Malezya - Borneo

KÜLTÜR TURU

VİZE YOK
KUALA LUMPUR - KOTA KINABALU
(7 GÜN 5 GECE)
TUR KODU: 68
1690 $
Başlayan Fiyatlarla
HAREKET TARİHİ

HER GÜN HAREKETLİ

 
1.GÜN
İSTANBUL - KUALA LUMPUR 
 

İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminalinde, en geç 13.00'de Qatar Havayolları Kontuarında olmanız gerekmektedir. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Qatar Havayolları tarifeli seferi ile Kuala Lumpur uçuşu; 

13:20 - 17:35 İstanbul-Doha uçuşu

19:40 - 08:05 Doha-Kuala Lumpur uçuşu

 
2.GÜN
İSTANBUL - KUALA LUMPUR
 

Havalimanında bizi bekleyen araçlarımızla otele doğru harekete geçiyoruz. Odalara yerleşme işleminden sonra, isteyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlediğimiz Kuala Lumpur Şehir Turu için otelden ayrılıyoruz. Gombak ve Klang nehirlerinin kesişim noktasına küçük bir madenci köyü olarak kurulan bu şehir zengin tropik bitki örtüsü, kauçuk üretim potansiyelleri, yöresel soslu baharatlı yemekleri, dünyaca ünlü etnik-modern yapılarıyla size hem bir modern şehir, hem de etnik bir kasaba havasını sunacaktır. Bu turumuzda, Ulusal Camii, Kral Sarayı, Çin Mahallesi, Merdeka Meydanı, Sultan Abdul Samad Binası, Bağımsızlık Meydanı ve Kahramanlar Anıtı’nı ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Bu gezinin ardından son durak olarak dünyanın en yüksek kulelerinden biri olan Minare of Kuala Lumpur’a geçiyoruz. Burada tüm şehrin ayaklarınızın altında olacağı muhteşem Kuala Lumpur manzarasının etkisi altında kalacaksınız. Bu turumuzdan sonra dileyen katılımcılarla ekstra olan Kırsal Bölge Turu için harekete geçiyoruz. Bu turda Kuala Lumpur’un hemen dışındaki Malay köylerini ziyarete gidiyoruz. Öncelikle yüksek kalitedeki el işçiliği ile meşhur bir kalay ürünleri fabrikasına gidiyoruz. Burada kalıba dökme, törpüleme, parlatma, lehimleme, çekiçleme ve gravür işleme safhalarını gözlemleme şansına sahip olacaksınız. Bunlardan sonra ise bir Batik Fabrikası’na uğrayarak batiğin nasıl tasarlanıp basıldığını görüyorsunuz. Son durağımız 3 büyük ve birkaç küçük mağaradan oluşan kireçtaşı tepelerindeki Batu Mağaralarıdır. İlk olarak 272 basamak çıkarak bir Hint tanrısı olan Lord Murugah’nın mabedi olarak bilinen mağara tapınağına çıkıyoruz. Ardından müze mağarası olarak adlandırılan diğer bir mağarayı ziyaret ediyoruz. Bu mağarada birçok tanrı imajı ve Hint literatüründen sahnelerin resmedildiği duvar resimlerini göreceksiniz. Bu turumuzun sonrasında konaklama için otelimize dönüşü gerçekleştiriyoruz.

 

 
3.GÜN
KUALA LUMPUR
 

Sabah kahvaltının ardından, dileyen misafirlerimizle ekstra olan Putrajaya Turu için otelden ayrılıyoruz. Kuala Lumpur’un güneyinde yer alan, Malezya’nın ikinci başkenti diyebileceğimiz Putrajaya şehri birçok idari yapıya ev sahipliği yapan Malezya’nın modern şehirlerinden biri. Şehrin kalbine yerleştirilmiş gölün çevreleyen birçok etkileyici idare binası bulunmaktadır. Bu gölde motorumuzla çıktığımız turumuzda çevrede yer alan Putrajaya Camii, Putrajaya Köprüsü ve farklı mimarileriyle çeşitli hükümet binasının göz kamaştırıcı manzaralarına tanık olacaksınız. Bu şehir gezimizin ardından otelimize dönüş için yola koyuluyoruz.

 

 

 
4.GÜN
KUALA LUMPUR - KOTA KINABALU
 
Otelde kahvaltıdan sonra, Malezya Havayolları ile Kota Kinabolu uçuşu için havaalanına transfer ediliyoruz;

13:55 - 16:35 Kuala Lumpur - Kota Kinabalu uçuşu

Havalimanında bizi bekleyen araçlarımızla otele doğru harekete geçiyoruz. Odalara yerleşme işleminin ardından misafirlerimizin dilediğince vakit geçirebilmeleri için serbest zaman. 

