Güney Hindistan-Sri Lanka

Hint Okyanusu İncileri 15/11/2017
5* Otellerde Tüm turlar ve tüm yemekler dahil

Mumbai-Kochi-Allepey-Periyar-Madurai-Kandalama-Kandy-Colombo
(12 GÜN 10 GECE)
TUR KODU: 166
2890 $
HAREKET TARİHİ

15-11-2017

 
1.GÜN / 15 KASIM
İSTANBUL - MUMBAI
 

Atatürk Havalimanı Dış hatlar terminalinde 17:30 ’da Türk Havayolları Kontuarında buluşma, bilet ve pasaport
işlemlerini takiben TK tarifeli seferiyle Mumbai uçuşu.

20.35 – 05.15 Istanbul – Mumbai

 
2.GÜN / 16 KASIM
MUMBAI
 

Havalimanından direk hareketle Mumbai şehir turuna çıkılıyor. Kral 5. George ve kraliçe Mary’nin 1911’de Hindistan’a yaptıkları ziyaretin anısına yaptırılmış olan Hindistan Kapısı ve Galler Prensi müzesi gezilecek yerlerin başında gelmektedir. Öğle yemeğinden sonra  Unesco dünya mirası kabul edilen ve 1887 yılında inşa edilmiş olan tarihi Victoria tren garı geziliyor. Bu tren istasyonu içerdiği İtalyan gotik ve Mughal mimarisinin esintileri ile şehrin en görkemli binası niteliğindedir. Sonrasında Arap denizindeki günbatımını seyretmeye olanak tanıyan ‘Hanging Gardens’ bahçeleri ve Marine Drive yürüyüşüyle gezi sonlandırılıyor. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

 
3.GÜN / 17 KASIM
MUMBAI
 

Kahvaltıdan sonra Unesco Dünya Kültür Mirası listesindeki Elephanta mağaralarını gezmeye gidiliyor. Umman denizi üzerindeki bir adada bulunan bu mağaralar şehri, içerdiği olağanüstü taş şekiller ile sizi kendisine hayran bırakacaktır. Hindu ve budist olmak üzere iki ayrı grup halindaki bu mağaraların Hindu kısmındaki şekiller Hindu tanrısı Lord Shiva’ya ithaf edilmiş tasvirlerdir. Daha sonra hep birlikte yiyeceğimiz öğle yemeğinin ardından gezi dönüşü Chowpati plajında kısa bir yürüyüşe çıkıyoruz. Akşam yemeğinin ardından ise gecelemek üzere otele dönülüyor

 
4.GÜN / 18 KASIM
MUMBAI-KOCHI
 

Otelde alınan kahvaltıdan sonra Kochi uçuşu için havalimanına transfer ediliyoruz.

09.50 – 11.10   Mumbai – Kochi uçuşu

Kochi’ye varış sonrası yenecek olan öğle yemeğinin ardından şehri keşfe çıkıyoruz. Kochi, Hindistan yarımadasının güneybatı kıyısında bulunan ve nefes kesici, zengin manzaralarıyla “Tanrıların Ülkesi” olarak bilinen Kerala eyaletinin enerjik ve canlı bir şehridir. Mattanchery Sarayı veya diğer adıyla Dutch Sarayı, Yahudi Mahallesi ve Yahudi Sinagogu, Kochi Kalesi ve buradaki Çin’e özgü balık ağı tesisleri görülmesi gereken yerler arasındadır. Öğleden sonra alışveriş için yeterli vakit olacaktır. Akşam, büyüleyici Kathakali Klasik Dans Gösterisini izlemek üzere yerel tiyatroya gidilecek ve sonrasında akşam yemeği ve geceleme otelinizde olacaktır. 

 
5.GÜN / 19 KASIM
KOCHI - ALLEPPEY - KUMARAKOM
 

Kahvaltıdan sonra doğunun Venediği olarak adlandırılan Alleppey’e doğru yola çıkıyoruz ve oradan bizi beklemekte olan özel teknemize binerek kanallar,nehirler ve göllerle dolu durgun sulardaki muhteşem turumuza başlıyoruz . Teknede alacağımız öğle yemeği sonrasında hem teknenin salon ve güvertesinde dinlenme, hem de yerel halkın bu sulardaki yolculuğu, yüzmesi, balık tutması, yıkanması ve benzeri günlük yaşamlarını gözlemleme deneyiminin tadını çıkartma şansına sahip oluyoruz.  Akşamüstü karaya ayak bastıktan sonra otelimize transferimiz yapılıyor. Akşam yemeği ve geceleme Kumarakom’da.

