Myanmar

KÜLTÜR TURU

YANGON - BAGAN - MANDALAY - HEHO - INLE
(8 GÜN 6 GECE)
TUR KODU: 63
2990 $
Başlayan Fiyatlarla
HAREKET TARİHİ

HER GÜN HAREKETLİ

 
1.GÜN
İSTANBUL - YANGON
 

İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminalinde, en geç 10.00'da Qatar Havayolları Kontuarında olmanız gerekmektedir. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Qatar Havayolları tarifeli seferi ile Yangon uçuşu;

13:20 - 17:30      İstanbul-Doha uçuşu

20:30 - 06:15      Doha - Yangon uçuşu

 
2.GÜN
YANGON - BAGAN
 

Havalimanında karşılamanın ardından Scott Market olarak da bilinen Bogyoke Aung San gezilecektir. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinden sonra Bagan uçuşumuz için havalimanına transfer ediliyoruz.

14:30 - 15:50 Yangon - Bagan Uçuşu

Bagan'a varışımızın ardından otelimize transfer ediliyoruz. Ayerwaddy nehrinin kenarına kurulmuş bu mistik kent asırlardır Budist tapınaklarına, pagoda ve stupalarına ev sahipliği yapmaktadır. Budist sembolizmlerine sıklıkla rastlanan dini binaları ve kalıntılarıyla Uzak doğu'daki spiritüel mirasın en yoğun gözlemlendiği şehirlerden biridir. Otelimizde alacağımız akşam yemeğinden sonra geceleme otelde olacaktır.

 
3.GÜN
BAGAN
 

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından Myanmar'ın en meşhur pagodalarından biri olan Shwezigon Pagodası gezilecektir. Panoramik nefes kesici bir manzara için Shwesandaw Pagodası ise bir sonraki durağımız olacaktır. 45 metre boyunda olan işleme tarzı dekorasyonlara sahip Htilominlo Tapınağını gezdikten sonra yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra Kral Kyansitthar tarafından yapılmış olan büyüleyici Ananda Tapınağını gezeceğiz. Myinkaba Lake işlemeciliği atölyesinde üretim aşamalarına şahit olacağız. Akşam bir Myanmar klasiği olan günbatımı manzarası izleme noktasına giderek günü tamamlıyoruz. Otelimizde alacağımız akşam yemeğinden sonra geceleme otelde olacaktır.

 

 
4.GÜN
BAGAN - MANDALAY
 
Otelde yapacağımız kahvaltının ardından Mandalay uçuşumuzu yapmak üzere havalimanına transfer ediliyoruz.

08:15 - 08:45 Bagan - Mandalay Uçuşu

Myanmar'ın en büyük ikinci şehri ve son kraliyet başkenti olan Mandalay'a varışımızın ardından dünyanın en uzun tik ağacı köprüsü olan U bein köprüsünü görmek üzere Amarapura'ya gidiyoruz. Köprü Amarapura'yı Taungthaman Gölünün ortasında bulunan bir adaya bağlamaktadır. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğinden sonra dünyanın en büyük kitabı olarak bilinen Ku Tho Daw pagodasını gezeceğiz. 729 adet mermere yazılı olan budist öğretileri bulunmaktadır. Daha sonra Kral Mindon'un yaşadığı saray kompleksinin bir zamanlar parçası olan Altın Saray Manastırını gezeceğiz. Mandalay Vadisinden panoramik manzarayla günü sonlandırıyoruz. Otelimizde alacağımız akşam yemeğinden sonra geceleme otelde olacaktır.

 
5.GÜN
MANDALAY -INLE
 

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından Heho uçuşumuza binmek üzere havalimanına transfer ediliyoruz.

09:10 - 09:45 Mandalay - Heho Uçuşu

Heho, Shan Eyaletinde bulunur ve rakımı 800 metre olması nedeniyle sıcak yaz aylarında sık ziyaret edilen yörelerden biridir. Ahşaptan yapılmış Shwe Yan Pyay Manastırında vereceğimiz bir fotoğraf molasının ardından Nyaung Shwe'ye devam edeceğiz. Birlikte alacağımız öğle yemeğinin ardından kısa bir tekne yolculuğuyla Inle Gölü kenarındaki otelimize ulaşacağız. Myanmar'ın ikinci büyük gölü olan Inle üzerinde çıkacağımız tekne turunda yüzen köylerde yaşayan Inthar etnik insanlarını ziyaret edeceğiz. Yüzen bahçelerde lotus yapraklarını seyredeceğiz ve Inthar etnik insanlarının ayaklarıyla kayıklarını nasıl sürdüğüne tanıklık edeceğiz. Sonrasında meşhur Phaung Daw Oo Pagodasıyla günü sonlandırıyoruz. Otelimizde alacağımız akşam yemeğinden sonra geceleme otelde olacaktır. 

