Düşler Ülkesi Bali’de Yapılması Gereken 10 Aktivite

Nefes kesen doğası,  büyüleyici tapınakları, leziz ve ucuz deniz ürünleri, güler yüzlü sıcak insanları, aromatik masajları ve mistik havasıyla dünya huzur merkezi Bali’de hem farklı deneyimlere tanık olacak, hem de kendinizi yeniden bulacaksınız. İster maymun ormanlarında dolaşın, ister su sporlarının tadını çıkarın, ister yoga ve meditasyon öğrenin ya da pirinç tarlalarını gezin.. Adanın size sundukları saymakla bitmiyor ama biz sizin için en popüleri seçtik, Bali’ye gidip de bunları yapmadan gelmeyin pişman olursunuz.

1-Jimbaran Köyü’nde deniz mahsulüne doyun.

Hink Okyanusu’ndan sofranıza gelen taze lezzetler durağı Jimbaran Köyü, Bali’nin restoranlarıyla ünlü bölgesi. Denizden babam çıksa yerim diyenler ya da deniz mahsulü gurmesiyim ben diyenler için es geçilmemesi gereken bir nokta. Özellikle kumsala atılmış tahta masalarda güneşin batışını izlerken yiyeceğiniz akşam yemeğinin tadını başka hiçbir yerde bulamayacaksınız.

seafood

2-Yoga ve meditasyon öğrenin.

Ye, Sev, Dua Et filmini izleyen iyi bilir, başrol oynayan Julia Roberts’ın dünya gezisinde meditasyonla huzuru bulduğu, kendini tazelediği o topraklar izleyen herkesi cazibesi altına almıştır. Evet Bali Ubud’dan bahsediyoruz. Yüzünde gülümseme eksilmeyen, uzun ömürlü insanların yaşadığı cennet adada kendinizi mistik doğanın eline bırakın ve içinizi aydınlatacak farklı bir deneyimi yerinde yaşamak için kendinize fırsat verin. İnanın sizde bu manevi güce şaşıracaksınız Bırakın ruhunuz hafiflesin.

yoga

3-Fillerle safari keyfi yaşayın.

Haydi sevimli devlerle tanışmak için hazırlanın. Bali’de yapılabilecek istisnasız en unutulmaz deneyimlerden biri de fillerle geçireceğiniz anlar olacak. Eğer sizde bu sıcak kanlı hayvanları yakından tanımak istiyorsanız, cennet bahçesi Bali’nin eşsiz doğasında keyifli dakikalar sizi bekliyor olacak.

fill

4-Kuta Plajı’nda sörfü deneyimleyin.

Sörf meraklılarının uğrak noktası Bali’ye gelip de sörf yapmamak ya da denememek olmaz değil mi? Öyleyse Bali’nin en ünlü plajlarından biri olan Kuta’da büyük heybetli dalgaların tadını çıkarmanın tam zamanı. İster sörf tahtanızı kapıp kendinizi denize adın, isterseniz eğitmenler eşliğinde yeni maceralara ortak olun.

sörf

5-Ubud’da el işçiliği ve tahta oymacılığı atölyelerini gezin.

Sanatın değerinin bilindiği topraklara hoşgeldiniz. Hem tarzı hem kalitesiyle ün salmış eşsiz sanat ürünlerini burada bulabilirsiniz. Özellikle tahta oymacılığıyla nasıl harikalar yaratıldığını gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız. Üstelik beğendiğiniz ürünlerin nasıl yapıldığını öğrenmek, farklı bir sanat kültürüyle tanışmak için Ubud’daki çalışma atölyelerini gezebilirsiniz. Hatta hatıra olarak kendinize ufak da olsa bir hediye alın ki dönünce pişman olmayın.

ubud

6-Jatiluwith pirinç tarlalarını keşfe çıkın.

Tablolardan fırlamış bir güzellikte şekilleriyle yeşilin hakim olduğu uçsuz bucaksız teraslarda kendinizi kaybetmeye ne dersiniz. İçi su dolu bu teraslar arasında gezinirken doğanın gücü karşısında hayretlere düşeceksiniz.

pirinç tarlaları

7-Geleneksel spa ve aromatik masajlarla tazelenin.

Dünya’da en etkili masajları en uygun fiyatlara yaptırabileceğiniz ülkelerden biri de Bali. Tapınaklar, ormanlar, pirinç tarlaları, plajlar, sporlar, safariler derken tüm gün hareket halinde olan bedenleri artık mutlu etme zamanı. Kendinizi bu konuda usta ellere bırakın ve gözlerinizi kapatın. İnanın bu sihirli ellerin müptelası olacaksınız.

05Spa2

8-Kutsal Maymun Ormanı’nda farklı bir gezintiye tanık olun.

Maymunların egemenliği altında olan ormanda, alışılagelmişin dışında bir macera sizleri bekliyor. Bu kadar maymunu bir arada başka bir yerde görme şansınız yok. Onları kendi doğal ortamlarında yakından izlemek, onların kurallarının geçerli olduğu bir bölgede gezinmek sizler için farklı bir deneyim olacak. Yalnız, gözlüğünüze, fularınıza ya da elinizdeki yiyeceklere dikkat edin. Hatta her şeyinizi çantanıza koymakta yarar var çünkü gencinden yaşlısına tüm maymunlar sizden toplayabileceği ganimetler için hazırda beklemekte.

maymunlar

9-Dünyaca ünlü Kopi Luvak kahvesini deneyin.

Dünyanın en ünlü ve en pahalı kahvesinin anavatanına gelip de tatmamak olmaz. Üstelik herhangi bir yerde bardağına 50 tl civarı para vereceğiniz bu kahveye burada makul fiyatlara ulaşmak mümkünken.

3193823877_8f3285a625_b

10- Tanah Lot Tapınağı’nda gün batımını seyredin.

Denizin ortasında kayaların üzerine konumlanmış taş tapınak, kendi güzelliğinden çok sahip olduğu manzarayla başınızı döndürecek. İçeriye Hindu olmayanların girişi yasak fakat önemli değil bu noktadan göreceğiniz manzara size her şeyi unutturacak. Burada denizin üzerinde güneşin batışını izlemeyi asla unutmayın. Başka hiçbir yerde yaşayamayacağınız spirituel atmosferde bu muhteşem görsel şöleni kaçırırsanız üzülürsünüz. Bizden söylemesi.

95fd04e1f99ea0e0f6b9fcc48fb44c0c