Güney Kore - Japonya

KÜLTÜR TURU

VİZE YOK
SEUL -OSAKA-KYOTO-TOKYO
(9 GÜN 7 GECE)
TUR KODU: 60
4790 $
Başlayan Fiyatlarla
HAREKET TARİHİ

HER GÜN HAREKETLİ

 
1.GÜN
İSTANBUL - SEUL
 

İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminalinde, en geç 23:00'da Türk Havayolları Kontuarı'nda olmanız gerekmektedir. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Türk Havayolları tarifeli seferi ile Seul uçuşu.

 
2.GÜN
İSTANBUL - SEUL
 
01:20 - 16:55 İstanbul – Seul uçuşu
 

Havalimanında bizi bekleyen araçlarımızla otelimize doğru harekete geçiyoruz. Odalara yerleşme işlemi sonrası, misafirlerimizin otel imkanlarından yararlanarak dinlenebilmeleri ya da şehri gezerek dilediğince zama geçirebilmeleri için serbest zaman olarak ayrılıyor.

 

 

 
3.GÜN
SEUL 
 

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra çıkacağımız Tam Günlük Kore Şehir Turumuzu yapıyoruz.1395'te inşa edilen Kuzey Sarayı olarak da anılan Seul'deki 5 saray içerisinde en görkemlisi ve en güzeli olan Gyeongbokgung Sarayı'yla turumuza başlıyoruz. Sonrasında Mavi Saray diye anılan başkanlık ofisini ve Ulusal Halk Müzesi'ni görme fırsatı bulacağız. Sonrasında Kore Halk Köyü'nü gezeceğiz. 243 Hektarlık bir arazide bulunan doğal merkezde Joseon Hanedanlığından kalma 260 geleneksel Kore evini görebileceğiz. Geçmişe ait geleneksel Kore yemekleri, Kore giyim ve ev eşyalarını görme fırsatı bulacağız. Turumuz sonrasında otelimize transfer ediliyoruz. Geceleme otelimizde.  

 

 

4.GÜN
SEUL
 

Sabah kahvaltısının ardından Kuzey Kore sınırında bulunan Tarafsız Bölge / DMZ turu için hareket ediyoruz. Dünyada iki bölünmüş tek ülke olan Kore’yi bir başka açıdan, Güney ve Kuzey sınırından görme imkanı buluyoruz. (Pasaportunuzu yanınızda bulundurmayı unutmayın.) Öğle Yemekli turumuzda, Özgürlük Köprüsü, 1978 yılında bulunan Kuzey Korelilerin iki sınır arasında yaptığı 1.7 km uzunluğundaki Üçüncü Sızma Tüneli, Dorasan istasyonu, Gözetleme Merkezi, Imjingak Anıtı ve Birleşme Köyünü ziyaret ediyoruz. Gezinin bitiminde gecelemek üzere otele transfer oluyoruz.

 
5.GÜN
SEUL- OSAKA
 
07:55 - 09:40 Seul-Osaka uçuşu
 

Havalimanında bizi bekleyen araçlarımızla otelimize doğru harekete geçiyoruz. Odalara yerleşme işlemi sonrası, yapacağımız yarım günlük şehir turuna Osaka Kalesi'yle başlıyoruz. Osaka'nın sembolü olan yapı kompleksi Japonya'nın en yüksek duvarlı ve en derin hendekli 13 binadan oluşan müthiş bir görsel şölen oluşturuyor. Sonrasında bir buçuk saatlik tekne turumuzda Osaka Kalesi, Nakanoshima, Osaka Business Park ve Osaka Amenity Park'ları görebileceğiz. Sonrasında otelimize transfer ediliyoruz. Geceleme otelde.

 
6.GÜN
OSAKA - KYOTO
 

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra Kyoto'ya transfer ediliyoruz. Otele yerleşmenin ardından misafirlerimizin dilediğince vakit geçirebilmeleri için serbest zaman olarak ayırıyoruz. Geceleme otelde.

 
7.GÜN
KYOTO-TOKYO
 

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra Öğle yemekli Tam Gün Kyoto turumuzu yapacağız. Geçmişte Tokugawa Shogun'larının sahip olduğu Nijo Kalesi ilk durağımız olacaktır. 1994'ten beri Unesco Dünya Mirası listesinde olan Altın Pavilyon Kinkakuji sıradaki durağımız. Sonrasında Kyoto İmparatorluk Sarayı 1100 sene boyunca imparatorun ikamet ettiği görkemli bir saray. Kutsal bir geçiti olan görece yeni bir dini yapı olan Heian Jingu Mabedini göreceğiz.Sansujangendo'da Merhamet Tanrıçası Kannon'un 1001 heykelini görmek mümkün. Tapınak kompleksi 1164 yılında inşa edilmiş ancak bir yangında kül olan tapınak 100 sene sonra aynı tipte tekrar inşa edilmiştir. Bağımsız bir budist tapınak olan Kiyomizu Tapınağı' nın müthiş manzarasıyla turumuzu tamamlıyoruz. anzenji Tapınağı, Nishiki Market, Nishijinori Merkezini içeren öğle yemekli Kyoto turumuzu yapacağız. Turumuzun ardından hızlı tren ile Tokyo'ta transfer ediliyoruz. Geceleme otelde.

