Şimdi Kendini Keşfetme Zamanı

Angelia Jolie’nin Lara Croft olarak karşımıza çıktığı filmi hatırlamayanımız yok. Bu filmde olağanüstü ihtişamıyla izleyicileri kendine âşık eden Angkor Wat’ı da tanımayan kalmadı tabii. Unesco Miras Listesi’nde yer alan Angkor Tapınakları aynı zamanda dünya üzerinde en büyük alanına sahip ibadet alanı, hatta Guinness Rekorlar Kitabı’nda bile yeri var.

3901789587_8a7d9fdd1a_o

Eğer günlük hayatın koşturmacasından sıyrılıp, gerçek huzuru bulmaya baş koymuşsanız yönünüzü hemen bu tapınaklara çevirin. Ardından yapmanız gereken tek şey içinizdeki sesi dinleyip kendinizi buradaki hayatın akışına bırakmak.

Etrafı saran huzur ve sükunetin havasından mıdır bilinmez bu topraklara güneş bile itinayla yaklaşmakta. Doğuş ve batış anları tarifsiz birer seremoni. İşin özü tarif edilemeyecek bir büyüyle tanışmakta saklı aslında.

Joshua Morin’de bu büyünün etkisinden henüz çıkamamış, elinde kamerasıyla dünyayı keşfe çıkmış ünlü bir gezgin. Aynı zamanda film yapımcısı olan Josua gittiği yerlerde kayda aldığı videolarıyla bizleri de yanında götürmeyi ihmal etmiyor. Bugünkü videosunda Angkor Tapınakları’nda kayda aldığı anılarında bizi huzura davet ediyor. Üstelik bir ayin sırasında aldığı ses kaydıyla bizlere bir nebze olsun o toprakların ruhunu yansıtmaya çalışmış.

Videoyu izledikten sonra birde gözlerinizi kapayıp tekrar etmenizi tavsiye ederim.