 
5.GÜN
KOTA KINABALU
 

Sabah kahvaltısının ardından, dileyen misafirlerimizle farklı hayatlara tanık olmak için ekstra olarak düzenlediğimiz Kabileler Turu için otelden ayrılıyoruz. Bu turumuzda kültürel mirasını bugüne kadar korumuş en ünlü kültür köylerinden birine doğru yola koyuluyoruz. Tropik bitki örtüsü içinde farklı etnik grupların yaşatıldığı bu köyde, farklı etnik kabilelerden yerlilerin, birbirinden farklı günlük yaşam tarzlarını yakından izleyerek, bu yerlilerin birbirinden değişik kültürlerini tanıma fırsatınız olacak. Aynı zamanda bu birbirinden ayrı kabilelerin her birine özgü, daha önce görmediğiniz yerel el sanatlarının yapılışını öğrenme şansına sahipsiniz. Ayrıca doğal ortamında kültürel performanslar, dans gösterileri gezinize farklı bir renk katacak. Bu etkileyici turumuzun ardından otelimize dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz.

 

 

 
6.GÜN
KOTA KINABALU
 

Sabah otelde kahvaltının ardından, dileyen katılımcılarla doğayla iç içe olabileceğimiz ekstra olan öğle yemekli Kinabalu Ulusal Parkı ve Poring Kaplıcaları Turuna katılabilirler. Güneybatı Asya’nın en yüksek dağı olan Kinabolu Dağı’nın deniz seviyesinden 1585 yüksekliğinde konumlanmış, UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesinde yer alan Kinabalu Ulusal Parkı için yola çıkıyoruz. Yolculuk boyunca Crocker Sıradağları’nın balta girmemiş ormanlarda karşılaştığınız birbirinden farklı yeşil eşliğinde eşsiz manzaralara tanık olacaksınız. Yaklaşık 750 kilometrelik park alanı, sahip olduğu yüzlerce canlı çeşidi ve eşsiz manzarasıyla sizi büyüsü altına alacak. Keyifli bir öğle yemeğinin ardından park merkezine yaklaşık 35 km uzaklıktaki Poring Kaplıcalarına geçiyoruz. İkinci Dünya Savaşı’nda bölgeyi işgal eden Japonlar tarafından yapılan bu kaplıca merkezinde, kükürt banyolarında vücudunuzu dinlendirme şansına sahipsiniz. Bu macera dolu gezimizin sonunda konaklama için otelimize dönüyoruz. 

 

 

 
7.GÜN
KOTA KINABALU - KUALA LUMPUR - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası, misafirlerimizin dönüş vaktine kadar dilediğince vakit geçirebilmeleri için serbest zaman olarak ayırılıyor. Malezya havayolları ile Kuala Lumpur'a geçiyoruz. Sonrasında Qatar Havayolları ile Doha aktarmalı İstanbul uçuşunuz için havalimanına transferlerinizi gerçekleştiriyoruz. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Kuala Lumpur aktarmalı İstanbul uçuşu;

20.05 - 22:30 Kota Kinabalu-Kuala Lumpur

 

02:00 - 04:15 Kuala Lumpur-Doha uçuşu 

07:35 - 12:20 Doha -İstanbul uçuşu

 
 
 
 
 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Qatar Havayolları ile Istanbul-Kuala Lumpur - Kota Kinabalu - Istanbul ekonomi sınıfı uçuşlar
Kuala Lumpur'da 2 gece, Kota Kinabalu'da 3 gece  4* otellerde iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
Her gün açık büfe kahvaltı
Havaalanı vergileri
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
Klimalı araçlarda tüm transferler
Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
   
Yurtdışına çıkış fonu (15.- TL)
Kişisel harcamalar
Ekstra Turlar
Seyahat Güvence Paketi (Seyahat Sağlık ve Tur İptali sigortalarını kapsar)