 
8.GÜN
TOKYO
 

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra Öğle Yemekli Tam Gün Tokyo Şehir Turumuzu yapıyoruz. Turumuza 360 derece müthiş Tokyo manzarası izleme fırsatı bulacağımız Tokyo Kulesi'yle başlıyoruz. Tokyo'nun en meşhur mabedi olan Meiji'yi göreceğiz. Japonya'daki diğer tüm mabedlerden farklı olan Meiji'de her sene yeni yılda yılın ilk duası denilen hatsumode için 3 milyonun üzerinde insan toplanıyor. Daha sonra Japon-Barok mimarisini gözlemleyebileceğimiz Asakusa Misafir evine uğrayacağız. Sonrasında Japonya Ulusal Diet'inin iki meclisinin buluştuğu Hükümet Binasını gezeceğiz, binada pnömatik tüpler, kapı kilitleri ve buzlu camlar hariç tüm materyaller Japon ürünlerden oluşmaktadır. Otobüsümüzle Tokyo'nun en meşhur caddelerinden Ginza Alışveriş Sokağı'ndan geçeceğiz. Bu hareketli sokakta sanat galerileri, restoranlar, butikler, gece klupleri ve lüks mağazalar bulunmaktadır. Öğle yemeğimiz Japon tarzı yerel lokantada servis edilecektir. Yemekten sonra Tokyo İstasyonu yakınındaki Hama-rikyu bahçelerini gezeceğiz. Klasik Japon tarzında peyjazı yapılan bahçede Japon Tarihi ve Kültürü'nün yanı sıra çeşitli vahşi kuşlar ve bitkiler göreceğiz. Tokyo'nun en meşhur Sumida Nehrinde kısa bir tekne gezintisiyle devam eden turumuzda sıradaki durağımız Asakusa Kannon Tapınağı ve Kimono ve Japon yelpazesi tarzı hediyelikler bulabileceğimiz Nakamise Alışveriş Caddesine uğrayacağız. Daha sonra Kappabashi sokağında onlarca Japon tarzı lokantayı göreceğiz. Otele dönerken eski Tokyo'nun merkezi Ueno'dan ve elektronikçiler çarşısı Akihabara'dan geçeceğiz. Akşam üzeri hızlı trenle Kyoto'ya ulaşıyoruz. Otelimize transfer edildikten sonra geceleme otelimizde.

 
9.GÜN
TOKYO - İSTANBUL
 

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra Öğle Yemekli Fuji Dağı & Hakone Turumuzu yapıyoruz. Hakone'ye giderken Fuji Dağı'nın nefes kesen manzarası bize eşlik ediyor. Hakone gölünde batı usulünde alacağımız öğle yemeği sonrasında Hakone volkanik bölgesini teleferikten izleme şansına sahip olacağız. En son 3000 sene önce patlayan Hakone Dağı'nın bulunduğu bölge halen volkanik olarak aktiftir. Sülfür dumanları, kaplıcalar ve sıcak nehirler bölgede bolca bulunmaktadır. Sonrasında İstanbul uçuşumuz için havalimanına transfer ediliyoruz.


22:30 - 04:40 Tokyo - İstanbul uçuşu 

 


 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile Istanbul- Seul - Tokyo- Istanbul, yerel havayolları ile Seul-Osaka ekonomi sınıfı uçuşlar
Hızlı Tren (Shinkansen) ile Kyoto - Tokyo transferi
Seul'de 3 gece, Osaka'da 1 gece, Kyoto'da 1 gece, Tokyo'da 2 gece  4* otellerde iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
Tüm Kahvaltılar
Havaalanı vergileri
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
Klimalı araçlarda tüm transferler
Programda yazan tüm geziler
Profesyonel Rehberlik Hizmeti

4 Adet Öğle Yemeği


Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
   
Yurtdışına çıkış fonu (15.- TL)
Kişisel harcamalar
Yemeklerde alınan içecekler
Rehber/Şöför bahşişleri
Seyahat Güvence Paketi (Seyahat Sağlık ve Tur İptali sigortalarını kapsar)