 

 
6.GÜN / 20 KASIM
KUMARAKOM - PERIYAR
 

Kahvaltı sonrasında Periyar’a doğru yaklaşık 5 saat sürecek olan yolculuğumuza çıkıyoruz. Varışımızın akabinde yiyeceğimiz öğle yemeğinin ardından otelimize check-in yaptıktan sonra, öğleden sonra Periyar gölü üzerinde yaklaşık 800 kilometre karelik bir alan üzerindeki vahşi filler, kaplan, leopar, maymunlar, yaban domuzu ve yaban köpeği gibi ceşitli hayvanların vahşi yaşamının korunduğu ve bunları fotoğraflama şansı bulacağımız Periyar Milli Parkının içinde etkileyici ve unutulmaz bir tekne turu yapıyoruz. Sonrasında dileyen müşterilerimiz günün yorgunluğunu otelimizin sunduğu ayurveda masajlarının rahatlatıcı etkisiyle üzerlerinden atabilirler. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 
7.GÜN / 21 KASIM
PERIYAR - MADURAI
 

Kahvaltının ardından Madurai’a doğru yola çıkmadan önce Anakkara Köyü ve civarındaki baharat bahçelerini gezmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Periyar Baharat Vadisi olarak bilinen bu baharat çiftlikleri, bölgenin hazinesi şeklindedir ve görülmeye değer güzelliktedir. Daha sonra Madurai’a doğru, yaklaşık 4 saat sürecek olan yolculuğumuza çıkıyor ve varış sonrası yiyeceğimiz öğle yemeğinin ardından Madurai şehrini gezmek üzere yola koyuluyoruz. Madurai, Tamil Nadu eyaletinin 3. Büyük kenti olmakla birlikte önemli bir endüstri ve eğitim merkezidir. 17.yüzyılda kral Thirumalai Nayak tarafından yaptırılmış olan ve Dravidian ile İslam mimarisinin bir karışımı şeklindeki Thirumalai Nayak sarayı ve bir Hindu tapınağı olan Meenakshi Amman tapınağı görülmesi gereken yerlerdendir. Turdan sonra alışveriş için de yeterli zaman ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 
8.GÜN / 22 KASIM
MADURAI-COLOMBO-KANDALAMA
 

Otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra Colombo’ya gitmek üzere havaalanına transfer edileceğiz.

12:45 - 13:45   Madurai-Colombo uçuşu

Sri Lanka’ya varış sonrası havalimanından direk hareketle Kandalama’ya kadar yaklaşık 6 saat kadar sürecek olan uzunca bir yolculuğa çıkıyoruz. Yol üzerinde yenen öğle yemeğinin ardından Kandalama’ya varışla birlikte dinlenmek üzere odalarımıza dağılıyoruz. Daha sonra akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 
9.GÜN / 23 KASIM
KANDALAMA-SIGIRIYA-POLONNARUWA-KANDALAMA
 

Kahvaltıdan sonra dünyaca meşhur Sigiriya kayalığının keşfine çıkılıyor. 5. Yüzyıl'da inşa edilen "Gökyüzündeki Şato"ya zemin olmuş bu kaya parçası Sri Lanka adasındaki en inanılmaz doğa güzelliğini oluşturuyor. Şatoya çıkan merdivenlerde Sinhala Etniğinin tarih öncesinden kalma çizimlerinden günümüze ulaşan son örnekleri görmek mümkün. Sonrasında hepbirlikte yerel bir restoranda öğle yemeğimizi yiyoruz. Öğleden sonra ise yine bir Unesco Dünya Mirası olan Sri Lanka’nın 2.büyük kenti Polonnaruwa'ya gidiliyor. 11 ila 13. yüzyıllar arasında Sri Lanka'nın başkentliğini yapan kent'te bu yıllardan kalma Kraliyet Sarayı kalıntıları, Budha’nın Sinhala taş oymacılığının en iyi örneklerinden olan değişik duruşlardaki harikulade 4 heykeli, kabul holü, nilüfer havuzu, Kral Parakramabahu’nun heykeli ve kendisinin yaptırdığı göl gezilip, Shiva Tapınağı, Lankathilake, Watadage, Galoptha ve Kiri Vehera tapınak kalıntıları ziyaret ediliyor ve gezinin bitiminde gecelemek üzere otele dönülüyor. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.

