Uçuşu

Havalimanında bizi bekleyen araçlarımızla otele doğru harekete geçiyoruz. Odalara yerleşme işleminin ardından dileyen misafirlerimizle yarım günlük ekstra olarak düzenlenen Tonle Sap Yüzen Köy Turu için otelimizden ayrılıyoruz. Choeung Kneas'ın meşhur yüzen köyüne doğru yola koyuluyoruz. Devasa Tonle Sap Gölü’nün üzerine kurulmuş yüzen okullar, restoranlar, hastaneler ve daha nice birçok binadan oluşan eşi benzeri bulunmayan bir yerleşim yeri olan her parçası yüzen köyü geziyoruz. Bu gezi sırasında insanların suyun üzerinde kurdukları hayatları gördükçe hayrete kapılacaksınız. Bu turumuzun ardından otele dönüyoruz. Misafirlerimizin dilediğince zaman geçirebilmeleri için geri kalan zamanımızı serbest zaman olarak ayırıyoruz. Geceleme otelde.

 

 

 

 
3.GÜN
SIEM REAP
 

Kahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerimizle ayırt edici 5 kulesiyle Kamboçya bayrağıın simgesi olan ekstra tüm günlük Angkor Wat Turu için otelden ayrılıyoruz. İlk olarak Kimer başkenti Angkor Thom’u ziyaret ediyoruz. Tarihi şehrin içerisindeki Bayon Tapınağı'nı gördükten sonra bölgedeki en güzel tapınaklardan biri olan Ta Prohm’u geziyoruz. Angelina Jolie’nin oynadığı Tomb Raider filmlerinde de kullanılan tapınak, keşfedildiği zamandan beri hiçbir restorasyon geçirmemiş olmasıyla meşhur. Bu gizemli tapınak içinde büyüyen ağaçlarla eşsiz bir görsel şölen oluşturuyor. Bu etkileyici gezinin ardından yerel bir restorana giderek öğle yemeğimizi yiyoruz. Ardından bir dünya harikası olan Angkor Wat’ı ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Tapınak kompleksi Pekin'deki Emperyal Palas'tan dahi daha büyük olan 81 hektarlık bir araziye kurulmuştur.   Sanat tarihçilerine göre Khmer sanatı ve mimarisinin en iyi örneği olan bu başyapıttaki kuleler Meru'nın 5 tepesini sembolize etmektedir. Çevreleyen duvar dünyanın sonundaki dağları, duvarın ardındaki hendek de ötesindeki okyanusları sembolize eder. Arzu eden misafirlerimizin, akşam saatlerinde bu güzel kasabayı keşfederek alışveriş yapabilmesi için serbest zaman. Geceleme otelde.

 

 
4.GÜN
SIEM REAP
 

Otelde kahvaltının ardından dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlediğimiz tam günlük Kbal Prean Trekking ve Tapınak Turu için otelden ayrılıyoruz. Hem muhteşem doğada yürüyüş yapıp hem de yeni tapınaklar keşfetmek itiyorsanız bu tur tam size göre. Gezimize ilk olarak Banteay Srei Tapınağı ile başlıyoruz. Ardından Kbal Spean’e doğru yürüyüşe başlıyoruz. Kbal Spean kutsal sayılan ormanlık bir tepe ve bu tepenin zirvesinde sizi etkileyici bir şelale manzarası bekliyor olacak. Yaklaşık 45 dakika süren trekking gezimizin ardından görkemli tapınaklarıyla büyüleyen, dağın eteklerine doğru kurulmuş kraliyet şehrine doğru yolumuza devam ediyoruz. Yol buyunca birçok Yoni ve Linga figürüyle karşılaşmanız mümkün. Tepeden indiğimizde aşağıda bizi bekleyen araçlarımızla Kbal Spean Turist alanına yakın bir yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Keyifli yemeğimizin ardından son olarak Banteay Samre Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Tur bitimi konaklama için otelimize dönüyoruz.