Önemli Notlar:
-    Yurt dışı gezilerinde planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir ve turda ziyaret edilecek ülke sayısı kadar pasaportta boş sayfa bulundurulmalıdır. Bu veya herhangi bir diğer kişisel sebepten programdaki ülkelerden herhangi birine giriş yapamayan yolcuların sorumlulukları kendilerine aittir.
-    Bizzat Siamtur tarafından yolcu adına başvurulmasına rağmen yolcu adına kişisel sebeplerden vize alınamaması durumunda doğabilecek tur iptali ve değişikliklerden Siamtur sorumlu değildir. Acentamız yolcu ve konsolosluk arasında aracı konumundadır. 
-    Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şeklinde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur. 
-    Tur firmamız , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havaalanına erken gitmeleri önerilmektedir. 
-    Bazı turların içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mille sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır. 
-    Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir. Bu bagaj hakkı tur esnasında kullanılan ara uçuşlarda standart kilo haklarından daha az olabilmektedir. 
-    Tur programında belirtilen ekstra ve tura dahil turlarımızın; uçuşlarda olabilecek değişiklikler, araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir. 
-    Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
-    Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
-    Otellerde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı otellerde bu saatler değişiklik gösterebilmektedir. Müsaitlik çerçevesinde bu saatlerde esneklik yapmak veya bedeli karşılığı değişiklik yapmak otel inisiyatifinde olup, talep halinde doğabilecek masraflar yolcuya aittir. 
-    2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir.
-    3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
-    Grup turlarında içeriği aynı ancak otel katagorisi farklı olan turlar birleştirilebilir. Bu birleştirmede sadece kalınan oteller farklı ancak tüm turlar birlikte yapılacaktır.
İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.

