Sri Lanka - Maldivler

KURBAN BAYRAMI 26/08/2017
5* Otellerde Tüm turlar ve tüm yemekler dahil

PINNAWALA - KANDALAMA - SIGIRIYA - POLONNARUWA - DAMBULLA - KANDY - COLOMBO - MALDİVLER
(10 GÜN 8 GECE)
TUR KODU: 73
2690 $
(2280 €)
HAREKET TARİHİ

26-08-2017

 
1.GÜN / 26 AĞUSTOS
İSTANBUL - COLOMBO
 

Atatürk Havalimanı Dış hatlar terminalinde 17:00'da Emirates Airways Kontuarında buluşma, bilet ve pasaport işlemlerini takiben Emirates Havayolları tarifeli seferiyle Kolombo uçuşu. 
  
19:25 - 01:00    İstanbul - Dubai 

02:40 - 08:40    Dubai - Kolombo Uçuşu

 
2.GÜN / 27 AĞUSTOS
COLOMBO - KANDALAMA
 

Sri Lanka'ya varışımızın ardından havalimanından alınarak çok sayıda filin yakından görülmesini sağlayacak olan Pinnawala Fil Yetimhanesini ziyarete gidiliyor. 1975'te terk edilmiş ve yaralanmış fillerin bakımı için kurulan tesisteki fil sayısı bugün 65'in üzerinde. Burada nehir kenarında yiyeceğimiz öğle yemeğinin ardından yaklaşık 3-4 saatlik bir araç yolculuğu ile Kandalama’daki otelimize varıyoruz. Check in işlemleri sonrası yol yorgunluğunu atabilmeniz için verilen dinlenmenin sonrasında otelde akşam yemeğimizi alıyoruz ve ardından geceleme otelimizde.

 

 
3.GÜN / 28 AĞUSTOS
KANDALAMA - SIGIRIYA - POLONNARUWA - KANDALAMA
 

Otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra dünyaca meşhur Sigiraya kayalığını keşfe çıkıyoruz. 5. Yüzyıl'da inşa edilen Gökyüzündeki Şato"ya zemin olmuş bu kaya parçası Sri Lanka adasındaki en inanılmaz doğa güzelliğini oluşturuyor. Şatoya çıkan merdivenlerde Sinhala Etniğinin tarih öncesinden kalma çizimlerinden günümüze ulaşan son örnekleri görmek mümkün. Öğle yemeğinden sonra bir başka Unesco Dünya Mirası olan Sri Lanka’nın 2.büyük kenti Polonnaruwa'ya gidiyoruz. 11 ila 13. yüzyıllar arasında Sri Lanka'nın başkentliğini yapan kent'te bu yıllardan kalma Kraliyet Sarayı kalıntılarını, Budha’nın Sinhala taş oymacılığının en iyi örneklerinden olan değişik duruşlardaki harikulade 4 heykelini, kabul holünü, nilüfer havuzunu, Kral Parakramabahu’nun heykelini ve kendisinin yaptırdığı gölü göreceğiz. Shiva Tapınağı, Lankathilake, Watadage, Galoptha ve Kiri Vehera tapınak kalıntılarını gezeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

 
4.GÜN / 29 AĞUSTOS
KANDALAMA - DAMBULLA - MATALE - KANDY
 

Kahvaltıdan sonra Dambulla Mağara tapınaklarını görmeye gidiliyor. Kral Walagamba'nın 14 yıllık sürgünü esnasında yaşadığı mağara, kral tahtına kavuştuktan sonra burayı olağanüstü güzellikte bir tapınağa çevirmiş. Budizm imgeleriyle dolu tapınaklarda 150 adet budist tanrısına ait gerçek boyutta heykeli de görmek mümkün. 

Daha sonra öğle yemeğinin ardından yol üzerinde Matale Baharat Bahçelerinin ve bir Batik Fabrikasının da gezileceği keyifli bir yolculuk ile Kandy şehrine doğru yola çıkılıyor. Bir vadinin içinde bulunan Kandy şehri 1815 yılında İngiliz idaresine alınmadan önce Sinhala Krallarının son başkentidir. Burada Kandy çarşısı, göl kenarı gezilip, bir mücevher işleme ve el sanatları merkezi ziyaret edildikten sonra otelimize check in yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

 
5.GÜN / 30 AĞUSTOS
KANDY - PEREDENIYA - KANDY
 

Kahvaltının ardından Kandy yakınındaki Sinhala Kralı tarafından yaptırılıp İngilizler tarafından genişletilmiş olan Peradeniya Botanik Bahçelerini gezme fırsatı bulunuyor. 147 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuş olan bu bahçenin en etkileyici köşesi orkide evidir. 5000 değişik türde ağaç, bitki ve sarmaşığı görme imkanı veren bu bahçe gezildikten sonra alınan öğle yemeği sonrası şehri budistler için kutsal kılan "Buda'nın dişi" kutsal emanetinin içinde tutulduğu "Dalada Maligawa" tapınağı geziliyor. Akabinde keyifli bir kültürel şova tanıklık ettikten sonra gecelemek üzere otele transfer ediliyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 
6.GÜN / 31 AĞUSTOS
KANDY - COLOMBO
 