 
6.GÜN
INLE
 

Otelde yapacağımız kahvaltı sonrasında kısaca 5-gün pazarı denen pazar alanını ziyaret edeceğiz. Pazar yeri her 5 günde bir sonraki köye kurulmaktadır. Pao etnik insanlarının yaşam tarzını gözlemleyebileceğimiz pazar yerini gezdikten sonra birlikte öğle yemeğimizi alacağız. Öğleden sonra keyifli bir tekne gezisiyle sulama kanallarının içinden Indein Pagoda kompleksine ulaşacağız. Arkeolojik bu bölgede Shan tipi virane pagodaların vadiden manzaralarını izleyeceğiz. Otelimizde alacağımız akşam yemeğinden sonra geceleme otelde olacaktır.

 

 

 
7.GÜN
INLE -YANGON
 
Otelde yapacağımız kahvaltının ardından Yangon uçuşumuza binmek üzere havalimanına transfer ediliyoruz.

09:55 - 11:05 Heho - Yangon Uçuşu

Yangon'a dönüşümüzün ardından Yangon nehrinin kıyısındaki Strand Yolu'nda bir yürüyüşe çıkarak gemilerin Delta içindeki Pathein'e gidişini izliyoruz. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğinden sonra kısa bir araç yolculuğuyla Çin mahallesine gideceğiz ve koloni dönemi binalarında fotoğraf molaları vereceğiz. Akşam 100 metre yüksekliği olan meşhur Shwedagon pagodasını ziyaret edeceğiz. 2500 sene önce yapılan bu görkemli yapıt buda'nın kutsal emanetlerine ev sahipliği yapmaktadır. Turumuz sonrasında otelimize transfer ediliyoruz. Otelimizde alacağımız akşam yemeğinden sonra geceleme otelde olacaktır. 

 

 
8.GÜN
YANGON - İSTANBUL
 

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından Yangon uçuşumuza binmek üzere havalimanına transfer ediliyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Qatar Havayolları tarifeli seferiyle İstanbul uçuşu;

08:35 - 11:10 Yangon – Doha Uçuşu

14:00 - 18:30 Doha – Istanbul Uçuşu 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Qatar Havayolları ile Istanbul- Yangon – Istanbul ekonomi sınıfı uçuş.
Yerel Havayolları ile Yangon - Bagan - Mandalay - Heho - Yangon uçuşları
Bagan'da 2 gece, Mandalay'da 1 gece, Inle'de 2 gece, Yangon'da 1 gece  4* otellerde iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
Tüm Kahvaltılar, Öğle ve Akşam Yemekleri
Havaalanı vergileri
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
Klimalı araçlarda tüm transferler
Programda yazan tüm geziler ve müze girişleri
Myanmar Vize Davetiyesi
Profesyonel rehberlik hizmeti
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
   
Yurtdışına çıkış fonu (15.- TL)
Kişisel harcamalar
Yemeklerde alınan içecekler
Myanmar Vizesi
Rehber/Şöför bahşişleri
  Seyahat Güvence Paketi (Seyahat Sağlık ve Tur İptali sigortalarını kapsar)