Önemli Notlar:
-    Yurt dışı gezilerinde planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir ve turda ziyaret edilecek ülke sayısı kadar pasaportta boş sayfa bulundurulmalıdır. Bu veya herhangi bir diğer kişisel sebepten programdaki ülkelerden herhangi birine giriş yapamayan yolcuların sorumlulukları kendilerine aittir.
-    Bizzat Siamtur tarafından yolcu adına başvurulmasına rağmen yolcu adına kişisel sebeplerden vize alınamaması durumunda doğabilecek tur iptali ve değişikliklerden Siamtur sorumlu değildir. Acentamız yolcu ve konsolosluk arasında aracı konumundadır. 
-    Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şeklinde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur. 
-    Tur firmamız , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havaalanına erken gitmeleri önerilmektedir. 
-    Bazı turların içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mille sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır. 
-    Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir. Bu bagaj hakkı tur esnasında kullanılan ara uçuşlarda standart kilo haklarından daha az olabilmektedir. 
-    Tur programında belirtilen ekstra ve tura dahil turlarımızın; uçuşlarda olabilecek değişiklikler, araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir. 
-    Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
-    Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
-    Otellerde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı otellerde bu saatler değişiklik gösterebilmektedir. Müsaitlik çerçevesinde bu saatlerde esneklik yapmak veya bedeli karşılığı değişiklik yapmak otel inisiyatifinde olup, talep halinde doğabilecek masraflar yolcuya aittir. 
-    2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir.
-    3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
-    Grup turlarında içeriği aynı ancak otel katagorisi farklı olan turlar birleştirilebilir. Bu birleştirmede sadece kalınan oteller farklı ancak tüm turlar birlikte yapılacaktır.
İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.

