Her Nepallinin Gözyaşını Silmek Üzerine

Güney Doğu Asya’nın en fakir ülkelerinden biri olan Nepal hepimizin takip ettiği gibi modern tarihin en büyük doğal felaketlerinden birini yaşıyor. 25 Nisan 2015 tarihinde yaşanan 8.1 ölçeğindeki deprem felaketinin ardından bu çok sevdiğimiz Himalayalar cennetinin her zamankinden daha fazla yardıma ihtiyacı var.

An itibariyle 4.000’den fazla kişinin öldüğü faciada bilançonun çok daha fazla yükselmemesi için dualarımızın ve iyi dileklerimizin haricinde yapabileceğimiz yardımları aşağıda listeledik.

Siz de din, dil, ırk ayırt etmeden bu güzel ülkenin güzel insanlarına yardım etmek için aşağıdaki kanalları deneyebilirsiniz.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin geçtiğimiz Pazar günkü halka seslenişinde belirttiği gibi “Her Nepallinin Gözyaşını Silmek Üzere” yardım çalışmaları tüm hızla devam etmektedir.

Öte yandan herhangi bir doğal afette tekrarladığımız gibi, belki sıcağı sıcağına ilk müdahale geçtikten sonra (Bir veya iki ay) Nepal’i gezmek için, Nepal turizmine destek vermek için, Nepal ekonomisine bu sayede katkı sağlamak için düşünülenin aksine şu zamanın en doğru zaman olduğunu hatırlatmak isteriz. Uçak biletinizi ayırtıp Nepal’e gidin, o dillere destan temiz havasını soluyun, ekonomilerine destek vermeniz için sizlere ihtiyaçları var.

Save The Children Foundation yardımları için:

https://secure.savethechildren.org/site/c.8rKLIXMGIpI4E/b.9274575/k.FD90/Nepal_Earthquake_Childrens_Relief_Fund/apps/ka/sd/donor.asp

Amerikan Kızıl Haç yardımları için:

https://www.redcross.org/combined-donate?donationProdId=prod9150029&campname=donateNepalEarthquake&campmedium=aspot_dis16