Turla İlgili Merak Ettiğiniz Sorular ve Cevapları

Paketİki Kişilik
Odada Kişi
Başı Tur Fiyat
3.Kişi/Ek
Yatak
Tek Kişilik
Oda Farkı
2-12 Yaş
Çocuk Fiyatı
Tur Bedeli4790 $4790 $990 $4590 $
Bu turumuzda programda yazan tüm turlar fiyatlara dahildir.
14-06-2019
Gönderen:
Aysel Su YARIŞ
Tur:
Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
DONANIMLI VE İŞİNİN EHLİ OLAN REHBERİMİZ YILMAZ BEY İLE MÜKEMMEL BİR GEZİ GEÇİRDİK. BİR ÇOK DEFALAR YURT DIŞINDA TURLARA KATILMIŞ BİRİSİ OLARAK REHBERİMİZ SAYIN YILMAZ BEYEFENDİYE ÖNCELİKLE TEŞEKKÜR EDERİM. KENDİSİ BİLGİSİ VE GÖSTERDİĞİ PROFESYONEL İŞ AHLAKI İLE BİZE VERDİĞİ HİZMET KUSURSUZDU TURDAN ÇOK MEMNUN AYRILDIM TEŞEKKÜR EDERİM…..
14-06-2019
Gönderen:
Sait ekinci
Tur:
Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
Çok keyifli , dolu dolu bir tatil yaptık. Her yönüyle eksiksiz bir program oldu. Siamtur ailesine ve emeği geçenlere çok teşekkür ederiz. Rehberimiz Yılmaz beye de özel olarak profesyonel ve titiz hizmeti için müteşekkir olduğumuzu belirtmek isteriz. Ekinci ailesi olarak başka bir destinasyonda tekrar görüşmek dileğiyle iyi çalışmalar dileriz
14-06-2019
Gönderen:
Cahit Ağçal
Tur:
Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
Nefis bir turdu tarih,doğa,keşif,şehir yaşamı,kültür her şey dozunda ve çok güzeldi. Tüm bu güzellikleri bilgisi, yönetimi ,yardım severliği ile tür rehberimiz Yılmaz Kalyoncu yaşattı kendisine ayrıca çok teşekkürler selamlar.
14-06-2019
Gönderen:
Başak Kaya
Tur:
Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
Siam tura ve rehberimiz Yılmaz Bey 'e keyifli ve beklentilerimizin üzerinde sorunsuz bir tatil organizasyonu için teşekkür ederiz. Konaklama için yapılan seçimler, restoran seçimleri, menüler itinayla oluşturulmuş. Tecrübesi ve güler yüzüyle bitip tükenmeyen sorularımıza ( çoğu zaman tekrar tekrar aynı sorulara:)) yetişmeyi başarabilen rehberimiz Yılmaz Bey' e özellikle teşekkürlerimizi sunarız.
14-06-2019
Gönderen:
Gamze Ekinci
Tur:
Mesaj:
Çok keyifli bir turdu. Restoranlar ve oteller çok iyiydi. Rehberimiz Yılmaz Bey gerçekten başarılı ve ilgili bir rehber. Kendisini tanıma ve seyahat etme şansımız olduğu için mutluyuz.Farklı destinasyonlarda Siyam tur ve özellikle rehberimiz Yılmaz Bey ile seyahat etmeyi arzu ederiz.
14-06-2019
Gönderen:
Cenk Akarcay
Tur:
Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
Güzel bir turdu, rehberimiz Yılmaz Bey çok sıcakkanlı ve eğlenceliydi. Halong Bay konaklaması mükemmeldi. Sadece son günün programı daha dolu olabilirdi. Yılmaz Bey’e özellikle teşekkür ederiz.
14-06-2019
Gönderen:
İbrahim Taştan
Tur:
Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
Tur destinasyonlar açısından Vietnam ve Kambocya'yı tanımak için yeterli düzeydeydi. Turun sunduğu imkanlar, kalınan oteller, yemek yenilen yerler özenle seçilmiş ve kaliteliydi. Tur rehberimiz Yılmaz Bey gezdiğimiz yerlerle ilgili tur süresince hakikaten oldukça bilgilendirici açıklamalar yaptı. Bunun yanında Yerli rehberler de yine tur boyunca tüm misafirlere ellerinden geldiğince yardımcı oldular. Özellikle Kamboçya'daki Lin takma isimli yerel rehberimiz çok sevecen cana yakındı ve herkese ayrı ayrı yardımcı olmaya gayret gösterdi. Olumlu yönlerinin bu şekilde olmasına karşın gezdiğimiz yerlerde geçirilen vakit şahsen bize yeterli gelmedi. Örneğin Angkor Wat Tapınağını geziyoruz ancak koşturmaca çok olduğu için Tapınak içerisinde daha güzel yerlerde vakit geçirme şansımız olmadan hemen başka bir noktaya geçiyoruz. Farazen şöyle bir örnek vereyim; bize elmayı ısırtıp tadına bakmamıza müsade ediyorlar ancak elmayı yememize izin vermiyorlar. Angkor Wat gibi diğer bazı noktalar için de aynı şeyler geçerli oldu bizim için. Bir de belirtmeden geçmek istemiyorum yollarda ve yemek duraklarında fazlaca vakit geçiyor, bu durum için de gün içi gezi ve yemek programlamalarının daha verimli bir şekilde yapılması şart. Bazı noktalar için Aynı gün içinde 3 saat gidiş dönüş yolu 3 saat öğle akşam yemeğinde vakit geçince, haliyle gezmek, görmek, o anları yaşamak ve fotoğraflamak için vakit yetmiyor. Şu içecek dahil olmaması işine de bir çare bulmak lazım çünkü grup 32 kişi ve Asya'lılar genel olarak ağar kanlı insanlar olunca, sadece içecekleri ödemek için neredeyse 1 saat vakit geçirdik bazı restoranlarda. Genel olarak düşünürsek Turun bütününe vereceğim puan 10 üzerinden 8
14-06-2019
Gönderen:
Robert Mert Çelikbaş
Tur:
Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
Çok güzel bir turdu, Yılmaz abimizin eşliğinde çok keyifli bir 8 gün geçirdik. Unutulmayacak bir gezi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
12-06-2019
Gönderen:
Hüseyin Sakarya
Tur:
Bali
Mesaj:
01/06/2019 -- 08/06/2019 tarihleri arasında, Siam Tur'dan Gaye Hatipoğlu'nun tavsiyeleri ile ailecek Bali turuna katıldık. Kaldığımız tesis (Ayodya Resort) Bali'yi yaşatan bir tesisti. Asıl sürpriz yerel rehberimizde ortaya çıktı : ARYA adında dilimizi konuşan,sempatik ve bize tur boyunca çok yardımcı olan bir Balili'ydi. Kendi çabası ile Türkçe öğrenmiş bir Balili çok hoşumuza gitti. Teşekkürler Siam Tur, teşekkürler Gaye Hanım ve teşekkürler Arya Bey.
29-04-2019
Gönderen:
İsmail Balık
Tur:
Vietnam-Kamboçya
Mesaj:
Merhaba Cansu hanim Turumuz bitti ve donduk. Dunyanin heryerine seyahat etmis biri olarak sizi ve sirketinizi ozellikle tebrik etmek istedim. Her acidan superdi; secilen noktalar , zamanlamalar, rehberler , oteller vs. candan tesekkur ederim.