 

 
5.GÜN
SIEM REAP
 

Sabah otelde kahvaltının ardından, isteyen misafirlerle ekstra olarak düzenlenen tam günlük Phnom Kulen National Park & Banteay Srei Tapınağı Turu için otelden ayrılıyoruz. Yaklaşık 48 km uzaklıktaki Phnom Kulen’e doğru yola çıkıyoruz. Orijinal adı Mahendraparvata olan bu kutsal dağ antik Kmer imparatorunun doğduğu yerdir. Budist ve Hindular için hac bölgesi görevi yapan bu dağın zirvesine ulaştığınızda eşsiz bir şelaleye karşılaşacaksınız. Bu doğa harikası bölgede öğle yemeğimizi piknik şeklinde alıyoruz. Bu keyifli ziyafetin ardından Siem Reap’e dönerek Banteay Srei Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından turumuzu Phnom Bakheng Hill’de muhteşem bir manzara yaratan güneşin batışını izleyerek sonlandırıyoruz. Tur bitiminde konaklama içi otelimize dönüyoruz. 

 

 

 
6.GÜN
SIEM REAP
 

Sabah kahvaltısının ardından, antik turlara meraklı olan, arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenen tüm günlük Koh Ker & Beng Mealea Turu için otelden ayrılıyoruz. Turumuzda ilk ziyaret noktamız Koh Ker Tapınağı’na doğru yola çıkıyoruz. Siem Reap’ten yaklaşık 130 km uzakta bulunan bu 500 yıllık tarihe sahip eski başkent Koh Ker’i geziyoruz. Bu gezi sonrasında Koh Ker Tapınağı’na yakın küçük bir yerel restoranda piknik şeklinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Keyifli öğle yemeğimizin ardından turumuza Beng Mealea Tapınağı’yla devam ediyoruz. Bu etkili gezimizin ardından konaklamak üzere otelimize dönüş için yola koyuluyoruz.

 

 

 
7.GÜN
SIEM REAP - ISTANBUL
 

Sabah kahvaltısından sonra kalan vaktimizi misafirlerimizin uçuş saatine kadar dilediğince vakit geçirebilmeleri için serbest zaman olarak ayırıyoruz. Ardından Siem Reap - İstanbul uçuşu için havalimanına transferlerinizi gerçekleştiriyoruz. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Singapur aktarmalı İstanbul uçuşu;

18.30 – 21.35 Siem Reap – Singapur Uçuşu

01.45 – 07.45 Singapur - İstanbul Uçuşu

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Singapur Havayolları ile Istanbul - Siem Reap – Istanbul ekonomi sınıfı uçuş.
Siem Reap'de 5 gece 4* otellerde iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
Her gün açık büfe kahvaltı
Havaalanı vergileri
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
Klimalı araçlarda tüm transferler
Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Yurtdışına çıkış fonu (15.- TL)
Kişisel harcamalar
Kamboçya Vizesi 35 USD (Sınır Girişinde Alınacaktır)
Rehber/Şöför bahşişleri
  Seyahat Güvence Paketi (Seyahat Sağlık ve Tur İptali sigortalarını kapsar) 
Ekstra Turlar

Önemli Notlar:
-    Yurt dışı gezilerinde planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir ve turda ziyaret edilecek ülke sayısı kadar pasaportta boş sayfa bulundurulmalıdır. Bu veya herhangi bir diğer kişisel sebepten programdaki ülkelerden herhangi birine giriş yapamayan yolcuların sorumlulukları kendilerine aittir.
-    Bizzat Siamtur tarafından yolcu adına başvurulmasına rağmen yolcu adına kişisel sebeplerden vize alınamaması durumunda doğabilecek tur iptali ve değişikliklerden Siamtur sorumlu değildir. Acentamız yolcu ve konsolosluk arasında aracı konumundadır. 
-    Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şeklinde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur. 
-    Tur firmamız , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havaalanına erken gitmeleri önerilmektedir. 
-    Bazı turların içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mille sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır. 
-    Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir. Bu bagaj hakkı tur esnasında kullanılan ara uçuşlarda standart kilo haklarından daha az olabilmektedir. 
-    Tur programında belirtilen ekstra ve tura dahil turlarımızın; uçuşlarda olabilecek değişiklikler, araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir. 
-    Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
-    Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
-    Otellerde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı otellerde bu saatler değişiklik gösterebilmektedir. Müsaitlik çerçevesinde bu saatlerde esneklik yapmak veya bedeli karşılığı değişiklik yapmak otel inisiyatifinde olup, talep halinde doğabilecek masraflar yolcuya aittir. 
-    2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir.
-    3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
-    Grup turlarında içeriği aynı ancak otel katagorisi farklı olan turlar birleştirilebilir. Bu birleştirmede sadece kalınan oteller farklı ancak tüm turlar birlikte yapılacaktır.
İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.