Kahvaltı sonrasında Sri Lanka'nın en büyük şehri ve eski başkenti Colombo’ya doğru yola çıkılıyor. 16. yüzyıla kadar küçük bir liman kenti olan bölge 1505'te Portekizlilerin ulaşmasıyla ve İngiliz İdaresi sırasında önemli limanlardan birine dönüşmesiyle gitgide büyüyerek bugünkü halini almış. Şehrin her yerinde koloni dönemlerinden kalma Portekiz, Hollanda ve İngiliz mimarisiyle karşılaşmak mümkün. Birlikte yiyeceğimiz öğle yemeği sonrasında 100 yıllık saat kulesi, Pettah çarşısı, Bandaranaike Anıtı Uluslararası Konferans Salonu görülmesi gereken yerler arasında. Gezi bitiminde alış-veriş için yeterli süre ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

7.GÜN / 01 EYLÜL
KOLOMBO - MALDİVLER
 

Kahvaltıdan sonra otelimizden check-out işlemimizi yaparak oldukça yakın olan havalimanına transfer ediliyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından dünya üzerinde cennetten bir köşe olan Maldivler'e uçacağız.

07:20 - 08:15   Colombo - Malé 

Malé havalimanına inişimizin ardından sürat motoruyla resort'umuzun bulunduğu adaya geçiyoruz. Adada check-in işlemlerimizden sonra muhteşem huzurun ve dinginliğin tadını çıkaracağız. Geceleme otelimizde. 

 
8.GÜN / 02 EYLÜL
MALDİVLER
 

Kahvaltının ardından günümüz otelin imkanlarından yararlanmak ve güneşin, denizin, kumsalın tadını çıkarabilmek için serbest bırakılmıştır. Dileyen misafirlerimiz otelin deneyimli kadrosu tarafından ekstra olarak düzenlenen dalış turlarına katılabilir veya ekstra Spa - Masaj hizmetlerinin keyfini çıkarabilirler. Adada yiyeceğimiz öğle ve akşam yemekleri sonrası geceleme otelimizde. 

 

 
9.GÜN / 03 EYLÜL
MALDİVLER
 

Kahvaltının ardından günümüz otelin imkanlarından yararlanmak ve güneşin, denizin, kumsalın tadını çıkarabilmek için serbest bırakılmıştır. Dileyen misafirlerimiz otelin deneyimli kadrosu tarafından ekstra olarak düzenlenen dalış turlarına katılabilir veya ekstra Spa - Masaj hizmetlerinin keyfini çıkarabilirler. Adada yiyeceğimiz öğle ve akşam yemekleri sonrası geceleme otelimizde. 

 
10.GÜN / 04 EYLÜL
MALDİVLER - İSTANBUL
 
Otelde kahvaltıdan sonra havalimanına transfer edilerek Dubai aktarmalı olarak Istanbul'a dönüyoruz.

09:10 - 12:10   Malé - Dubai 

14:15 - 17:55   Dubai - Istanbul

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 
Emirates Havayolları ile Istanbul- Kolombo , Malé – Istanbul ekonomi sınıfı uçuş.
   Yerel Havayolları ile Kolombo - Malé ekonomi sınıfı uçuş
5* Heritance Kandalama'da 2 gece, 5* Earl's Regency Kandy'de 2 gece, 5* Cinnamon Lake Side Kolombo'da 1 gece, 4+* Meeru Island Resort Maldivler otelinde 3 gece iki kişilik odalarda kişi başı konaklama 
Programda yazan tüm kahvaltılar, öğle ve akşam yemekleri
Sürat motoru ile Havalimanı - Meeru Island Resort - Havalimanı transferi ve Klimalı araçlarda tüm Sri Lanka Transferleri
Mesleki Sorumluluk Sigortası
Programda yazan tüm müze girişleri
Programda yazan tüm geziler
Sri Lanka'da Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
   
   
   
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
   
Yurtdışına çıkış fonu (15.- TL)
Kişisel harcamalar
Yemeklerde alınan içecekler
Sri Lanka Giriş Ücreti (40 USD)
Seyahat Güvence Paketi (Seyahat Sağlık ve Tur İptali sigortalarını kapsar)
Rehber/Şöför bahşişleri 

Tur fiyatı iki kişilik odada kişi başı

2255 euro

Tek kişilik oda farkı

664 euro

2-12 yaş arası

1640 euro

 


Kurumba Maldivler Yemek Yükseltmeleri (3 gece konaklama için - kişibaşı) 

Pansiyon Yetişkin Çocuk
Yarım Pansiyon 190 € 90 €
Tam Pansiyon 240 € 120 €
Bu turumuzda programda yazan tüm turlar fiyatlara dahildir.