Önemli Notlar:
-    Yurt dışı gezilerinde planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir ve turda ziyaret edilecek ülke sayısı kadar pasaportta boş sayfa bulundurulmalıdır. Bu veya herhangi bir diğer kişisel sebepten programdaki ülkelerden herhangi birine giriş yapamayan yolcuların sorumlulukları kendilerine aittir.
-    Bizzat Siamtur tarafından yolcu adına başvurulmasına rağmen yolcu adına kişisel sebeplerden vize alınamaması durumunda doğabilecek tur iptali ve değişikliklerden Siamtur sorumlu değildir. Acentamız yolcu ve konsolosluk arasında aracı konumundadır. 
-    Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şeklinde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur. 
-    Tur firmamız , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havaalanına erken gitmeleri önerilmektedir. 
-    Bazı turların içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mille sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır. 
-    Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir. Bu bagaj hakkı tur esnasında kullanılan ara uçuşlarda standart kilo haklarından daha az olabilmektedir. 
-    Tur programında belirtilen ekstra ve tura dahil turlarımızın; uçuşlarda olabilecek değişiklikler, araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir. 
-    Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
-    Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
-    Otellerde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı otellerde bu saatler değişiklik gösterebilmektedir. Müsaitlik çerçevesinde bu saatlerde esneklik yapmak veya bedeli karşılığı değişiklik yapmak otel inisiyatifinde olup, talep halinde doğabilecek masraflar yolcuya aittir. 
-    2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir.
-    3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
-    Grup turlarında içeriği aynı ancak otel katagorisi farklı olan turlar birleştirilebilir. Bu birleştirmede sadece kalınan oteller farklı ancak tüm turlar birlikte yapılacaktır.
İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.