FİYATLAR

İki Kişilik Odada Kişi Başı Tur Fiyatı Tek Kişilik Oda Farkı 2-12 Yaş Çocuk Fiyatı
1199 USD 199 USD 999 USD
EKSTRA TURLAR
Tur AdıFiyat
Tonle Sap Yüzen Köy Turu50 USD
Angkor Wat Turu90 USD
Kbal Prean Trekking ve Tapınak Turu110 USD
Phnom Kulen National Park & Banteay Srei Tapınağı Turu135 USD
Koh Ker & Beng Mealea Turu140 USD
21-03-2019
Gönderen:
Nuriye Aykut Şaner
Tur:
Vietnam Kamboçya
Mesaj:
Her anını keyifle geçirdiğimiz, özenle hazırlanmış bu çok güzel tur için Siamtur'a ve harika anlatımları, ilgisi ve sevgisi için Gaye Hanım'a sonsuz teşekkürler ederim. Sevgilerimle.
20-03-2019
Gönderen:
Pervin Öztürk
Tur:
Vietnam Kamboçya
Mesaj:
Harika bir geziydi. Gaye Hanım'a sonsuz teşekkürler. Ayrıca böylesi dolu dolu güzel bir tur ayarladığı için Siamtur'a da çok teşekkürler.
20-03-2019
Gönderen:
Tamer Koç
Tur:
11.03.19 Vietnam Kamboçya Turu
Mesaj:
Vietnam ve Kamboçya ülkelerini, kültürlerini, geleneklerini tanıma fırsatımız oldu. Oteller kendi kategorilerinde iyi seçilmiş ve Ha Long körfezindeki konakladığımız tekne müthişti. Tur planlaması, genel organizasyon ve turlar tüm detayları ile iyi planlanmış. Çok memnun kaldık. Öğle ve akşam yemekleri alınan işletmeler de çok titizlikle seçilmiş, çok iyi restoranlarda yöresel yemekler de yeme fırsatımız oldu. Rehberimiz Gaye hanım da bu bölgelerde çok tecrübeli ve tura büyük katkısı için kendisine ve Siamtura teşekkür ediyoruz. Tamer ve Mila Koç
20-03-2019
Gönderen:
Çiğdem Akarsu Akçam
Tur:
Vietnam - Kamboçya
Mesaj:
Şimdi eve girdik. Hemen yazmak istedim. Siamtur ve rehberimiz Gaye Hanım vesilesiyle çok güzel bir gezi oldu. Gidilip görülmesi gereken yerler. İnsan her yerde çok farklı hisse kapılıyor. Ayrıca beraber gittiğimiz grup arkadaşlarımız da çok iyiydi. Herkese teşekkür ederiz. Bu tip turlar ancak Siamturla yapılır...
20-03-2019
Gönderen:
Kamuran Yolbulan
Tur:
11 Mart Vietnam Kamboçya
Mesaj:
Siamturla harika zaman geçirdim. Otellerimiz, restoranlar, tekne harikaydı. Her dakikası dolu bir tatildi. Özellikle GAYE Hanım'a teşekkürler. Olağanüstü performans ve sabırla tadı damağımızda kalan bir tatil yaptırdı. Onun turlarına her zaman katılmak isterim. GAYE hanım için.
16-03-2019
Gönderen:
Zübeyde Açık
Tur:
1-11 Mart Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
01-11 Mart 2019 tarihleri arasında yaptığımız Vietnam-Kamboçya turu başından son güne kadar konforlu bir yolculuktu. Yemekler, ikramlar, geziler, oteller, tekneler ve son gün kaldığımız gemi çok keyifliydi. Gemide dinlenerek uzun dönüş yolculuğuna gidişimiz de ince düşünülmüştü. Özellikle rehberimiz Gaye Hatipoğlu ve Siamtura çok teşekkür ederim.
14-03-2019
Gönderen:
Ahmet Çolak-Belkıs Çolak
Tur:
1-10 mart 2019 Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