 
10.GÜN / 24 KASIM
KANDALAMA- DAMBULLA - MATALE - KANDY
 

Kahvaltıdan sonra Dambulla Mağara tapınaklarını gezmeye gidiliyor. Kral Walagamba'nın 14 yıllık sürgünü esnasında yaşadığı mağara, kral tahtına kavuştuktan sonra burayı olağanüstü güzellikte bir tapınağa çevirmiş. Budizm imgeleriyle dolu tapınaklarda 150 adet budist tanrısına ait gerçek boyutta heykeli de görmek mümkün. Sonrasında yenen öğle yemeğinin ardından yol üzerinde Matale Baharat Bahçelerinin ve bir Batik Fabrikasının da gezileceği Kandy şehrine doğru yola çıkılıyor. Bir vadinin içinde bulunan Kandy şehri 1815 yılında İngiliz idaresine alınmadan önce Sinhala Krallarının son başkentidir. Burada Kandy çarşısı, göl kenarı gezilip, bir mücevher işleme ve el sanatları merkezi ziyaret edildikten sonra, şehri budistler için kutsal kılan "Buda'nın dişi" kutsal emanetinin içinde tutulduğu "Dalada Maligawa" tapınağı geziliyor. Akabinde keyifli bir kültürel şova tanıklık ettikten sonra gecelemek üzere otele yerleşiliyor. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 
11.GÜN / 25 KASIM
KANDY - PINNAWALA - COLOMBO
 

Kahvaltıdan sonra Kandy yakınındaki Sinhala Kralı tarafından yaptırılıp İngilizler tarafından genişletilmiş olan Peradeniya Botanik Bahçelerini gezmek üzere yola çıkılıyor. 147 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuş olan bu bahçenin en etkileyici köşesi orkide evidir. 5000 değişik türde ağaç, bitki ve sarmaşığı görme imkanı veren bu bahçe gezildikten sonra Colombo’ya doğru yola koyuluyoruz. Yol üzerinde Pinnawala Fil Yetimhanesine de uğrayacağız. 1975'te terk edilmiş ve yaralanmış fillerin bakımı için kurulan tesisteki fil sayısı bugün 65'in üzerinde. Burada yenen öğle yemeği sonrası tekrar yola çıkarak Colombo'ya varıyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelde.

 
12.GÜN / 26 KASIM
COLOMBO - İSTANBUL
 

Otelde alınan kahvaltıdan sonra Colombo şehir turumuza çıkıyoruz. 16. yüzyıla kadar küçük bir liman kenti olan bölge 1505'te Portekizlilerin ulaşmasıyla ve İngiliz İdaresi sırasında önemli limanlardan birine dönüşmesiyle gitgide büyüyerek bugünkü halini almış. Şehrin her yerinde koloni dönemlerinden kalma Portekiz, Hollanda ve İngiliz mimarisiyle karşılaşmak mümkün. Colombo Kalesi, Sea Sokağı, Pettah çarşısı, Kayman Kapısı ve Bandaranaike Anıtı Uluslararası Konferans Salonu görülmesi gereken yerler arasında. Colombo şehir turunun bitiminde hep birlikte yiyeceğimiz öğle yemeğinin ardından alış veriş için verilen serbest zaman sonrası havalimanına transfer edilerek Istanbul'a dönülüyor.

21:30 - 06:35   Colombo - Istanbul

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 
Türk Havayolları ile Istanbul-Mumbai, Colombo–Istanbul ekonomi sınıfı uçuş.
Yerel Havayolları ile Mumbai-Kochi, Madurai - Colombo ekonomi sınıfı uçuş
Hyatt Regency  Hotel Mumbai'de 2 gece, Crown Plaza Kochi’de 1 gece, Vasundhara Sarovar Premier Hotel Kumarakom'da 1 gece, Spice Village Periyar'da 1 Gece, Heritage Madurai'de 1 gece, Heritance Kandalama'da 2 gece, Earl’s Regency Kandy'de 1 gece, Cinnamon Lake Side Colombo'da 1 gece iki kişilik odalarda kişi başı konaklama
Tüm kahvaltılar, Öğle ve Akşam Yemekleri
Havaalanı vergileri
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
Klimalı araçlarda tüm transferler
Programda yazan tüm müze girişleri
Programda yazan tüm geziler
Profesyonel rehberlik hizmeti
   
   
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
   
Yurtdışına çıkış fonu (15.- TL)
Kişisel harcamalar
Yemeklerde alınan içecekler
Hindistan Vize ücreti (150 USD)
Sri Lanka Giriş Ücreti (40 USD)
Rehber/Şöför bahşişleri
Fazla valiz ücretleri
Seyahat Güvence Paketi (Seyahat Sağlık ve Tur İptali sigortalarını kapsar)
   
   
ÖNEMLİ:
   
Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir.
Tur firmamız , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havaalanına erken gitmeleri önerilmektedir.
Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir.
Tur programı örnek programdır. Uçak firmasından kaynaklanan uçuş saatleri ve parkur değişikliği sebebiyle, program içeriği aynı kalmak suretiyle değişebilir.
Tur programında belirtilen (ekstra) turlarımız, araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir.
Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
Tüm dünya otellerinde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır.
2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir.
Tur bedelinin %35'i kayıtta, bakiyesi tur hareket tarihine 1 ay kala ödenir.
3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
   
İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.

