Fotoğraf Meraklıları İçin Uzak Doğu’da 7 Muhteşem Nokta

1-Myanmar/Bagan

Altın Pagodalar ülkesi Myanmar’da, Bagan şehrinin yemyeşil doğasıyla bütünleşmiş mağbetleri ve kalıntılarıyla, masalların içinden fırlamış bir atmosfere sahip. Özellikle gün batımında Shwesandaw Pagodası’ndan nefes kesen kareleri yakalamanız mümkün.

bagann

2-Vietnam/Halong Bay

Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan, dünyaca ünlü doğa harikası Halong Körfezi, efsanevi havasıyla günün her saatinde fotoğraf meraklılarının aklını başından alacak bir bölge.

halong

3-Hindistan

Bu ülke gerek renkli kültürü, gerek tarihi kültürel mirasları, gerekse doğasıyla fotoğraf tutkunları için adeta bir cennet. Her an hayatınızın karesini yakalamaya hazırlıklı olun.

incredible-india-wallpapers-taj-mahal-hd

4-Bali/Tanah Lot

Tanah Lot Endonezya’nın en önemli Hindu tapınaklarından biri olarak binlerce turist ve fotoğrafçının uğrak noktası. Dalgaların şekillendirdiği kayaların üzerine kurulmuş bu meşhur tapınak, özellikle gün batımında harika bir manzaraya sahip oluyor.

Mystic-Bali-Sunset-over-Tanah-Lot

5-Kamboçya/Angkor Wat

Kamboçya bayrağına simge olmuş, Unesco Miraslar Listesi’ndeki dünyaca ünlü tapınak Angkor Wat, göğe yükselen lotus çiçeği biçiminde ve her biri 55 metre yüksekliğinde olan beş kuleden oluşuyor. İhtişamlı mimarisi ve mistik yapısıyla fotoğrafçılar için önemli duraklardan biri.

4524920700_497f226010_o

6-Japonya

Eğer farklı bitkiler, rengarenk çiçekler ilginizi çekiyorsa, parklarıyla dünyaya nam salmış Japonya tam size göre bir yer.

large-old-wisteria-bloom-japan-1

7-Phuket/James Bond Adası

James Bond Adası, Phang-Nga koyu denizden yükselen, görünce insanı hayretler içerisinde bırakan kalter kayaları ile ünlü. Özellikle denizin orta yerinde dimdik duran devasa kaya insanı hayrete  düşürecek cinsten. Aynı zamanda çevredeki volkanik yapılar ve diğer el değmemiş adalar da sizin için farklı bir deneyim olacaktır.

10664438643_12307176b8_o

Bonus:

Eğer sualtı fotoğrafçılığıyla ilgileniyorsanız, dünya üzerindeki en berrak sulara sahip Maldivler sizin için biçilmiş kaftan. Mercan kayalıklardan oluşan adalar, benzersiz sualtı yaşamıyla sizleri bekliyor.

8098184229_5803bb543f_b