Baştan sona çok iyi planlanmış bir program. İyi seçilmiş otel ve restoranlar ve üzerine daha turun planlanma aşamasından başlayıp, Hanoi hava limanında uğurlamaya kadar ilgisini, güler yüzünü ve sabrını esirgemeyen Gaye hanım. Bizim için unutulmayacak, keyifli bir tatil oldu.. Başta Gaye hanım olmak üzere tüm Siamtur ailesine çok teşekkür ederiz. Siamtur gerçekten uzak doğunun tur uzmanı.
12-03-2019
Gönderen:
Rıfat Yıldız
Tur:
Vietnam Kambocya
Mesaj:
01.03.2018 tarihinde 10 günlük Vietnam Kamboçya turuna katıldık. 2 aile 4 kişi idik. Rehberimiz Gaye Hatipoğlu idi. THY ile uçtuk. Vietnam'da karşılanma, otellere transfer, otobüs şoförü, yerel rehber oldukça sevecen ve görevlerini çok güzel yaptılar. Saygon'daki otel, geziler, yemekler olabileceklerin en güzeli idi. Yemekler tamamen Vietnam mutfağını yansıtıyordu ancak hiç de zorluk çekmedik, zevkle yedik. Otel güzeldi. Vietnam Kamboçya uçak yolculuğu, karşılama, otele transfer, otel ve yemeklerle geziler mükemmeldi. Kamboçya Hanoi ve halindeki bütün geziler ve transferler yemekler oteller harika idi. Özellikle Halong körfezi gezisi, gemide konaklama daha güzeli olamazdı. Netice itibari ile SIAMTUR'UN yaptığı ve organize ettiği bu gezi mükemmeldi. Bundan sonraki bütün gezilerde hiç şüphesiz siam turu tercih ederim ve tavsiye ederim. ÖNERİLER, geziye katılanlar arasında muhafazakar olanlar da vardı ve bu potansiyeli gözardı edemezsiniz ancak bunlara yönelik çok küçük hizmetlerin verilmesi geziye ekstra hiç bir maliyet yüklemez ve üstelik müşteri kazandırır. Mesela otellere check-in yapılırken en azından yönlerin belirtilmesi ve özellikle KIBLE YÖNÜNÜN BİLDIRILMESİNİN NE MALIYETİ OLABİLIR? Emeği geçen herkesi kutlarım. Bir başka SIAMTUR'UN gezisinde buluşmak üzere.
11-03-2019
Gönderen:
Oral Karaaslan
Tur:
1 Mart Vietnam Kamboçya
Mesaj:
İlk buluşma anından son ayrılış anına kadar en ince ayrıntısına kadar planlanmış bir programdı. Siam Turun Güney Doğu Asya tecrübesi çok iyi. Asıl önemlisi turda herhangi bir ekstranın olmaması. Yapılması gereken her etkinlik programa dahildi. Oteller 5 yıldız konforundaydı. Günde 3 öğün yemek de buna dahildi ve bölgenin yerel lezzetlerinden oluşuyordu. Tur rehberimiz Gaye Hatipoğlu'nun bölgeye ait bilgisiyle aydınlandık, enerjisi ile motive olduk, güler yüzü, sabrı ve özeniyle sorunsuz, neşeli, doyurucu bir gezi yaşadık. Teşekkür ederiz.
11-03-2019
Gönderen:
Özgül Biricik
Tur:
01-11 Mart 2019 tarihleri Vietnam - Kamboçya turu
Mesaj:
Bugüne kadar katıldığım en iyi tur organizasyonuydu. Turun başından sonuna kadar mükemmel organizasyon vardı. Kalınan oteller, yemek yenilen restoranlar ve yemekler birer harikaydı. Rehberimiz Gaye Hanım ise tüm övgüleri fazlasıyla hak etti. Turu mükemmel bir orkestra şefi gibi yönetti, değişik şehirlerden gelen misafirlerin birbirleriyle kaynaşmasına da vesile oldu. Teşekkürler Gaye Hanım, teşekkürler Siamtur ekibi...