FİYATLAR

İki Kişilik Odada Kişi Başı Tur Fiyatı Tek Kişilik Oda Farkı 2-12 Yaş Çocuk Fiyatı
2990 USD 690 USD 2790 USD
Bu turumuzda programda yazan tüm turlar fiyatlara dahildir.
21-03-2019
Gönderen:
Nuriye Aykut Şaner
Tur:
Vietnam Kamboçya
Mesaj:
Her anını keyifle geçirdiğimiz, özenle hazırlanmış bu çok güzel tur için Siamtur'a ve harika anlatımları, ilgisi ve sevgisi için Gaye Hanım'a sonsuz teşekkürler ederim. Sevgilerimle.
20-03-2019
Gönderen:
Pervin Öztürk
Tur:
Vietnam Kamboçya
Mesaj:
Harika bir geziydi. Gaye Hanım'a sonsuz teşekkürler. Ayrıca böylesi dolu dolu güzel bir tur ayarladığı için Siamtur'a da çok teşekkürler.
20-03-2019
Gönderen:
Tamer Koç
Tur:
11.03.19 Vietnam Kamboçya Turu
Mesaj:
Vietnam ve Kamboçya ülkelerini, kültürlerini, geleneklerini tanıma fırsatımız oldu. Oteller kendi kategorilerinde iyi seçilmiş ve Ha Long körfezindeki konakladığımız tekne müthişti. Tur planlaması, genel organizasyon ve turlar tüm detayları ile iyi planlanmış. Çok memnun kaldık. Öğle ve akşam yemekleri alınan işletmeler de çok titizlikle seçilmiş, çok iyi restoranlarda yöresel yemekler de yeme fırsatımız oldu. Rehberimiz Gaye hanım da bu bölgelerde çok tecrübeli ve tura büyük katkısı için kendisine ve Siamtura teşekkür ediyoruz. Tamer ve Mila Koç
20-03-2019
Gönderen:
Çiğdem Akarsu Akçam
Tur:
Vietnam - Kamboçya
Mesaj:
Şimdi eve girdik. Hemen yazmak istedim. Siamtur ve rehberimiz Gaye Hanım vesilesiyle çok güzel bir gezi oldu. Gidilip görülmesi gereken yerler. İnsan her yerde çok farklı hisse kapılıyor. Ayrıca beraber gittiğimiz grup arkadaşlarımız da çok iyiydi. Herkese teşekkür ederiz. Bu tip turlar ancak Siamturla yapılır...
20-03-2019
Gönderen:
Kamuran Yolbulan
Tur:
11 Mart Vietnam Kamboçya
Mesaj:
Siamturla harika zaman geçirdim. Otellerimiz, restoranlar, tekne harikaydı. Her dakikası dolu bir tatildi. Özellikle GAYE Hanım'a teşekkürler. Olağanüstü performans ve sabırla tadı damağımızda kalan bir tatil yaptırdı. Onun turlarına her zaman katılmak isterim. GAYE hanım için.
16-03-2019
Gönderen:
Zübeyde Açık
Tur:
1-11 Mart Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
01-11 Mart 2019 tarihleri arasında yaptığımız Vietnam-Kamboçya turu başından son güne kadar konforlu bir yolculuktu. Yemekler, ikramlar, geziler, oteller, tekneler ve son gün kaldığımız gemi çok keyifliydi. Gemide dinlenerek uzun dönüş yolculuğuna gidişimiz de ince düşünülmüştü. Özellikle rehberimiz Gaye Hatipoğlu ve Siamtura çok teşekkür ederim.
14-03-2019
Gönderen:
Ahmet Çolak-Belkıs Çolak
Tur:
1-10 mart 2019 Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
Baştan sona çok iyi planlanmış bir program. İyi seçilmiş otel ve restoranlar ve üzerine daha turun planlanma aşamasından başlayıp, Hanoi hava limanında uğurlamaya kadar ilgisini, güler yüzünü ve sabrını esirgemeyen Gaye hanım. Bizim için unutulmayacak, keyifli bir tatil oldu.. Başta Gaye hanım olmak üzere tüm Siamtur ailesine çok teşekkür ederiz. Siamtur gerçekten uzak doğunun tur uzmanı.
12-03-2019
Gönderen:
Rıfat Yıldız
Tur:
Vietnam Kambocya
Mesaj:
01.03.2018 tarihinde 10 günlük Vietnam Kamboçya turuna katıldık. 2 aile 4 kişi idik. Rehberimiz Gaye Hatipoğlu idi. THY ile uçtuk. Vietnam'da karşılanma, otellere transfer, otobüs şoförü, yerel rehber oldukça sevecen ve görevlerini çok güzel yaptılar. Saygon'daki otel, geziler, yemekler olabileceklerin en güzeli idi. Yemekler tamamen Vietnam mutfağını yansıtıyordu ancak hiç de zorluk çekmedik, zevkle yedik. Otel güzeldi. Vietnam Kamboçya uçak yolculuğu, karşılama, otele transfer, otel ve yemeklerle geziler mükemmeldi. Kamboçya Hanoi ve halindeki bütün geziler ve transferler yemekler oteller harika idi. Özellikle Halong körfezi gezisi, gemide konaklama daha güzeli olamazdı. Netice itibari ile SIAMTUR'UN yaptığı ve organize ettiği bu gezi mükemmeldi. Bundan sonraki bütün gezilerde hiç şüphesiz siam turu tercih ederim ve tavsiye ederim. ÖNERİLER, geziye katılanlar arasında muhafazakar olanlar da vardı ve bu potansiyeli gözardı edemezsiniz ancak bunlara yönelik çok küçük hizmetlerin verilmesi geziye ekstra hiç bir maliyet yüklemez ve üstelik müşteri kazandırır. Mesela otellere check-in yapılırken en azından yönlerin belirtilmesi ve özellikle KIBLE YÖNÜNÜN BİLDIRILMESİNİN NE MALIYETİ OLABİLIR? Emeği geçen herkesi kutlarım. Bir başka SIAMTUR'UN gezisinde buluşmak üzere.
11-03-2019
Gönderen:
Oral Karaaslan
Tur:
1 Mart Vietnam Kamboçya
Mesaj:
İlk buluşma anından son ayrılış anına kadar en ince ayrıntısına kadar planlanmış bir programdı. Siam Turun Güney Doğu Asya tecrübesi çok iyi. Asıl önemlisi turda herhangi bir ekstranın olmaması. Yapılması gereken her etkinlik programa dahildi. Oteller 5 yıldız konforundaydı. Günde 3 öğün yemek de buna dahildi ve bölgenin yerel lezzetlerinden oluşuyordu. Tur rehberimiz Gaye Hatipoğlu'nun bölgeye ait bilgisiyle aydınlandık, enerjisi ile motive olduk, güler yüzü, sabrı ve özeniyle sorunsuz, neşeli, doyurucu bir gezi yaşadık. Teşekkür ederiz.
11-03-2019
Gönderen:
Özgül Biricik
Tur:
01-11 Mart 2019 tarihleri Vietnam - Kamboçya turu
Mesaj:
Bugüne kadar katıldığım en iyi tur organizasyonuydu. Turun başından sonuna kadar mükemmel organizasyon vardı. Kalınan oteller, yemek yenilen restoranlar ve yemekler birer harikaydı. Rehberimiz Gaye Hanım ise tüm övgüleri fazlasıyla hak etti. Turu mükemmel bir orkestra şefi gibi yönetti, değişik şehirlerden gelen misafirlerin birbirleriyle kaynaşmasına da vesile oldu. Teşekkürler Gaye Hanım, teşekkürler Siamtur ekibi...