Turla İlgili Merak Ettiğiniz Sorular ve Cevapları

FİYATLAR

İki Kişilik Odada Kişi Başı Tur Fiyatı Tek Kişilik Oda Farkı 2-12 Yaş Çocuk Fiyatı
1690 USD 490 USD 1490 USD
EKSTRA TURLAR
Tur AdıFiyat
Kuala Lumpur Şehir Turu70 USD
Kırsal Bölge Turu50 USD
Putrajaya Turu90 USD
Kabileler Turu160 USD
Kinabalu Ulusal Parkı ve Poring Kaplıcaları Turu (Öğle Yemekli)140 USD
14-06-2019
Gönderen:
Aysel Su YARIŞ
Tur:
Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
DONANIMLI VE İŞİNİN EHLİ OLAN REHBERİMİZ YILMAZ BEY İLE MÜKEMMEL BİR GEZİ GEÇİRDİK. BİR ÇOK DEFALAR YURT DIŞINDA TURLARA KATILMIŞ BİRİSİ OLARAK REHBERİMİZ SAYIN YILMAZ BEYEFENDİYE ÖNCELİKLE TEŞEKKÜR EDERİM. KENDİSİ BİLGİSİ VE GÖSTERDİĞİ PROFESYONEL İŞ AHLAKI İLE BİZE VERDİĞİ HİZMET KUSURSUZDU TURDAN ÇOK MEMNUN AYRILDIM TEŞEKKÜR EDERİM…..
14-06-2019
Gönderen:
Sait ekinci
Tur:
Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
Çok keyifli , dolu dolu bir tatil yaptık. Her yönüyle eksiksiz bir program oldu. Siamtur ailesine ve emeği geçenlere çok teşekkür ederiz. Rehberimiz Yılmaz beye de özel olarak profesyonel ve titiz hizmeti için müteşekkir olduğumuzu belirtmek isteriz. Ekinci ailesi olarak başka bir destinasyonda tekrar görüşmek dileğiyle iyi çalışmalar dileriz
14-06-2019
Gönderen:
Cahit Ağçal
Tur:
Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
Nefis bir turdu tarih,doğa,keşif,şehir yaşamı,kültür her şey dozunda ve çok güzeldi. Tüm bu güzellikleri bilgisi, yönetimi ,yardım severliği ile tür rehberimiz Yılmaz Kalyoncu yaşattı kendisine ayrıca çok teşekkürler selamlar.
14-06-2019
Gönderen:
Başak Kaya
Tur:
Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
Siam tura ve rehberimiz Yılmaz Bey 'e keyifli ve beklentilerimizin üzerinde sorunsuz bir tatil organizasyonu için teşekkür ederiz. Konaklama için yapılan seçimler, restoran seçimleri, menüler itinayla oluşturulmuş. Tecrübesi ve güler yüzüyle bitip tükenmeyen sorularımıza ( çoğu zaman tekrar tekrar aynı sorulara:)) yetişmeyi başarabilen rehberimiz Yılmaz Bey' e özellikle teşekkürlerimizi sunarız.
14-06-2019
Gönderen:
Gamze Ekinci
Tur:
Mesaj:
Çok keyifli bir turdu. Restoranlar ve oteller çok iyiydi. Rehberimiz Yılmaz Bey gerçekten başarılı ve ilgili bir rehber. Kendisini tanıma ve seyahat etme şansımız olduğu için mutluyuz.Farklı destinasyonlarda Siyam tur ve özellikle rehberimiz Yılmaz Bey ile seyahat etmeyi arzu ederiz.
14-06-2019
Gönderen:
Cenk Akarcay
Tur:
Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
Güzel bir turdu, rehberimiz Yılmaz Bey çok sıcakkanlı ve eğlenceliydi. Halong Bay konaklaması mükemmeldi. Sadece son günün programı daha dolu olabilirdi. Yılmaz Bey’e özellikle teşekkür ederiz.
14-06-2019
Gönderen:
İbrahim Taştan
Tur:
Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
Tur destinasyonlar açısından Vietnam ve Kambocya'yı tanımak için yeterli düzeydeydi. Turun sunduğu imkanlar, kalınan oteller, yemek yenilen yerler özenle seçilmiş ve kaliteliydi. Tur rehberimiz Yılmaz Bey gezdiğimiz yerlerle ilgili tur süresince hakikaten oldukça bilgilendirici açıklamalar yaptı. Bunun yanında Yerli rehberler de yine tur boyunca tüm misafirlere ellerinden geldiğince yardımcı oldular. Özellikle Kamboçya'daki Lin takma isimli yerel rehberimiz çok sevecen cana yakındı ve herkese ayrı ayrı yardımcı olmaya gayret gösterdi. Olumlu yönlerinin bu şekilde olmasına karşın gezdiğimiz yerlerde geçirilen vakit şahsen bize yeterli gelmedi. Örneğin Angkor Wat Tapınağını geziyoruz ancak koşturmaca çok olduğu için Tapınak içerisinde daha güzel yerlerde vakit geçirme şansımız olmadan hemen başka bir noktaya geçiyoruz. Farazen şöyle bir örnek vereyim; bize elmayı ısırtıp tadına bakmamıza müsade ediyorlar ancak elmayı yememize izin vermiyorlar. Angkor Wat gibi diğer bazı noktalar için de aynı şeyler geçerli oldu bizim için. Bir de belirtmeden geçmek istemiyorum yollarda ve yemek duraklarında fazlaca vakit geçiyor, bu durum için de gün içi gezi ve yemek programlamalarının daha verimli bir şekilde yapılması şart. Bazı noktalar için Aynı gün içinde 3 saat gidiş dönüş yolu 3 saat öğle akşam yemeğinde vakit geçince, haliyle gezmek, görmek, o anları yaşamak ve fotoğraflamak için vakit yetmiyor. Şu içecek dahil olmaması işine de bir çare bulmak lazım çünkü grup 32 kişi ve Asya'lılar genel olarak ağar kanlı insanlar olunca, sadece içecekleri ödemek için neredeyse 1 saat vakit geçirdik bazı restoranlarda. Genel olarak düşünürsek Turun bütününe vereceğim puan 10 üzerinden 8
14-06-2019
Gönderen:
Robert Mert Çelikbaş
Tur:
Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
Çok güzel bir turdu, Yılmaz abimizin eşliğinde çok keyifli bir 8 gün geçirdik. Unutulmayacak bir gezi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
12-06-2019
Gönderen:
Hüseyin Sakarya
Tur:
Bali
Mesaj:
01/06/2019 -- 08/06/2019 tarihleri arasında, Siam Tur'dan Gaye Hatipoğlu'nun tavsiyeleri ile ailecek Bali turuna katıldık. Kaldığımız tesis (Ayodya Resort) Bali'yi yaşatan bir tesisti. Asıl sürpriz yerel rehberimizde ortaya çıktı : ARYA adında dilimizi konuşan,sempatik ve bize tur boyunca çok yardımcı olan bir Balili'ydi. Kendi çabası ile Türkçe öğrenmiş bir Balili çok hoşumuza gitti. Teşekkürler Siam Tur, teşekkürler Gaye Hanım ve teşekkürler Arya Bey.
29-04-2019
Gönderen:
İsmail Balık
Tur:
Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
Merhaba Cansu hanim Turumuz bitti ve donduk. Dunyanin heryerine seyahat etmis biri olarak sizi ve sirketinizi ozellikle tebrik etmek istedim. Her acidan superdi; secilen noktalar , zamanlamalar, rehberler , oteller vs. candan tesekkur ederim.