 

 

Önemli Notlar:
-    Yurt dışı gezilerinde planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport bulundurmak mecburidir ve turda ziyaret edilecek ülke sayısı kadar pasaportta boş sayfa bulundurulmalıdır. Bu veya herhangi bir diğer kişisel sebepten programdaki ülkelerden herhangi birine giriş yapamayan yolcuların sorumlulukları kendilerine aittir.
-    Bizzat Siamtur tarafından yolcu adına başvurulmasına rağmen yolcu adına kişisel sebeplerden vize alınamaması durumunda doğabilecek tur iptali ve değişikliklerden Siamtur sorumlu değildir. Acentamız yolcu ve konsolosluk arasında aracı konumundadır. 
-    Kayıt esnasında alınan tüm kişisel bilgiler yolcunun seyahat edeceği pasaportta yazdığı şeklinde olmalıdır. Hatalı bilgi nedeniyle doğabilecek iptal veya değişiklik bedellerinden yolcular sorumludur. 
-    Tur firmamız , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan firmamız sorumlu tutulamaz. Yolcuların uçaklardaki doluluk sebebiyle yan yana oturamaması acentemizin sorumluluğunda değildir. Bu durumu önlemek amacıyla yolcuların havaalanına erken gitmeleri önerilmektedir. 
-    Bazı turların içinde yer alabilecek uçak biletlerinde mil kazanma, mille sınıf yükseltme, online check-in, iade ve değişiklik gibi işlemler yapılamayabilmektedir. Tura kaydınız esnasında bu bilgileri seyahat danışmanınıza sormanız gerekmektedir. Online check-in yapılabilecek biletlerde de bu işlem yolculara ait olup acentamız tarafından sadece koltuk rezervasyonu yapılmaktadır. 
-    Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir. Bu bagaj hakkı tur esnasında kullanılan ara uçuşlarda standart kilo haklarından daha az olabilmektedir. 
-    Tur programında belirtilen ekstra ve tura dahil turlarımızın; uçuşlarda olabilecek değişiklikler, araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimizin insiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir. 
-    Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
-    Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
-    Otellerde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00'dır. Bazı otellerde bu saatler değişiklik gösterebilmektedir. Müsaitlik çerçevesinde bu saatlerde esneklik yapmak veya bedeli karşılığı değişiklik yapmak otel inisiyatifinde olup, talep halinde doğabilecek masraflar yolcuya aittir. 
-    2-12 yaş arası çocuk indirimleri, çocuk iki kişilik odada ilave yatak ile üçüncü kişi olarak kaldığında geçerlidir.
-    3 Kişilik odada (Triple) konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.
İş bu uluslararası kuralları da içeren metinler tur satın alındığında kabul edilmiş sayılır.


Bu turumuzda programda yazan tüm turlar fiyatlara dahildir.
# Taksit Tutarı Toplam Tutar # Taksit Tutarı Toplam Tutar # Taksit Tutarı Toplam Tutar
2 Taksit - - 2 Taksit - - 2 Taksit - -
3 Taksit - - 3 Taksit - - 3 Taksit - -
4 Taksit - - 4 Taksit 3552 TL 14208 TL 4 Taksit - -
5 Taksit 2814 TL 14071 TL 5 Taksit 2855 TL 14277 TL 5 Taksit 2828 TL 14140 TL
6 Taksit 2357 TL 14140 TL 6 Taksit 2391 TL 14346 TL 6 Taksit 2368 TL 14208 TL
7 Taksit - - 7 Taksit 2059 TL 14414 TL 7 Taksit - -
8 Taksit - - 8 Taksit 1810 TL 14483 TL 8 Taksit - -
9 Taksit 1602 TL 14414 TL 9 Taksit 1617 TL 14552 TL 9 Taksit 1609 TL 14483 TL
# Taksit Tutarı Toplam Tutar # Taksit Tutarı Toplam Tutar
2 Taksit - - 2 Taksit - - 2 Taksit - -
3 Taksit 4777 TL 14332 TL 3 Taksit 4828 TL 14483 TL 3 Taksit - -
4 Taksit - - 4 Taksit - - 4 Taksit - -
5 Taksit - - 5 Taksit - - 5 Taksit 2842 TL 14208 TL
6 Taksit 2471 TL 14826 TL 6 Taksit 2471 TL 14826 TL 6 Taksit 2389 TL 14332 TL
7 Taksit - - 7 Taksit - - 7 Taksit - -
8 Taksit - - 8 Taksit - - 8 Taksit -
9 Taksit 1693 TL 15238 TL 9 Taksit 1685 TL 15169 TL 9 Taksit 1647 TL 14826 TL

Bonus: Garanti Miles & Smiles, Flexi ve diğer bankalara ait Bonus özellikli tüm kartlar

Axess: Akbank ve Odeabank Axess kartları

Maximum: İşbankası ve Ziraat Maximum kartları

Ödeme Seçenekleri